Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Pontosan hol vannak a parkapcs...

Pontosan hol vannak a parkapcsolati elvarasok a Bibliaban leirva? Jehova tanuitol vagy a Bibliat ismeröktöl kerdezem.

Figyelt kérdés

Szex, csókolózás, kézen fogva járás tiltott a hazassag elött.

Hol van az, hogy csak házasodási szándékkal lehet udvarolni?

Hol van a Bibliaban az, hogy nem lehetnek kettesben, es meg nyilvános helyen is csak harmadik személy mellett talalkozhatnak?

Hol van az a Bibliaban, hogy tanúnak nem tanúval lehet házasodni, de megsem megengedett?

Ez a kerdes keltette fel az erdeklödesemet: http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__1..

Szivesen megneznem es elolvasnam, elöre is köszönöm!



2012. júl. 29. 17:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Remélem nem gondolod komolyan, hogy bibliai útmutatás alapján fogsz dugni :)
2012. júl. 29. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
56%

Miért van megint az az érzésem, hogy Jehova tanúi elleni hadjárat van kialakulóban?


Nekem is van Kérdésem.

Miért szabad minden vallásban paráználkodni erkölcstelenkedni annak ellenére, hogy a teremtő, és Jézus nem adott rá engedélyt, és halállal fogja ezeket az embereket büntetni?

Ennyire komolytalan lenne Jézus?

kijelenti hogy a paráznáknak a kénköves tóban lesz a végük, ennek ellenére ez senkit nem zavar.


(Jelenések 21:8) . . .De a gyávák, hitetlenek, szennyükben undorítók, gyilkosok, paráznák, spiritizmust gyakorlók, bálványimádók és az összes hazug osztályrésze a tűzzel és kénnel égő tóban lesz. Ez jelenti a második halált.”


(1Korintusz 6:9, 10) 9 Micsoda?! Nem tudjátok, hogy igazságtalanok nem fogják örökölni Isten királyságát? Ne vezessenek félre titeket. Sem paráznák, sem bálványimádók, sem házasságtörők, sem természetellenes célokra tartott férfiak, sem férfiakkal háló férfiak, 10 sem tolvajok, sem kapzsik, sem részegesek, sem

szidalmazók, sem zsarolók nem fogják örökölni Isten királyságát.


(Héberek 13:4) 4 A házasság tiszteletre méltó legyen mindenkinél, és a házaságy beszennyezetlen, mert az Isten meg fogja ítélni a paráznákat és a házasságtörőket.



(1Korintusz 7:39) . . .házasságot kössön, akivel akar, de csak az Úrban.


Ez nem volt új gondolat azoknak a keresztényeknek, akik zsidók voltak. Isten Izraelnek adott Törvényében világosan megparancsolta, hogy senkivel ’ne lépjenek házassági szövetségre’ a körülöttük élő pogány nemzetekből. A következő magyarázattal kiemelte, milyen veszéllyel jár, ha figyelmen kívül hagyják ezt az isteni irányadó mértéket: „Mert [egy nem izraelita] eltéríti fiadat attól, hogy kövessen engem, és más isteneket fognak szolgálni. Jehova pedig haragra gerjed ellenetek, és hamar megsemmisít téged”


(1Korintusz 6:12) 12 Mindent szabad nekem, de nem minden hasznos. Mindent szabad nekem, de nem fogom hagyni, hogy bármi is hatalma alá vonjon.


Mi van egy csókban?

Amikor valaki „ifjúsága virágzásában” van, erős nemi késztetést érez (1Korinthus 7:36, NW). Legtermészetesebb tehát, ha kíváncsi, milyen érzés is egy más nembelit megcsókolni vagy megérinteni. Ám a The Family Handbook of Adolescence című könyv erre mutat rá: „A szexuális képesség olykor sok évvel megelőzi valaki érzelmi érettségét.” Igazában számos fiatal nincs teljesen tisztában azzal, hogy egy csók és egy simogatás mekkora erővel lobbantja fel a heves romantikus érzéseket és a nemi vágyakat.

Ezért bölcsen fontolóra kell venni, milyen következményei lehetnek egy olyan viselkedésnek, amely a nemi érzéseket felkorbácsolja. Mi a helyzet, ha még túl fiatal vagy a házasságra? Miért kellene csókolóznod vagy tenned bármit úgy, hogy szexuális vágyaidat felfokozza? Mindez csak a csalódottság érzéséhez vezetne. Mégpedig azért, mert mint keresztény nem engedheted meg, hogy ezek a romantikus érzéseid eljussanak a végkifejletig — a nemi aktusig. A Biblia félreérthetetlenül kijelenti, hogy ilyen viszony csak egyedül a házasságon belül megengedett.

