Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Jehova tanúinak miket nem...

A Jehova tanúinak miket nem szabad csinálniuk?

Figyelt kérdés

Azt például tudom, hogy nem szoktak ünnepelni, mert egy volt osztálytársam is Jehova tanúja és soha nem engedték el karácsonyi műsorokra meg farsangra. És valamelyik nap láttam a TV-ben egy nőt aki szintén Jehova tanúja, mellműtét előtt állt, és azt mondta, hogy nekik nem szabad elfogadniuk más vérét, szóval nem adhattak neki vért.

Miket nem csinálhatnak még?



2012. aug. 9. 21:39
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
0%

Kedves K.Gy.

Tulajdon képen ugyan azt írtad le, nincs nyelvtani eltérés, az igének, csak a nyelvezete modern kori.

Ha össze vegyítjük a teremtő többi utalását ezzel kapcsolatban akkor igen is semmilyen módon és semmilyen vért nem vihetünk be a szervezetünkbe.

Legyen az állati, vagy emberi.


A teremtő a vért szentnek tekinti, függetlenül attól, hogy állati, vagy emberi, mert az írás szerint az az egyén testének az élete.

Nem adom, és nem is fogadom el.

Különben két egyforma vér amúgy sincs csak esetleg hasonló.

(3Mózes 17:10, 11) 10 Ha Izrael házából egy ember, vagy egy jövevény, aki jövevényként lakik köztetek, bármilyen vért megeszik, akkor én bizony az ellen a lélek ellen fordítom arcomat, aki vért eszik, és ki fogom irtani a népe közül. 11 Mert a test lelke a vérben van, én pedig az oltárra helyeztem azt értetek, hogy engesztelést szerezzen a lelketekért, mert a vér szerez engesztelést a benne levő lélek által. . .


A vér szentsége. Mivel a vér szent, nem lehet befogadni a testbe semmilyen formában sem. A vért egyedül a bűnért való engesztelésre volt szabad felhasználni (3Móz 17:10–14; Csel 15:29; Zsid 9:22).


5 Isten ismételten megemlítette a vért, amikor a törvénygyűjteményt adta Izraelnek. A 3Mózes 17:10, 11. versében ezt olvashatjuk a zsidó Tanakh fordítás szerint: „Bármelyik ember Izrael házából, vagy valamelyik idegen lakos, aki mint idegen köztetek lakik, bármilyen fajta vért megeszik, arcomat fordítom az ellen a lélek ellen, aki a vért megeszi, és kiirtom őt népe közül. Mert minden test lelke a vérben van.” Bár voltak egészségügyi előnyei e törvénynek, az ennél sokkal többet foglalt magába. A vérrel kapcsolatos különleges bánásmód révén az izraeliták kimutatták Isten iránti függőségüket az életet illetően (5Mózes 30:19, 20). Igen, a fő ok, amiért tartózkodniuk kellett a vértől, nem annak egészségtelen hatása volt, hanem a vér különleges jelentése, amelyet Isten számára képviselt.


13 Vajon az a parancs, hogy tartózkodjunk a vértől, a vértranszfúziót is magában foglalja? Igen. Ezt a következőképpen szemléltethetnénk: Tegyük fel, hogy az orvos azt mondja neked, hogy tartózkodj a szeszes italoktól. Vajon ez azt jelentené, hogy inni ugyan nem ihatsz alkoholt, de beinjekciózhatod az ereidbe? Hát persze, hogy nem! A vértől való tartózkodás is azt jelenti, hogy semmilyen módon nem juttatunk vért a szervezetünkbe. Az a parancs tehát, hogy tartózkodjunk a vértől, azt jelenti, hogy nem engedjük meg, hogy vért transzfundáljanak az ereinkbe.

2012. aug. 10. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
91%

Hogy igazoljam állításomat :


Pál első levele a Korinthusiakhoz 8:


1Ami pedig a bálványáldozati húst illeti, tudjuk, hogy mindnyájunknak van ismerete: az ismeret felfuvalkodottá tesz, a szeretet pedig épít. 2Ha valaki azt gondolja, hogy ismer valamit, az még semmit sem ismert meg úgy, ahogyan ismerni kell. 3De ha valaki szereti az Istent, azt már ismeri az Isten. 4Ami tehát a bálványáldozati hús evését illeti, tudjuk, hogy nincs bálvány a világon, és hogy Isten sincs más, csak egy. 5Mert ha vannak is úgynevezett istenek, akár az égben, akár a földön, mint ahogyan sok isten és sok úr van, 6nekünk mégis egyetlen Istenünk az Atya, akitől van a mindenség, mi is őérte, és egyetlen Urunk a Jézus Krisztus, aki által van a mindenség, mi is őáltala. ..


Jézus pedig nem angyali fejedelem ,hanem Isten egyszülött gyermeke.Amely minden hatalom megadatott Isten által .Mert az Isten és a fiú egy ,mert belőle jött a fiú ki...



