Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan bizonyíthatjuk azt,...

Hogyan bizonyíthatjuk azt, hogy nem létezik Isten? Milyen bizonyítékok vannak a nem létére?

Figyelt kérdés
2009. júl. 22. 16:39
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
85%

Az utolsó válaszoló jó helyen kutakodik.


A teizmus és ateizmus között nem az a különbség, hogy a teista mindazt feltételezi, amit az ateista, és mindezek mellé még plusz egy istent is, mert akkor tényleg igaz lenne, hogy a teistának kellene igazolnia, hogy feltételezett istene létezik, és az alapvető kiindulópont az ateizmus lenne. Csakhogy a valóságban egy teista és egy ateista világkép számos ponton eltér, így a köztük lévő kérdés nem redukálható a van isten / nincs isten dilemmára. A teistáknak és ateistáknak rendszerint különböző elképzeléseik vannak a tudat vagy az élet mibenlétéről, az akaratszabadság problémáiról, az etikáról stb. Ezért aki a van/nincs isten? kérdésről komolyan akar gondolkodni, annak nem ezzel az egyetlen dilemmával kekk foglalkoznia, hanem a teizmus és ateizmus összes következményét számba kell vennie.

2009. júl. 22. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
83%

"nem ezzel az egyetlen dilemmával kekk foglalkoznia"


Mármint -kell- foglalkoznia, csak nem szoktam odanézni gépelés közben.

2009. júl. 22. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
14%
Csakhogy van egy olyan, hogy bizonyítási kötelezettség. Aki felveti az ötletet, annak kell megmutatni a valódiságát. A lepontozás meg marha rosszul esik, mert mindazt, amit írtam a logikáról, természettudományi nézőpontból írtam (fizikus vagyok).
2009. júl. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
10%
Hogy tudod bizonyítani a lelked létét? Hogy tudod materiálisan megmagyarázni, hogy miért szeretsz meg valakit, és miért azt választod barátnak gyerekként, akit választasz? Miért pont azokat a szavakat használjuk az egyes dolgokra, amit, miért ló a ló, vagy miért kutya lett a kutya elnevezése?
2009. júl. 22. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
80%

"Csakhogy van egy olyan, hogy bizonyítási kötelezettség."


Pont erről írtam az előbb, csak vagy nem érted, vagy úgy teszel, mintha nem értenéd.


Akkor lenne jelentősége a 'bizonyítás terhe' helyének, ha a teista állítása annyi lenne, hogy a világ ugyanolyan, mint az ateista szerint, csak van még ott plusz egy, istennek nevezett valami.


Csakhogy az ateista és a teista álláspontja között nem az a különbség, hogy van-e vagy nincs "plusz egy isten", hanem a véleményük egy csomó dologban eltér. A teista is állít valamiket, és az ateista is. Nincs értelme amellett kardoskodni, hogy a bizonyítás kötelezettsége csak az egyiküket terhelné.


"Aki felveti az ötletet, annak kell megmutatni a valódiságát."


Tehát aki felveti a materializmust, az bizonyítsa. Aki felveti az idealizmust, az is bizonyítsa állítását. Aki felveti a teizmust, a deizmust, a panteizmust, a humanizmust, a szolipszizmust, a monizmust, a dualizmust és a többi izmust, az is bizonyítsa állítását. Nem ám úgy megy, hogy mindenki bizonyítson, csak a materialistának nem kell, mert neki ingyenjegye van az abszolút tudásra azon a mély filozófiai alapon, hogy te vele értesz egyet.


"A lepontozás meg marha rosszul esik, mert mindazt, amit írtam a logikáról, természettudományi nézőpontból írtam (fizikus vagyok)."


Egyéni szocprobléma, ha érvelés helyett a végzettségedet vagy kénytelen lobogtatni. Ráadásul a végzettséged itt nem releváns, mert az istenek létezése nem fizikai kérdés, az istenek nem lévén fizikai objektumok.

2009. júl. 22. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
97%
Egyszer egy nagy tudóstól olvastam, miszerint "Isten léte ill. nemléte algoritmikailag nem bizonyítható."
2009. júl. 23. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
75%

Tehát akkor állapodjunk meg abban, hogy a 21:44-es, nagytudású (gúny nélkül) barátunk összefoglalta nekünk a lényeget a kérdésről.


Én magam is azok közé tartozom, akik úgy hiszik, hogy bár Istent fizikailag nem lehet 'kimutatni', de mégis vannak racionális érvek léte mellett.

Ezzel viszont nem fog mindenki egyet érteni, így a meglátásom az enyém, és a hasonlóan gondolkodóké. Rengeteg összetevője van annak, hogy valaki mit lát meg, mit tart bizonyítéknak, és miért? Ebben az értelemben mindenki saját magáért felel.


Mi pedig várjuk a következő hasonló kérdést, hiszen ezt még sokaknak el kell mondani.

2009. júl. 24. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
61%
javaslom Anselmus ontológiai istenérvét
2009. júl. 24. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim válasza:
32%
Olyan bizonyíték, hogy még soha nem segített senkinek!!
2009. júl. 24. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

"javaslom Anselmus ontológiai istenérvét"


Anzelm érve logikus, de ahhoz, hogy igaz legyen a konklúziója, a premisszáinak is igaznak kell lennie (mint az per definitionem minden érvelésre igaz), azok azonban vitathatóak, azaz Anzelm nem bizonyít semmit.

2009. júl. 25. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!