Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a különbség a sátánizmus...

Mi a különbség a sátánizmus és az ördögimádat közt?

Figyelt kérdés
2012. júl. 16. 20:02
 1/8 anonim ***** válasza:
64%
Röviden annyi, hogy a sátánisták nem hisznek a Sátánban.
2012. júl. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
22%

Nos üdvözöllek.

Ez a két nevet egy személyre lehet alkalmazni, mint ahogy a biblia is utal rá.

Sátán, az ördög.

Mind a két név találó erre a személyre a jelentésük miatt.

Sátán= ellenálló, ellenfél

mivel fel lázadt a teremtő irányítása ellen és így harcol az elveivel a teremtő elvei ellen.


ördög= rágalmazó,: mivel meg rágalmazta a teremtőt, hogy hazudott az első embernek, és nem is jó "uralkodó", mert a teremtményeit az embereket megfosztja a "jó" dolgoktól.

Így mind a két megnevezés egy(gonosz angyal)imádatát mozdítja elő.

2012. júl. 16. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A sátánizmust csak azért hívják így, (mint azt az előttem szóló válaszából is látszik) felháborodást kelt. És melyik a legjobb reklám, a leggyorsabban terjedő hír? A negatív dolgok mindig. Vagyis nem azt akarom mondani, hogy a sátánizmus rossz, csak a mi erősen keresztény kultúránkban cseng annak, pontosan ezért az emberek, ha sátánizmusnak nevezik, hamarabb kapják fel rá a fejüket, népszerűvé válik és még csatlakoznak is.


Ezzel szemben az ördögimádat valami beteges játék unatkozó, depressziós, drogfüggő tiniknek.

2012. júl. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Nincs különbség mindkettő egy és ugyanazt szolgálja...
2012. júl. 18. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

az ördögök a sivatagból valók,

akit az ördögök írásaiban sátánnak mondanak és utáltatnak,

az valójában az életnek az anyja (Ő az áldások forrása, ahol Ő jelen van, ott az Életnek Vize bőséggel árad)


az ördögök irataiban csak ígérik az életnek vizét, de valójában mindent sivataggá tesznek

(ezért fog végül fellobbanni a tűz - miattuk - az ő hitetésük miatt; és miattatok, akik hittetek nekik)


én szóltam

2012. aug. 28. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hagyad már a bibliát, az egy mese. Ha te olvasod a bibliát (régen én is beleolvastam) és elhiszi azt, hogy minket sárból meg oldalbordából gyúrtak, akkor alaposan át vagy verve. Meg az özönvíz, persze.
2012. nov. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ezt gondolom, onnan olvastad: "az ördögök a sivatagból valók." Csak a filmekben.
2012. nov. 5. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

[link]

Jót mosolyogtam az irományon, de megfogta az ördögimádat lényegét. A különbség a kettő közt, hogy a Sátánizmus egy létező vallás ami, nem a gonoszt szolgálja könyörgöm nézzetek utánna. Míg az ördög imádatra a flúgos emberek hivatkoznak. Biztos te is ütköztél már olyan cikkbe, hogy: “Ördög nevében ölt” vagy ehhez hasonló dolgokat. Na igen az ördög imádat lényege SEMMI nem létezik. Ez egy hülyeség amire a bűnözők, vagy tinédzserek hagyatkoznak, hogy nagyobbaknak tűnjenek, vagy akár féljenek tőlük. A sátánizmus viszont egy szépen szabályozott erős vallás, mely tényleg létezik és nem csak gonosz emberek vallják ez ostobaság.

2021. márc. 6. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!