Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Jehova tanúinak miket nem...

A Jehova tanúinak miket nem szabad csinálniuk?

Figyelt kérdés

Azt például tudom, hogy nem szoktak ünnepelni, mert egy volt osztálytársam is Jehova tanúja és soha nem engedték el karácsonyi műsorokra meg farsangra. És valamelyik nap láttam a TV-ben egy nőt aki szintén Jehova tanúja, mellműtét előtt állt, és azt mondta, hogy nekik nem szabad elfogadniuk más vérét, szóval nem adhattak neki vért.

Miket nem csinálhatnak még?



2012. aug. 9. 21:39
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

Kedves16/

Jn 6,53

Jézus azt felelte nekik: "Bizony, bizony mondom nektek: Ha nem eszitek az Emberfia testét, és nem isszátok az ő vérét, nem lesz élet tibennetek.



Jn 6,54

De aki eszi az én testemet, és issza az én véremet, annak örök élete van, és én feltámasztom őt az utolsó napon.



Jn 6,55

Mert az én testem valóságos étel, és az én vérem valóságos ital.



Jn 6,56

Aki eszi az én testemet, és issza az én véremet, az bennem marad, és én őbenne.





Ezt mond Jézusnak aki az életét adta és vérével mosta meg bűneidet...


(K.Gy)

2012. aug. 15. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

Nos az biztos hogy a vért mint élet forrását ,nem szabad megenni ,mert Isten nem azért adta belénk hogy olyan célokra használjuk amely nem életmentésre szolgál.Menteni vele Isten dicsősége ,mert bennünk folyik az élet ,de tisztátalanul nem használható.

Mint ahogy Jézus vérét sem mondhatjuk tisztátalannak ,mert az ő vére folyik mi bennünk is....

2012. aug. 15. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

Mit szabad:

"Sportolni versenyszellem nélkül" - és akkor a sportversenyek ki is vannak zárva? A verseny nálatok már bűnnek számít, holott természetes emberi dolog?!

"imádkozni az ellenségekért" - minek? Egyáltalán imádkozni bárkiért is, aki nem kéri.

"egészséges keretek közt viccelődni" - mi nem számít annak?


Amit nem szabad:

"szekta" - nyilvánvaló, senkinek sem, nem csak a Tanúknak

"homoszexualitás" - az igazi homoszexuális nem maga választja, hanem ilyennek "teremtik"

"spiritiszta szokások" - például mik?


És végül, ne haragudj, de a Biblia megérdemel annyi tisztelet, hogy nagy kezdőbetűvel írod le.

2012. aug. 18. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!