(K.GY)

2012. aug. 10. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
91%

"Tegyük fel, hogy az orvos azt mondja neked, hogy tartózkodj a szeszes italoktól. Vajon ez azt jelentené, hogy inni ugyan nem ihatsz alkoholt, de beinjekciózhatod az ereidbe? Hát persze, hogy nem!"


Az ne zavarjon hogy az alkohol pl. sebek fertőtlenítésére is használható ami (szemben a lerészegedéssel) minden kétséget kizáróan jó célt szolgál (seb elfertőződésének megelőzése, vagyis gyógyítás, emberéletek megmentése!). És ez érvényes a vérátömlesztésre is (amit akkoriban nem is ismertek így aztán ugyan honnan tudhatnátok hogy a mai tudomány állása alapján hogy vélekednének erről az akkor élt emberek, lehet hogy pl. egy isteni ajándéknak tekintenék amellyel Isten vagy Jehova vagy Allah vagy nevezhetjük bárhogy segíteni akar nekünk hosszú és boldog életet élni - amúgy nem vagyok hívő csak próbálok az ő fejükkel gondolkodni). Ugyan miféle istenség az olyan amely megtiltaná hogy megmentsük egy embertársunk életét, ezzel megkímélve nem csak őt de a családját is egy csomó lelki szenvedéstől?

2012. aug. 10. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

12/Kedves ez gyenge érv:A szeszes ital nem életmentő folyamat sem így sem úgy.



Ez amit írtál az állat levágásának és elfogyasztásának a törvénye :Mózes 3könyve 17


Mert a vér a benne levő lélek által szerez engesztelést. 12Ezért mondtam Izráel fiainak: Senki se egyék vért közületek; a köztetek lakó idegen se egyék vért. 13Ha valaki Izráel fiai közül vagy a köztük tartózkodó jövevények közül vadászat közben vadat vagy madarat fog, amelyet meg szabad enni, folyassa ki a vérét, és takarja be azt porral. 14Mert minden test lelke a vére a lélekkel együtt. Ezért mondtam Izráel fiainak: Semmiféle testnek a vérét ne egyétek meg, mert minden testnek a lelke a vére. Ki kell irtani mindenkit, aki megeszi.


Az evés és a transzfúzió két külön fogalom .



Jézus a vacsoránál:

"26Vacsora közben Jézus kezébe vette a kenyeret, megáldotta, megtörte s odanyújtotta tanítványainak, ezekkel a szavakkal: Vegyétek és egyétek, ez az én testem!" Igyatok ebből mindnyájan, 28mert ez az én vérem, a szövetségé, amelyet sokakért kiontanak a bűnök bocsánatára. 29Mondom nektek, mostantól nem iszom a szőlő terméséből addig, amíg majd az újat nem iszom veletek Atyám országában."


És ti mit mondatok ezen az ünnepen?



(K.GY)

2012. aug. 10. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Bocsánat kijavítva: 26Vacsora közben Jézus kezébe vette a kenyeret, megáldotta, megtörte s odanyújtotta tanítványainak, ezekkel a szavakkal: "Vegyétek és egyétek, ez az én testem!" 27Aztán fogta a kelyhet, hálát adott, és ezekkel a szavakkal nyújtotta nekik: "Igyatok ebből mindnyájan, 28mert ez az én vérem, a szövetségé, amelyet sokakért kiontanak a bűnök bocsánatára. 29Mondom nektek, mostantól nem iszom a szőlő terméséből addig, amíg majd az újat nem iszom veletek Atyám országában."


(K.Gy)

2012. aug. 10. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
0%

Kedves k.Gy.

A vért A teremtő mindenkor szentnek tekintette, és mindenkinek egyénenként számadással tartoznak ezen a téren is, ahogy minden más téren is:

(1Mózes 9:5) . . .Ezenkívül számon kérem a ti lelketek vérét. Minden élő teremtmény kezéből számon kérem; az ember kezéből — minden embertől, vagyis a testvérétől — számon kérem az ember lelkét.


4 A Noé idejében bekövetkezett Özönvíz után Isten megengedte az embereknek, hogy megegyék az állatok húsát, de a vért nem. Ezt jelentette ki: „. Ezenkívül számon kérem a ti lelketek vérét” (1Mózes 9:4, 5). Ez a parancs Noé minden leszármazottjára érvényes egészen napjainkig, és megerősíti azt, amit Isten a Káinhoz intézett szavai alatt értett, vagyis hogy minden teremtmény lelkét, azaz életét a vér jelképezi. Ez a rendelkezés azt is alátámasztja, hogy Jehova, az élet Forrása, számadásra von minden embert, aki nem mutat tiszteletet az élet és a vér iránt (Zsoltárok 36:9).


Ily módon az egész emberiségnek felhívta a figyelmét, hogy a Teremtő nézőpontjából a vér az életet jelenti. Mindenkinek, aki azt állítja, hogy Istent ismeri el Életadónak, el kellene ismernie, hogy Ő szilárdan állást foglalt az életvér felhasználását illetően.


