Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A buddhizmus melyik tanitasa...

A buddhizmus melyik tanitasa nem elfogadhato nektek?

Figyelt kérdés

2012. aug. 14. 12:51
1 2 3
 1/21 Antimod ***** válasza:
90%
A vágynélküliség. Nem azért tapasztalunk itt a Földön, hogy ne legyenek vágyaink. A vágy szerintem az emberi létezés természetes velejárója.
2012. aug. 14. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
91%
Nekem nagyon szimpatikus a buddhizmus, de a vágyakozás kioltásával én sem értek egyet. Én ebben ellentmondást vélek felfedezni, hiszen a vágynélküliség elérésére tett törekvés is vágy szerintem.
2012. aug. 14. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
84%
Vágy nélkül kell elérni a vágynélküliséget
2012. aug. 14. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 feketepeter ***** válasza:
100%

Buddha egész pontosan ezt mondja: a szenvedés oka a vágy. Vagyis nem mondja azt, hogy természetellenes lenne az, hogy vágyaink vannak, hanem azt, hogy a vágy a szenvedéshez vezet. A buddhizmus a szenvedéstől való megszabadulást tanítja. Aki tehát nem akar megszabadulni a szenvedéstől, az nem buddhista :)


Egyébként Buddha részletesen tanított a vágyakról, annak különféle formáiról, ezeket a tanításokat ismeritek?

2012. aug. 14. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
83%

A többiekhez szólnék, ha nem bánják, s persze a kérdező sem.


A Magyar Értelmező Kéziszótárban a "vágy" kifejezés jelentése a következő: hiányérzet kielégítésére való erős lelki törekvés.


Ha tehát a vágy eredeti és persze közösen megegyezett jelentését használjuk, akkor az az ellentmondás, hogy "nekem az hiányzik, hogy ne legyen hiányom". A Buddha-féle vágynélküliség pedig pont arról szól, hogy hogyan ne érezzünk hiányt, hogyan érezzük magunkat itt és most teljesnek. A vágy alapvetően egy lelki függés a jelentéséből kiindulva, függés az áhított tárgyra, személyre, és Buddha pont ettől a függéstől próbál megszabadítani tanításával.


üdv

27/F

LastOne.Left

2012. aug. 14. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 Antimod ***** válasza:
74%

"A vágy alapvetően egy lelki függés a jelentéséből kiindulva, függés az áhított tárgyra, személyre"


Vágyni a nyugalomra, pihenésre is lehet, és az máris összhangban van a természet törvényeivel. Minden tiszteletem Buddháé, de kíváncsi lennék, hogyan "válna teljessé" a mai, rohanó, idegbeteg világban. :(

2012. aug. 14. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
26%

ma 16:48


Semmi sem kötelező. Nem vagy köteles például autót venni, hogy rohanj vele dolgozni meg azt kifizesd. Nem kötelező munkába menned se, mert lehetsz egy hajléktalan is. Te magad hajtod az igényeid miatt. Ha kevesebb vágyaid lesz mint pl. cigi, alkohol, kávé, utazgatások, stb., akkor nem fogsz ezek függője lenni.

2012. aug. 14. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
77%

"Vágyni a nyugalomra, pihenésre is lehet, és az máris összhangban van a természet törvényeivel."


Bocsánat, előzőleg kihagytam, hogy áhított állapot.

Másrészről egy nyugodt állapotra való vágyódás is függést takar a háttérben, hiszen a nyugalomtól teszed magad függővé. Pont, hogy akkor vagy nyugodt, ha nem vágysz, azaz nincsen hiányod.


"Minden tiszteletem Buddháé, de kíváncsi lennék, hogyan "válna teljessé" a mai, rohanó, idegbeteg világban. :("


Úgy, hogy tudomására jut az egyetlen, egyetemes Igazság, és ez a tudás meg is szabadítja.


üdv

27/F

LastOne.Left

2012. aug. 14. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 mustafa33 ***** válasza:
0%

Keresztényként a személyes Isten hiánya, mert nincsen akinek köszönhetném a kegyelmet és akitől várhatnám az üdvözülést.

Gnosztikusként a személyes Isten hiánya, mert nincs akit okoljak a világon lévő rosszért, a tökéletlen teremtésért.

2012. aug. 14. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

"a vágyakozás kioltásával én sem értek egyet. Én ebben ellentmondást vélek felfedezni, hiszen a vágynélküliség elérésére tett törekvés is vágy szerintem."


Az ellentmondas "feloldasahoz": ha mar cel kijelöleseben gondolkodunk, akkor nem a vagynelküliseg elerese a követendö sztem, hanem az adott vagyat egy "semleges" dologkent szemlelni tudni. Mintha erzelmileg semleges lenne. Ehhez gondolatilag lehet eljutni, hosszu-hosszu fejlödes utan.

Ez az egesz szerintem egy magasabb felelössegvallalas. Hogy tudd, mit miert, es ennek ez lesz a következmenye. Minel inkabb "fent" akarsz lennei, az annal nagyobb melysegekkel jar. Ezert mondja Buddha, hogy a a szenvedés oka a vágy.


Engem erdekelnenek a vágyak különféle formáiról szolo tanítások, köszönöm elöre is!

2012. aug. 15. 01:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!