Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a véleményetek, hogy kell...

Mi a véleményetek, hogy kell értelmezni a zsidóság és a kereszténység szent könyvének alábbi sorát?

Figyelt kérdés

A Tórában, illetve a Biblia Ószövetség részének Leviták könyvének 20. fejezet 13. verse így szól: "Ha valaki férfival hál együtt, úgy, ahogy asszonnyal szoktak együtt hálni, ez utálatosság, amelyben mindketten részesek, ezért meg kell halniuk, vérük visszahull rájuk."

El kell-e véleményetek szerint ítélni e két vallást homofóbiája miatt, illetve fel kell-e lépni annak érdekében, hogy ezek a sorok, törlésre kerüljenek a Tóra, illetve a Biblia Leviták könyvéből?

Milyen magatartást vár el-e két vallás ennek tükrében követőitől? Jelent-e veszélyt ez?


2012. júl. 7. 15:36
 1/6 anonim ***** válasza:
61%

Kit érdekel a Tóra, mikor van összesen 14 millió (13.500.000) hithű zsidó a világon és már azok sem tartják be? A Korán nem izgalmasabb, hogy a muszlimok még MA IS halállal büntetik a homoszexualitást az iszlám országok 40%-ban és vannak 1650 milliárdan (1.650.000.000)? Nem zavar senkit, hogy legális lett a poligámia Európában? Európában, ahol évezredek óta monogámia van. Komolyan a legnagyobb problémátok a Tóra meg a Biblia, mikor Európa 100 év múlva iszlám ország lesz a számítások szerint (utána lehet nézni, hogy az európai nők -keresztények, zsidók, ateisták tök mindegy- átlag 1.3 gyereket szülnek, a muszlim nők meg átlag 3-4-et, de a poligámia miatt egy muszlim család=átlag 8 gyerek)


Párizs, 2011:


http://www.youtube.com/watch?v=kg_OBsOhzWY#t=02m10s


Moszkva, 2011:


http://www.youtube.com/watch?v=J3sjnU_YFR8&feature=fvwrel


London, 2008:


http://www.youtube.com/watch?v=qoMeUcC_M20



Szóval a kérdésre a válasz: NEM, nem jelent valós veszélyt a Tóra meg a Biblia.

2012. júl. 7. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
8%

Léteznek megengedőbb interpretációi is a fenti soroknak.


[link]


Emiatt nehéz elítélni a vallás homofóbiáját, hiszen az már a vallásos egyén döntése, hogy mit gondol a kérdésről.


Az ötlet, hogy írják meg a Biblia 2-t és a Tóra 2-t tetszik, de szent iratok lévén elég valószínűtlen.


Nyilván a vallás elég erős erő a bigottság indoklására, de aki kifogást keres mindig talál.


A legegyszerűbb érv a fenti sorokkal kapcsolatban, hogy ugyanezen könyv szerint halálra kell kövezni az engedetlen gyerekeket is, meg azt, aki szombaton (keresztényeknél vasárnap) dolgozik.

2012. júl. 7. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
43%

Laura Schessinger amerikai rádiós lelki tanácsadó mint buzgó keresztény, azt mondta: a homoszexualitás megbocsáthatatlan bûn, mert Mózes harmadik könyve, A leviták egyházi szolgálatáról (3 Moz. 18.22) szerint utálatos az. Ezen felbuzdulva ragadott tollat egy hallgatója:


Kedves Laura doktor! Nagyon köszönöm azt az önfeláldozó fáradozását, amit annak érdekében tesz, hogy Isten törvényeit az emberekhez közelebb hozza. Sokat tanultam a mûsoraiból, és megkísérlem ezt a tudást minél több emberrel megosztani. Ha például valaki megpróbálja elõttem homoszexuális életvitelét megvédeni, egyszerûen emlékeztetem (3 Moz. 18.22)-ra, ahol világosan le van írva, hogy ez bûn, és ezzel véget is vetek a vitának. Mindazonáltal néhány törvény értelmezésében és végrehajtásában szükségem lenne a tanácsára.