De vedd figyelembe a másik személyt is, akit szerelmi közeledésed szexuális téren felizgat. Nemde félrevezető és kegyetlen dolog valakit megcsókolni és simogatni, holott nem vagy abban a helyzetben, hogy házasságot köss vele, és hogy komolyan úgy tekintsd, mint leendő házastársadat? (Vö. Példabeszédek 26:18, 19.) A Biblia így figyelmeztet: „a kegyetlen pedig öntestének okoz fájdalmat” (Példabeszédek 11:17).

Bizonyára nem titok egy bibliatanulmányozó számára, hogy egy szerelmi érzésből fakadó érintés vagy csók erős nemi vágyat ébreszthet. A Biblia leírja, miként csábít el egy kéjnő egy fiatalembert. Ezt mondja: „megragadá őt és megcsókolá őt” (Példabeszédek 7:13). Egy csók vagy érintés igen erős testi reagálást válthat ki. És ahogy a bizalmasabb viszony tovább fejlődik, egy fiú vagy egy lány izgalmi állapota is egyre felfokozottabb lesz. Magyarán szólva, a szervezet felkészül a nemi aktusra.


Mennyire értékeled Isten ajándékát a házasságot?

(2Korintusz 6:14-16) 14 Ne kerüljetek felemás igába nem hívőkkel. Mert mi közössége van az igazságosságnak és a törvénytelenségnek? Vagy mi részessége van a világosságnak a sötétséggel? 15 Továbbá miféle összhang van Krisztus és Beliál között? Vagy mi része van a hithűnek a nem hívővel? 16 És mi egyezsége van Isten templomának a bálványokkal. . .

2012. júl. 29. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Kedves 2.!

Köszönöm valaszodat! Egesz mas szandekkal kerdeztem a Jehova tanuit, mindenfele hatso szandek nelkül egyszerüen azert, mert ök tudjak, mi hol van a Bibliaban. A Jehova Bibliatanulmanyozokoz hasonloan magam tanulmanyozom a Bibliat, sajat magam ertelmezem, ebben nagy segitseg, hogy egy-egy temat hol keressek. Csak ugy, magamnak.

Sokat segitett a valaszod, hogy tudjam, hol keressem ezt a reszt, ezt köszönöm!


Az altalad irtakban szo van arrol, hogy a Biblia a homoszexualitast ellenzi (eddig nem tudtam), hazassagtörök (azaz akik hazas ferfivel/növel), gyilkosok, paraznakrol es mindenfeleröl, de amire a kerdesem vonatkozott, en nem latom.

Megneztem a Magyar Ertelmezö Keziszotarban, egyaltalan mi a paraznasag:

parazna= kicsapongo, buja

paraznalkodik=erkölcstelen nemi eletet el.

Az, hogy a hazassag elött nemi eletet elö parazna lenne, erre vonatkozoan nincs utalas sem a Bibliaban, sem a Magy. Ert. Keziszotarban, szerintem.


1Korintusz 7:39 - ezt nem egeszen ertettem, ezert fellapoztam a Karoli Bibliaban.

Itt a 7:39: "Az asszonyt törveny köti, mig a ferje el, de ha meghal, szabadon ferjhez mehet, akihez akar, csakhogy az Urban."

Mivel ugy tünik, az egesz 7. resz ezt a temat boncolgatja, az egeszet elolvastam. Azt irja, hogy aki meg tudja magat örizni a paraznasagtol, jobb, ha nem lep hazassagra.

6. verset lenyegesnek tartom: "ezt pedig kedvezeskeppen mondom, nem parancskeppen" (azaz, szerintem nem is parancsol semmit az Isten ezekröl, hanem igy jobb az egyennek hosszutavon!)

9. vers: De ha magukat meg nem tartoztatjak, hazassagban eljenek, mert jobb hazassagban elni, mint egni.

10. vers: felesegetöl, ferjetöl el ne valjek

11. vers: "Hogyha pedig elvalik is, maradjon hazassag nelkül, vagy beküljön meg a ferjevel, es aferj se bocsassa el a feleseget."

12.vers: "Ha valamely atyafinak hitetlen felesege van, es ez vele akar lakni, el ne bocsassa azt"

13. vers: "Es amely asszonynak hitetlen ferje van, es ez vele akar lakni, el ne bocsassa azt"

14. vers: "Mert meg van szentelve a hitetlen ferj az ö felesegeben, es meg van szentelve a hitetlen asszony az ö ferjeben, mert különben a ti gyermekeitek tisztatlanok volnanak, most pedig szentek."

15. Ha pedig elvalik, "nem vetetett szolgasag ala az ilyen dolgokban. De bekessegre hivott minket az Ur."

25. vers: "Hajadonok felöl nincs ugyan parancsolatom az Urtol, de tanacsot adok ugy, mint aki irgalmassagot nyertem az Urtol..."

