Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hívők, mit gondoltok a Harry...

Hívők, mit gondoltok a Harry Potter könyvekről?

Figyelt kérdés
Egy hívő baráttal való beszélgetés kapcsán merült fel, hogy..ahogy ő fogalmazott "az ördögtől való" és szerinte rossz hatással van a gyerekekre.

2012. jún. 13. 21:08
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
97%
Tudtommal az írójuk is vallásos. Másrészt pedig aki mindenben csak a gonoszt látja, az nem épelméjű.
2012. jún. 13. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
97%

Hívő vagyok, és Harry Potter fan. A varázslás csak mese, és minden jó mesében van varázslás, meg jó és gonosz küzdelme. Azon kívül jó hatással van a gyerekekre, mert 1. elkezdtek könyveket olvasni és ez nagy szó, 2. a fajgyűlölet ellen szól (sárvérűek vs. "igazi" varázslók) 3. a barátság és az őszinteség kiemelt szerepet kap benne


Azzal viszont egyet értek, hogy a filmekre elvinni kicsi gyerekeket nagy hiba, bár ez nem az írónő hibája, ő megmondta, hogy milyen kortól ajánlja ezeket a könyveket: ahány éves Harry. Nos, az első könyvben 11 és szerintem annál fiatalabbakat nem lenne szabad elvinni rá. De a könyv tényleg jó és igényes a nyelvezete is.


Freya

2012. jún. 13. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 Granulátum ***** válasza:
97%

Ha úgy vesszük, a Micimackó is veszélyes a vallásos életre.

Nem beszélve a magyar népmesékről, amelyek tele vannak pogány elemekkel.

2012. jún. 13. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 Ozmium42 ***** válasza:
96%
Ez csak egy mese, szerintem keresztény-kompatibilis.
2012. jún. 13. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
97%

Bevallom, nagy sajnálatomra a könyveket még nem sikerült elolvasnom, de én sem hiszem, hogy rossz hatással lenne a gyerekekre, csak valóban kell hozzá némi érettség, hogy az ember felfogja, különösen az utolsó két könyvhöz.

Ami szerintem gyerekek szempontjából problémás tud lenni filmek meg könyvek esetén, az az, amikor nem egyértelműen eldönthető, hogy melyik a rossz és melyik a jó oldal (erkölcsi relativizmus). Na most ez a Harry Potter esetében pont nem áll fenn. Mivel könnyen érthető és tiszta erkölcsi értékrendet közvetít, ezért éppen, hogy hasznos a fiataloknak.

2012. jún. 13. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Jó, mert tele van általános érvényű erkölcsi tanulsággal, amelyek jó hatással vannak az olvasókra. Rossz, mert a varázslás nyilván nem helyes az Úr szemében. Összességében én jónak tartom a HP-t, mert úgy gondolom, hogy az olvasót egy könyvben inkább annak alapvető üzenete és mondanivalója fogja meg, nem pedig a varázslás.

Röviden és tömören azt mondanám, hogy tudni kell megfelelően értelmezni. Bár szerintem a többség azért megfelelően értelmezi. Viszonylag ritka, hogy valaki a hatására seprűvel a kezében kiugrik a tizedikről.

A HP értékes proszociális üzeneteket közvetít. Én helyeslem.

2012. jún. 14. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 yuda ***** válasza:
0%

Csak érintve, mert nem szeretnék mélyen belemenni a témába, de a biblia ír olyan emberekről, akik nem Istentől vették az erejüket, hanem sátáni, démonikus eredetű erőket használnak.Ők a varázslók.

Mivel hiszek Isten minden igéjében, nem esik nehezemre elfogadni, hogy van Isten királysága és sátán királysága. A két királyság egymással szemben áll. Isten emberei Szentlélekkel betöltött hívők, akik odaszánják Istennek az életüket és Ő, akiket akar elhív bizonyos szolgálatokra,és rajtuk keresztül időnként komoly természetfeletti erőket demonstrál- ezek a csodák.

Ezeket leutánozva sátán is tud biztosítani erőket, csodákat azokon keresztül, akik neki szolgálnak. Lényegesen kisebb erőket, de emberi mértékkel nézve persze hatalmas.