a) Ha az áldozóoltárnál bikát áldozok, tudom (3 Moz. 1.9), illetve (3 Moz. 1.17)-ból, hogy az Úrnak kedves illatú az. A problémát szomszédaim jelentik, akiknek ez az illat egyáltalán nem kedves. Leölhetem-e õket?

b) (3 Moz. 25.44) kijelenti, hogy szomszédos nemzetségek fiai és lányai közül vehetek magamnak rabszolgákat. Az egyik barátom szerint ez a törvény a mexikóiakra érvényes, de a kanadaiakra nem. Megmagyarázná nekem, hogy miért ne lehetnének nekem kanadai rabszolgáim?

c) Az egyik szomszédom mindig szombaton dolgozik. (2 Moz. 35.2) világosan kimondja, hogy az ilyet meg kell ölni. Erkölcsileg kötelezhetõ vagyok rá, hogy saját kezûleg végezzek vele?

d) (3 Moz. 21.20) szerint, ha szembetegségem van, az Úr oltárát nem közelíthetem meg. Be kell vallanom, hogy olvasószemüveget használok. Teljesen élesnek kell lenni a látásomnak, vagy itt van azért egy kis szabad játéktér?

e) (3 Moz. 11.8)-ból tudom, hogy ha döglött disznó bõrét illetem, tisztátalan leszek. A kérdésem, hogy szabad-e futballoznom, ha cérnakesztyût húzok?

f) A nagybátyámnak van egy kis háztájija. Megsérti (3 Moz. 19.19)-et, mert földjébe kétféle magot vet. Ezenkívül a felesége olyan ruhát hord, ami kétféle anyagból (pamut, poliészter) készült. Most tényleg össze kell hívnom az egész gyülekezetet (3 Moz. 24.16), hogy megkövezzük õket, vagy pedig elég, ha egy meghitt családi körben lefolytatott ceremónia keretében megégetjük õket, amint ez azok esetében megengedett, akik anyósukkal hálnak (3 Moz. 20.14)?


Tudom, hogy Ön ezeknek a törvényeknek nagy ismerõje lévén biztosan utat tud mutatni ezekben a kérdésekben. Még egyszer köszönöm, hogy Ön a rádióban végzett munkájával folyamatosan emlékeztet minket arra, hogy az Úr törvényei örökérvényûek és megváltoztathatatlanok.

Az ön odaadó rajongója:

Jake

2012. júl. 7. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
31%
Rohadt jó a levél
2012. júl. 7. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
91%

^ Nem az, csak az írója "rohadtul" nem értett a Bibliához, magyarázatokhoz, teológiához...

Ugyanis ALAP tudnivaló, hogy ezek az ószövetségi rendelkezések már NEM érvényesek. Innentől kezdve pedig nincs miről beszélni.


Amúgy pontosan egy amerikai államban meghozott törvény után íródott ez a levél, bizonyos meleg- vagy melegjogi szervezetek által. (Az eredeti levélnek nincs nyoma, és a Jake nevű fickónak sincs.)


Kérdező, ugyanez vonatkozik a kérdésedre is: Az Újszövetség óta SENKIT nem ítélnek halálra semmilyen bűn miatt. Manapság sem gyakorlat ez sem keresztény országokban, sem Izraelben. (Mint az 1. válaszoló szépen bemutatta, az iszlám országokban annál inkább...)


Szerintem semmilyen veszélyt nem jelent az, hogy a keresztények és a zsidók NEM ölnek homoszexuális embereket. :D


Tehát NE ezt a két vallást ítéld el, és NE a Bibliát és a Tórát próbáld megváltoztatni; hanem inkább ott próbálj változást hozni, ahol VALÓBAN szükséges.

2012. júl. 7. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 HudsonHawk ***** válasza:
67%

Tényleg fantasztikus levél!!!


A keresztény vallás szerint az Ószövetségi törvények nem érvényesek a mai életben. Ezeket Jézus halála eltörölte!!!

Így nem kell megölni őket.


A homoszexualitás az Újszövetség szerint is bűn, így segíteni kell a melegeket, hogy meg tudjanak ettől a tehertől szabadulni.

2012. júl. 7. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!