26. "Ugy itelem meg, hogy... jo az embernek ugy maradni." (Tehat: hajadonnak/nötlennek maradni. Ez csak tanacs, nem az Ur parancsolata!!! Ugyanugy, mint ahogy tanacsolta, hogy a legjobb, ha visszatartja a parazna hajlamait es meg sem hazasodik valaki. Ezutan elmagyarazza, hogy azert, mert akik hazasodnak, "haborusaguk lesz a testben", es az Ur azt akarja, hogy "gond nelkül legyetek")

35. "Ezt pedig a ti hasznotokra mondom, nem hogy tört vessek nektek..."



A The Family Handbook of Adolescence című könyv erdekes dolgot allit -szerintem viszont elöbb jelentkezik bennünk a belsö vagy, es nem a csok es az erintes lobbantja langra. Sztem mindez a fejben zajlik. Ahogy az orgazmus is. :) Söt, a tiltott gyümölcs mindig vonzobb! Minel jobban tiltjak, annal vonzobb. Igy ha megcsokolhatna az ifju a baratnöjet, lehet, hogy nem is lenne mar olyan erdekes... Igy mult el sokunknal az elsö szerelem varazsa - de amig tiltott volt, ugye, mennyire epekedtünk utana honapokig, evekig?

2012. júl. 29. 20:35
 4/12 A kérdező kommentje:

"Miért szabad minden vallásban paráználkodni erkölcstelenkedni annak ellenére, hogy a teremtő, és Jézus nem adott rá engedélyt, és halállal fogja ezeket az embereket büntetni?

Ennyire komolytalan lenne Jézus?"


Kerdesedre a valaszom, a Karoli Bibliabol, hogy szerintem a paraznalkodast ellenzi, de nem parancsolja(!), hanem mindenkinek a sajat erdekeben javasolja csupan, azaz nem vetek, hanem mindenki maga el a következmenyevel:

6. vers: "ezt pedig kedvezeskeppen mondom, nem parancskeppen"

25. vers: "Hajadonok felöl nincs ugyan parancsolatom az Urtol, de tanacsot adok ugy, mint aki irgalmassagot nyertem az Urtol..."

35. "Ezt pedig a ti hasznotokra mondom, nem hogy tört vessek nektek..."

2012. júl. 29. 20:42
 5/12 A kérdező kommentje:
...amennyiben paraznasag alatt a hazassag elötti nemi eletet ertetted... (Mert en romai katolkus keresztenykent nöttem fel, es abbol a vallasbol ez remlett elsöre - de a Magy.Ert. Kezisz. szerint ez nem mervado.)
2012. júl. 29. 20:45
 6/12 anonim ***** válasza:
39%

Kedves Kérdező.

Köszönöm a megértésedet, de ma már "30"-an belém kötöttek?

Nos a paráznaságra is és a házasság törésre is van magyarázat.

7 A bibliai szóhasználatban a „paráznaság” (görögül: por·nei′a) olyan meg nem engedett szexuális kapcsolatra utal, mely a szentírási, azaz a Szentírás szerint érvényes házasságon kívül jön létre. Ez magában foglalja a házasságtörést, a prostitúciót, a nem házas felek közti szexuális kapcsolatot, valamint a szájon, illetve a végbélen keresztül történő közösülést, és azt is, ha valaki egy olyan személy nemi szerveit izgatja, aki nem a házastársa. Ezenkívül ide tartozik még az azonos neműek közötti szexuális kapcsolat, és az állatokkal való fajtalankodás.

8 A Szentírás teljesen egyértelmű: Akik paráználkodnak, azok nem maradhatnak a keresztény gyülekezetben, és nem kapnak örök életet (1Korintusz 6:9; Jelenések 22:15)


Ha nem lenne elítélendő, akkor nem írták volna oda a következményt.

A házastársi hűtlenség még ma is házasságtörés. Pál apostol világosan kijelentette: „Avagy nem tudjátok-é, hogy igazságtalanok nem örökölhetik Istennek országát? Ne tévelyegjetek; se paráznák, se bálványimádók, se házasságtörők, se pulyák, se férfiszeplősítők . . . nem örökölhetik Isten országát.


6 A szöveg egyik bátorító része Pál kijelentésében található: „Ilyenek voltatok pedig némelyek, de megmosattattatok.” Igen, sokan, akik a múltban a világ ’kicsapongó életmódjában’ jártak, most észre tértek, elfogadták Krisztust és az áldozatát és tisztára mosattak. Erkölcsös életmódjukkal Isten tetszésének elnyerését választották, s ennek eredményeként boldogabbak (1Péter 4:3, 4).