Mózes kivonulásánál a fáraó szolgái között is voltak varázslók, akik csodákat cselekedtek.Olvassatok utána!

Nem gondolnám, bölcs dolog a varázslókról úgy gondolkodni, hogy manapság nincsenek, habár ez számukra kedvező lehet, mert titokban működhetnek.

Varázslókból 3 csoportot különít el az irodalom, fekete mágia, fehér- és vörös mágia.

Ezek közül (aki akar, olvasson utána melyik mit jelent)egyik sem Isteni eredetű, nem Jézus nevében tesznek csodákat, nem Isten dicsőségét keresik..és így tovább.

A természetfelettinek nincs más forrása, kizárólag Isten, vagy sátán.


Rátérve a könyvekre:Ezekben pozitív módon vannak beállítva bizonyos varázsló szereplők, holott a valóságban nincsenek pozitív varázslók.A könyv egyfajta lelki manipuláció a varázslatok-, varázslók elfogadására, megcélozva a tudatlan, naív embereket, hogy ne lássanak ebben semmi kivetnivalót, semmilyen veszélyt-ráadásul a még főként lelkileg értelen, befolyásolható fiatalságot célozzák.

Ha ez nem veszélyes, akkor mi az?

Gyakorlatilag észrevétlenül kimossák az emberek agyát, és beteljesedik Istennek az az igéje, mikor azt mondja: jajj azoknak, akik a jót gonosznak mondják, és a gonoszat jónak. A dolgok megcserélődnek és az emberek befogadókká válnak a mágia felé és megnyitják magukat a gonosznak, a rossznak és beállítják a varázslókat jónak, és fogalmuk sincs, hogy sátánnak nemhogy humorérzéke nincs, hanem kifejezetten veszélyes vele játszadozni.

Befejezésül: mindenkinek lelke rajta, mit hogyan tesz, de meggyőződésem, az ifjúság ezek, és hasonló könyvek, rajzfilmek(ezekben megjelenő démonpofák, mint pozitív hősök) által egy veszélyese lejtőn indultak el, és a szülők felelni fognak Isten előtt erről, hiszen egy gyerek előtt mindig a szülő a minta és ezt a felelősséget nem rázhatják le annyival, hogy bocsika, de nem is gondoltam, vagy annyira sokat dolgozok, hogy nem érek rá saját gyerekemre....

2012. jún. 14. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
0%
Tisztelt kérdező. hasonloan vélekedem az elöttem szoloval, bár vannak kijelentései amikkel viszont nem értek egyet. de itt most az a lényeg hogy neked válaszoljunk ne másoknak.Jelenleg a teremtő nem ad hatalmat senkinek arra, hogy feltünö csodákat tegyenek.egy biblia idézetben Pál apostol kifejti, hogy ezek rész szerinti dolgok, de ha eljö a teljesség a rész szerint valok megszünnek. mit értünk ezalatt: még az apostolok idejében nem volt kész a teljes szent irás ezért kellettek, hogy isten emberei bizonyitsák a nyelveken szolással feltámasztádssal, gyogyitással, hogy ök a teremtöhöz tartoznak. ám a Jelenések könyve megirásával bezárult a"kör" megirodott minden ami elfog következni Isten országáig. tehát a teljesség, azaz a Biblia készlett teljesen ezért innét a szeretet, a domináns, és a biblia tanitásának gyakorlása és a prédikálo tevékenység végzésének kötelezettsége a fő dolog. köszönöm.
2012. jún. 14. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
17%

ennél a kérdésnél először a "hívő" szót kell tisztázni

addig nem mehetünk tovább

hívő aki évente egyszer elmegy templomba?

hívő akik látott már valakit, aki látta, hogy valaki

évente egyszer elment a templomba?


számomra ez még nem üti meg a "hívő" mércét

a HÍVŐK meg tudják miért rossz, és nem vitatkoznak veled

2012. jún. 14. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Tehát aki egy mesét mesének kezel és nem hisz a varázslókban meg a boszorkányokban, az nem is hívő a te mércéd szerint?
2012. jún. 14. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!