Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan bizonyíthatjuk azt,...

Hogyan bizonyíthatjuk azt, hogy nem létezik Isten? Milyen bizonyítékok vannak a nem létére?

Figyelt kérdés
2009. júl. 22. 16:39
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
40%
Mindig azt kell bizonyítani, ami VAN, és nem azt, ami nincs. A létére milyen bizonyítékok vannak?
2009. júl. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
65%
nincsenek bizonyítékeink sem a nem létére, sem a létére... ez egy fölösleges vita, amelyben mind a keresztények, mind az ateisták megtámadható "bizonyítékokat" hoznak fel saját igazuk mellett... nem tudhatjuk van e isten vagy nincs, és ezért hívjuk hitnek a hitet... és mindenkinek jogában áll azt hinni, amit akar, addig amíg meg nem tudjuk az igazat...én nem hiszek se abban, hogy nincs, se abban, h van Isten...én csak annyit mondok, nem tudom, van e vagy nincs, ezért nem foglalkozom a kérdéssel, amíg az nem tisztázódik (amit talán csak a halálom után tudhatok meg)
2009. júl. 22. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
55%
És melyik Isten? Mert ezermillió van. Kiválsztasz egyet a sok közül és hiszel benne. Akkor neked nem kell bizonyiték mert hiszel benne. Ha meg nem hiszel benne, akkor meg számodra érdektelen, hogy van-e vagy nincs, igy bizonyitani sem kell.
2009. júl. 22. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
15%
Nézőpont kérdése.
2009. júl. 22. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
31%
Nem azt kell bizonyítani, hogy valami nem létezik, hanem azt kell bizonyítani, hogy valami létezik. És Isten létére nincs bizonyíték.
2009. júl. 22. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
28%
A logika következtetési szabályai szerint Isten léte bizonyítható lenne, ha lenne Isten (meg kéne mutatni, hogy "itt van"), ellenben nem lehetne cáfolni, amennyiben nem létezne (valaminek a hiányát így közvetlenül nem lehet megmutatni), így amíg nem nyer bizonyítást, cáfoltnak kell tekinteni.
2009. júl. 22. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
5%
Isten nem létezik,de ha létezne jó nagy k*csög lenne.
2009. júl. 22. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
68%
Amíg az egyikre sincs bizonyíték, nem mondhatjuk sem azt, hogy létezik, sem azt, hogy nem létezik.
2009. júl. 22. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
72%

Sehogy, se a létét se a nem létét nem tudod bizonyítani semmivel mások számára, csak önmagad számára lehetnek bizonyítékok, számomra arra van bizonyíték, hogy létezik, de ez más számára nem bizonyíték, de nem is azért kaptam.


(akinek a pénz az istene, annak könnyű bizonyítani, csak őket nem tudom embernek nevezni...)

2009. júl. 22. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
73%

Attól hogy nem hiszel Istenben még nem mondhatod, hogy a racionálisabbat választottad, hiszen az anyag mindenek fölöttiségét, és örök létét ugyanúgy nem lehet bizonyítani egzakt módon, mint Istenét. Magyarul a materializmus is irracionális, és egyfajta hit. Nem hihetetlenebb mint az Istenhit..


A különbség annyi, hogy mivel Istent személynek mondjuk, és a világban is vannak személyek, bizonyos szempontból egy fokkal racionálisabb, hogy az ős-forrás is személy legyen, nem pedig az egyszerű anyag evolválódott, valamiért.

2009. júl. 22. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!