7 Másrészről a mai világ értelmezése az erkölcstelenségről oly felhígított, hogy az nem egyezik Isten szemléletével. Egy szótár szerint „erkölcstelen” az, ami ellentétben áll „az elfogadott erkölcsösséggel”. Napjainkban „elfogadott erkölcsösség” az, amely elnézi a házasság előtti és a házasságon kívüli nemi életet, valamint a homoszexualitást, amelyeket a Biblia, mint erkölcstelen dolgokat elítél. Igen, a Biblia nézőpontjából az erkölcstelenség Isten erkölcsi törvényének durva megsértése (2Mózes 20:14, 17; 1Korinthus 6:18).

2012. júl. 29. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

"A bibliai szóhasználatban a „paráznaság”"

Inkább a mi magyarázatainkban jelenti ezt.Valójában nincs semmi leírás a csókról,pettingről a Bibliában.

2012. júl. 30. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szia!


A kérdésed egy kicsit meglepet, mert tudtommal minden keresztény vallás tiltja a házasság előtti nemi kapcsolatot/hogy mit nevezzünk nemi kapcsolatnak azt már lehet vitatni, de szerinte ez szorosa összefügg az ember erkölcsével/.


II Mózes 20:17

Máté 5:27

2012. júl. 30. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
És akkor mi a helyzet,ha a férjem nem hajlandó szexelni velem.Pedig nincs fizikai baja,de más nőkre obszcén megjegyzéseket tesz.Durva beszédű,ugyanakkor birtokolni akar,s csak hiteget a jó házasélettel? Már álmomban nem tudom hányszor szeretkeztem ismeretlennel akaratlanul. most akkor ez törvényes Jehova szemében? Csak így tovább tűrjek? 8Amíg udvarolt mindent bedobott...nagyon melléfogtam vele. Kb 2 éve megy így.
2012. júl. 30. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

En is ezt olvastam ki a Bibliabol, amit a 7. valaszolo irt, mert ez szubjektiv, hogy közertelemben mit jelent a paraznasag, az adott kortol, tarsadalomtol függ. Ami egy nagyvarosban megengedett, 50 km-re arebb egy kis faluban nem? Azert ez furcsa lenne... Igy a Magyar Ert. Keziszotar szerintem a mervado.

Ezenkivül, ha a paraznasagot meg ezek ellenere is ugy ertelmezzük, hogy a hazassag elötti csok/petting/nemi elet/barmi idetartozik, meg egyszer, a Bibliabol:

6. vers: "ezt pedig kedvezeskeppen mondom, nem parancskeppen"

25. vers: "Hajadonok felöl nincs ugyan parancsolatom az Urtol, de tanacsot adok ugy, mint aki irgalmassagot nyertem az Urtol..."

35. "Ezt pedig a ti hasznotokra mondom, nem hogy tört vessek nektek..."


A kedvezeskeppen szerintem annyit jelent, hogy nektek kedvezö, ha igy tesztek, de nem Isten parancsa, Istennek semmi kifogasa ellene (az mas tema, hogy az egyhazaknak igen!). Hasznotokra mondom, azaz hasznotokra valik, ha igy tesztek, es nem azert mondom, hogy ezzel elitelnek barkit (=tört vetnek).

Nekem ebböl a Korinthusi reszböl ugy tünik, 2 fele eletut van: ebböl a belsö, lelki eletet javasolja, ha erre kepes valaki, amikor tavol tartja magat az ember a testi örömöktöl, azaz nem hazasodik es termeszetesen nem is szexel. Csak mert ez a kedvezöbb az egyennek. Ezert a meg nem hazasokra nincs Isteni parancsolat: csak javasolja, hogy az ember a sajat erdekeben ezen az uton fog jobban jarni, de valaszthatja a masik utat is.

Ha valaki az elsöre nem kepes, es enged a testi örömöknek (ha valoban ez a paraznasag?), akkor mar csinalja (gondolom, mielöbb) hazassag keretei között, ekkor viszont olyan földi feladatokat kap, amiket teljesitenie kell, mert ez a testi örömök következmenye, igy ne hagyja el semmikepp a hazastarsat. En ezt olvasom ki a 9. valaszolo kerdesere. Tehat olyan megoldast keressen, vagy törekedjen megoldani (javitani a kapcsolatot a ferjevel).

Azt hozzatennem meg egyszer, hogy ha mar testi örömök, akkor mielöbb hazassagi keretek között, de a hajadonoknak, egyedülalloknak szerintem azert nincs Isteni parancs, mert amig kialakul bennük, megerik bennük, melyik utat valasztjak, idöre van szükseg.

2012. júl. 30. 23:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!