Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Él még a Nephilim vérvonal?

Él még a Nephilim vérvonal?

Figyelt kérdés
Azt olvastam, hogy Isten miattuk küldte a Földre a vízözönt. Létezik az, hogy a "vérvonaluk" mégsem halt ki? Hogy a mai emberek közt akad olyan, aki (akár nagyon minimális részben is) Nephilim?

2012. aug. 1. 13:19
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Szóval, Teremtés könyve 6. fejezet, az „Isten fiai” és az „emberek lányai”.


Először is az általában „Isten fiai” nem feltétlenül az angyalokra akar utalni.


A héber kifejezés, a bené elóhim jelentheti azt is, hogy „a nagyok fiai” (a költői szövegekben „elohim” sokszor „hatalmast” jelent, vö. Zsolt 29:1). Egy értelmezés szerint itt arról van szó, hogy az előkelők fiai asszonyokat vettek maguknak a nép leányai közül, akik nem voltak elég erősek az ellenállásra. Ezek a házasságok a zabolázatlan szenvedély eredményei voltak és mutatják a féktelenséget és az elnyomatást abban a korban.


A másik értelmezés szerint „Isten fiai” azokat is jelentheti, akik Istent szolgálják és Őneki engedelmeskednek, akik az iránta való szeretetben nevelkedtek, mint Atyjuk és Jótevőjük iránt (2Móz 4:22; 5Móz 14:1; 32:5; Józs 1:2; Hós 2:1). Megfelel a bibliai felfogásnak az, hogy azokat, akik Isten igaz szolgálatához tartoznak – Sét fiait – „Isten fiainak” nevezik, míg velük ellentétben a Káin utódaitól származó leányokat „az emberek leányainak” nevezik.


A zsidó (Ibn Ezra, Mendelssohn, S. R. Hirsch, W. H. Green) és a keresztény értelmezők (Aranyszájú Szent János, Alexandriai Kürillosz, Theodosius, Ágoston) túlnyomó többsége is azon a véleményen volt az ókorban is, hogy az „Isten fiain” a jámbor Szet nemzetségének férfiait, „az emberek leányain” pedig Káin romlott leányutódjait kell értenünk.


A náfil szó nem jelent szükségképen óriást, hanem általában erőszakos, szilaj, féktelenkedő embert. Egy értelmezés szerint itt azokról a héroszokról illetve a keletiek titánjairól van szó, kiknek tetteit később a pogány mitológia annyira kiszínezte s magasztalta, – és épen ezek tiszteletével szemben akarja hangsúlyozni, hogy az ő gonoszságuk siettette a vízözön eljöttét.

2012. aug. 7. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim válasza:
51%
Szerintem igenis léteznek! Lehet hogy az özönvíz elpusztította az eredetieket, de azt senki nem mondhatja hogy nem buktak meg újabb angyalok! Utána már csak az kell hogy kapcsolatot létesítsen egy emberrel, és újra létező faj a Nephilim nemzetség...
2013. aug. 30. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim válasza:

én erre azt tudom mondani hogy amit az ember nem lát természet feletti dolgot abban nehezen tud hinni. talán azért van a bibliában is úgy megírva meg összegyűjtve a történetek mert az emberek nem látták őket és nem akarták elhinni. azt amit Jézus tett csodákat látták hogy tényleg megtette és elhitték. ő volt az élő bizonyiték az emberek számára hogy igenis van Isten. nem véletlen mondják a bibliára h Istentől származó könyvek gyüjteménye. kanonizálták ezeket a könyveket és nem akkor írodtak amikor például Jézus élt vagy az ószövetséget vesszük példának és a már emlitett Nóé történetét.

és ha valaki hisz bennük hogy igenis vannak közöttünk angyalok vagy akár nephilimek nem elitélendő mert akkor van hite.

2014. jan. 13. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Szia.

Hát figyelj.. A Biblia azt mondja, hogy az utolsó idők olyanok lesznek, mint Noé idelyében. Ez ugye vonatkozik a tobzódásra, az istentelenségre, a szépségkultuszta stb... És a gonosz angyalokra és a keveredésekre miért ne vonatkozna? Nem élnek közöttünk óriások, de ott vannak például a kicsi emberkék, "UFO"-k. Szerintem simán lehetnek ezek is az ilyen fajta keveredések következményei. Csak hát azok óriások, ezek törpék... Soha nem tudják belőni a méretet. :D

Szóval szerintem lehet, hogy ilyen hibridek lesznek, vagy vannak, de az biztos, hogy nem a Noé előttről, mert azok meghaltak az özönvizkor.


Ez az én véleményem, remélem hogy segitettem.:)

Szép napot :)

2014. aug. 21. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 buteneon válasza:
51%
a jubileumok könyve szerint noé harmadik fiát Jáfetet a nefilimek megölték és egy bűbáj segítségével egy közülük valót küldtek helyette aki kinézetre teljesen hasonlított rá, de nem beszélte az emberi nyelvet... na mindegy Jáfet feleségének gyerekei születtek a kamu Jáfettől, de voltak gyerekei az igazi Jáfettől is akik egymással háltak és benépesítették Európát szóval ha ez mind igaz akkor nagyon valószínű a jelenlétük, ha nem akkor csak egyéb forrásból táplálkozva gyanakodhatunk az igazságon, ja és Énok könyve több évszázaddal krisztus születése előtt íródott, egy bizonyos angyali (vagy Énoki) nyelven. Akit komolyabban érdekel a dolog az olvassa el Danielle Trussoni-tól az Angelológia, és-vagy az Angelopolis című könyvet, az a teológia egyik ágáról, az angelológiáról szól amely a nefilimek földön betöltött szerepét osztályozzák, vizsgálják, de csak mitológiai szinte, a feladatuk a mitológia és a történelem kettéválasztása (elvégre Jézus is történelmi személy volt). A künyv kicsit kiszínezett történet, de magában foglalja az Angelológia minden jelentős elemét, forrását, illetve történelmét ajánlom figyelmébe minden ember figyelmébe aki érdeklődik az angyalok iránt :)
2014. aug. 21. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
Utolsó, ezt honnan veszed? Ez tényleg igaz lenne? Egyébként a három fiú közül pont Jáfettől származnak a magyarok is :)
2016. márc. 9. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!