Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ti hiszitek, hogy Isten...

Ti hiszitek, hogy Isten teremtett mindent valamint, elhiszitek, amit a Bibliában leírtak? (mert én igen)

Figyelt kérdés
Gondoljatok bele, egyszerű emberek voltak, akik írták, ilyen dolgokat kitalálni nem tudtak volna maguktól, valaminek történni kellett.. Mi a véleményetek?
2012. júl. 28. 23:08
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
43%

Ajjjjj,de imádom ezt az érvet !!!!!Előttem szólók jól mondták , hogy a Biblia komplexitását tekintve nem egy világelső.És hogy ki tudtak volna találni ilyet az emberek?Nemes egyszerűséggel:Igen.

Már a könyv mérete szánalmas célját és állítólagos származását tekintve.Mert mit akar leírni?Azt akarja leírni hogy a Világmindenség hogyan keletkezett,a világegyetemet milyen törvények irányítják,mi az életünk értelme,halálunk után hova kerülünk,mi számít jónak,mi rossznak és mi lesz a világmindenség vége.Ezt a rengeteg dolgot lehetetlen leírni egy ekkora terjedelmű könyvbe.Ezeknek a kérdéseknek a megválaszolása akkora könyvet igényelne mint az Empire State Building.Tehát már csak ezért is szánalmas.A nyelvezete pedig még szánalmasabb.Egyszerűen nem tudom elképzelni hogy egy mindentudó,mindenható Isten így beszéljen ilyen szavakat használva.Egyszerűen emberi.

2012. júl. 29. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Kedves előttem szólónak csak annyit, hogy a tudomány nem tud semmit bizonyítani, mert még vannak talányok kérdések.


(1Korintusz 1:18-20) 18 A kínoszlopról való beszéd ugyanis bolondság azoknak, akik elvesznek, de nekünk, akik megmentésben részesülünk, Isten ereje. 19 Mert meg van írva: „El fogom veszteni a bölcsek bölcsességét, és félretolom a műveltek intelligenciáját.” 20 Hol a bölcs? Hol az írástudó? Hol ennek a világrendszernek a vitázója? Nem tette-e bolondsággá az Isten a világ bölcsességét?


Nos bár hihetetlen, de a teremtő nevet a "bölcs", tanult emberek filozófiáján.

Igen az emberek sok minden fejlett technikát, tudományt kitaláltak, ami valljuk be néha hasznos.


Fel mennek a holdra, Marsra, meg kitudja hova.

De álljunk már meg egy pillanatra.

A földön rengeteg megoldatlan ügy van. Nem ezeket kellene megoldani?

Emberek éheznek, 6 másodpercenként hal éhen egy gyermek, s közben a többi halálhoz vezető dolgokat még ne is említettük.

De van pénz a holdra, Marsra, fegyverekre robbanó fejekre.

Nos mi nem vagyunk hibásak?

Az emberek szavazna emberekre, hogy irányítsák a népeket.

Nem kellene vissza adni az irányítást a teremtőnek?

Mindannyian adófizető állampolgárok vagyunk, és még is a lakosságot szólítják fel adakozásra, pedig ezt a kormányzatoknak kellene megoldani.

Ez lenne az emberei okosság?, bölcsesség?

Van min gondolkodni.

2012. júl. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Fogalmam sincs mi köze ennek ahhoz amit én írtam , de ha erről kívánsz beszélgetni akkor legyen.Nem tudom mennyire értesz a gazdasághoz de elmondom hogy a gazdaságnak nagyon jó a jelenlegi formája a világnak .Vegyük csak a háborúkat.Az amerikai GDP-nek más se lenne rosszabb mint hogy béke legyen a Közel-keleten .És miért? Mert Amerikának jó bevételi forrást jelent a haditechnika fejlesztése,árúsítása és használata.Van egy mondás:Teremts egy problémát és teremtettél egy bizniszt. Amerika teremtett egy háborút valami ürüggyel és lett jó sok pénze.Az Apolló program minek keretén belül pontosan 6-szor léptünk a Holdra pedig a Szovietekkel való űrverseny része volt.Itt megint csak a pénzszerzés volt az egyik legfontosabb szempont.Valamint a propaganda.
2012. júl. 29. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Bocsáss meg nekem Kedves Kék Manó, de nem neked írtam, csak be vágódtál közénk az űrhajóddal.:) :D)

Kata

2012. júl. 29. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Igen, tudom, hogy az Úr és Jézus Krisztus élnek, és hogy a szentírások igazak és Őtőlük erednek.
2012. júl. 29. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

egyik keresztet imád, a másik "kínoszlopot" - mi ez, ha nem az őrület egy fajtása?


csak az képes ilyen őrületekre, akiben meghasonlást keltettek (kívülről) előzőleg


mert ez az összes vallás titkos értelme:

először szétszednek, majd utána összeraknak (kedvük szerint)


a Bibliában nagyon sok értelmes és csodálatos dolog is, van kőkeményen benne van a(z ön)gyilkos őrület is


neked kell választanod: ami szemét benne, nyugodtan hajítsd a tűzre

8az arany így próbáltatik meg tűzben)

2012. júl. 30. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
igen el
2012. júl. 30. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

És még mindig vannak, akik belekezdenek ilyen vitákba...


Nekem is kellet kb 6 év, mire leszoktam erről.


Fiatalabb koromban ateistaként jártam "kitéríteni" a fórumokra, aztán amikor hívő lettem, akkor téríteni.


Ma már tudom, semmi értelme. Ilyen fórumokon senki nem fog "kitérni", meg megtérni sem.

2012. nov. 28. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok


Ja, és hogy válaszoljak is: Isten teremtett mindent, és a Biblia igaz.

2012. nov. 28. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!