Az ember életét egyetlen vér, Jézus kiontott vére mentheti meg.


egyébként is 1980-as évek óta már rég megállapított tény, hogy a vérátömlesztés nem egészséges, és veszélyes is, sokan kaptak e miatt vérfertőzést, sőt AIDS fertőzést is.

A vér hulladék hordozó, ami az egyén hulladékát hordozza, és azt másnak átadni, nagyon veszélyes. A teremtő mindenkinél jobban tudja mi az ami jó az embernek, nem fog ilyet megtiltani, ha valóban jó, de nem az.

2012. aug. 11. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
9%

"Ugyan miféle istenség az olyan amely megtiltaná hogy megmentsük egy embertársunk életét, ezzel megkímélve nem csak őt de a családját is egy csomó lelki szenvedéstől?"


Nem "istenség"! Hanem Teremtő és mindenható. Isten! Az egyetlen!

A mennyei Atya olyan aki bárkit vissza tud hozni a halálból. Az apostolok mind erőszakos halált haltak. Kivéve Jánost.

2012. aug. 11. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Előttem szóló.

Nagyon jól írtad, a teremtő bárkit meg tud menteni, vér vagy a nélkül.

Persze itt első sorban nem erről van szó.

A teremtő a vért szentnek tekinti, mint írtam.

És az említett biblia versben minden embertől számon kéri a vérét, mert mindenkinek abban van az élete.

Nem a mások vérében hanamem a saját vérében s ezzel el kell számolni.


(1Mózes 9:5) 5 Ezenkívül számon kérem a ti lelketek vérét. Minden élő teremtmény kezéből számon kérem; az ember kezéből — minden embertől, vagyis a testvérétől — számon kérem az ember lelkét.


. Ezenkívül számon kérem a ti lelketek vérét” (1Mózes 9:4, 5). Ez a parancs Noé minden leszármazottjára érvényes egészen napjainkig, és megerősíti azt, amit Isten a Káinhoz intézett szavai alatt értett, vagyis hogy minden teremtmény lelkét, azaz életét a vér jelképezi. Ez a rendelkezés azt is alátámasztja, hogy Jehova, az élet Forrása, számadásra von minden embert, aki nem mutat tiszteletet az élet és a vér iránt (Zsoltárok 36:9).


Ebből az egész emberi családra vonatkozó kijelentésből kitűnik, hogy Isten szemében az ember vére az életét jelképezi. A Teremtő ad életet az embernek, és senki sem veheti el ezt az életet, melyet a vér jelképez.


Egyébként is kedves kérdező, azt már a tekintélyes orvosok is régóta tudják, hogy a vérátömlesztés, valójában sokkal veszélyesebb, mint az alternatív kezelések, amit a tanuk is elfogadnak.

Hidd el a Tanuk nem mártírok, nagyon alaposan át tanulmányoztuk ezzel kapcsolatban is a kérdéseket, és színvonalas orvosi ellátásban részesülünk.

A halál bekövetkezése vérrel is megtörténhet,ez az egyén betegsége, és fizikuma, immunrendszere is sokat nyom a latban.


Sőt külföldön már a nem tanuk is ragaszkodnak az alternatív vér nélküli műtétekhez,és igen sikeresen hajtanak végre a sebészek nyitott szív műtéteket, térd protézis beültetéseknél, és máj rezekciónál is.

A beteg hamarabb is felgyógyul, és haza mehet.

Akinek meg ha olyan a szervezte, sajnos az mindenképp meghalhat, ez minden esetben benne van a pakliban.

Tisztelettel.


Vérátömlesztés nélkül is elvégezhető minden sebészi beavatkozás. Ez magában foglalja a nyitott szívműtéteket, az agyműtéteket, a végtag-amputációkat, valamint rákos szervek teljes eltávolítását. A New York State Journal of Medicine (1972. október 15., 2527. o.) című folyóiratban írva dr. Philip Roen kijelentette: „Nem habozunk visszautasított vérpótlás esetén bármilyen és bármennyi javallt sebészi beavatkozást elvégezni.” A Texasi Szívintézet egyik orvosa, dr. Denton Cooley elmondta: „ A Jehova Tanúinál [vérátömlesztés nélküli plazmapótszerek alkalmazásakor] tapasztalt eredmények annyira meggyőzőek, hogy minden szívbetegünk esetében megkezdtük ennek az eljárásnak az alkalmazását” (San Diegó-i Union. 1970. december 27., A-10. o.). „ A »vér nélküli« nyitott szívműtétet, amelyet eredetileg a Jehova Tanúi szekta felnőtt tagjainak fejlesztettünk ki — mivel az ő vallásuk tiltja a transzfúziót —, most minden baj nélkül alkalmazzuk csecsemők és gyermekek bonyolult szívműtéteinél is” (Cardiovascular News. 1984. február, 5. o.).

2012. aug. 11. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
2012. aug. 12. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 Mulder614 ***** válasza:
51%
"Mindent szabad nekem, de nem minden hasznos"
2012. aug. 15. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!