Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Lehet úgy templomi esküvőm...

Lehet úgy templomi esküvőm (bár ez még odébb van, csak kíváncsi vagyok), hogy én pogány vagyok, a barátnőm pedig keresztény?

Figyelt kérdés
2012. jún. 28. 22:31
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Mi gondot okozhat az, hogy én pogány vagyok, ő meg keresztény?
2012. jún. 29. 18:47
 12/16 anonim ***** válasza:
Alapvető világnézeti különbségek vannak kettőtök között, ez azért több annál, mint amikor te cigizel, ő meg utálja a füstöt. Amíg megvan a rózsaszín köd, addig nem nagyon számít, de majd ha oszlik, rengeteg komoly ellentétet fog szülni.
2012. jún. 29. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
2012. jún. 30. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Ugyan miért kérnéd Jézus Krisztus engedélyét és áldását a házasságodra, miért esküdöznél Neki, ha nem is hiszed el a létezését?


A templomi esküvő (legalábbis katolikusoknál) szentség, komoly dolog, esküvel, ígéretekkel, Istennek való hódolattal és hálával.

2012. jún. 30. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Szerintem paptól függ. De ha a te meggyőződésed ilyen, akkor hogy akarnál elmenni és kérni az egyházi esküvőt? Minek mennél oda? Képmutatóskodni, bohóckodni? Ennyire nem tiszteled a leendő feleséged? Vagy a barátnődet sem érdekli annyira az egész, csak "olyan szép a templomi esküvő" dologról van szó?
2012. júl. 1. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Igaza van "túró rudi"nak.


Miért kellen kizárni valami fontos és jó dologból pusztán azért, mert az illető szülei tojtak arra, hogy a gyerek lelki életével mi lesz.


Egyébiránt ha hiszel a sorsban, akkor azt a sorsot valaki irányítja, így létezik Isten. Teljesen mindegy, hogy azt te sorsnak, Allahnak, Jehovának vagy Istennek nevezed.


Akkor te nem is pogány vagy, hanem ateista.

Mert, hogy Géza fejedelem is pogány isteneknek hódolt, s mégsem nevezhetjük ateistának.


Szóval lehet egyházi esküvőtök, de kvázi te nem tudod megígérni azt, hogy a gyermekeidet katolikus módon neveled stb., így ezt a másik, vallását gyakorló fél teszi meg.

Ha a barátnőd nem annyira vallásos, (értsd ezen: még karácsony és húsvét másnap sem látogat el Isten házába), akkor ne nagyon erőltessétek a templomi esküvőt. Vagy éppen lehet, hogy de minek hazudni egy életre.

2012. júl. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!