Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Bibliában benne van, hogy a...

A Bibliában benne van, hogy a homoszexualitás bűn?

Figyelt kérdés

Vagy a keresztények miért tartják annak?Elvégre Isten teremtette őket melegnek,nem?


Tegyük hozzá,hogy nem vagyok vallásos,pusztán érdekel,miért tartják istentelen személynek a homikat.


2012. aug. 23. 02:02
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
64%
Én keresztény vagyok, de nem tartom a melegeket istentelennek, nem ítélem el őket. Sőt, nagyon értékes melegeket ismerek, akik sokat tesznek az embertársaikért. Megjegyzem, pont egy meleg ismerősöm panaszolta, hogy a "hívők" elítélik őket... pedig hát ugye... ne ítélj, hogy ne ítéltessél... Én nem tartom hívő magatartásnak azt, hogy bárkit is elítéljünk, az ítélkezést Istenre bízom. Én szeretem embertársaimat, feltétel nélkül, úgy, ahogy vannak. Ha éppenséggel melegek, akkor úgy szeretem őket.
2012. aug. 23. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
80%
3Mó 18:22 Férfival ne hálj úgy, ahogyan asszonnyal hálnak. Utálatosság az.
2012. aug. 23. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 Ilyent ***** válasza:
17%
És a pedofília
2012. aug. 23. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
47%

Szia!


Pál apostol a szeretet apostola ezt írja:

"Hasonlóképen a férfiak is elhagyván az asszonynéppel való természetes élést, egymásra gerjedtek bujaságukban, férfiak férfiakkal fertelmeskedvén, és az ő tévelygésöknek méltó jutalmát elvevén önmagokban." (Rm. 1:27).


Én úgy gondolom ez eléggé egyértelmű kijelentés. Szerintem minden emberben ott van a hajlam a homoszexualitásra, kiben erősebben, kiben gyengébben, van akinél ez nem is tudatosul. A hajlam önmagában nem bűn, hiszen Jézus Krisztusnak is bűn által megrontott emberi természete volt, annak minden hajlamával együtt, mégis soha nem követett el semmilyen bűnt. Az ember feladata uralkodni a testén, megtartóztatni magát minden paráznaságtól és bűntől. A szexualitásnak egyértelműen a házasságban van a helye, a házasságot maga Isten alapította az Édenben, Ádám és Éva lett egy testté, tehát egyértelmű a szereposztás.


Üdv. Péter

2012. aug. 23. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
15%
A szexuális orientációról sehol nem ír a Biblia. Az, hogy valaki meleg önmagában nem bűn. A meleg testi kapcsolatokról ír elítélően a Biblia, de az már értelmezés kérdése hogy miért. Vannak akik szerint minden meleg testi kapcsolat bűn, mások szerint a bálványimádás miatti erkölcstelenségkor elkövetett meleg testi kapcsolat (kultikus prostitúció stb.) (volt) a bűn. Viszont a Biblia azt is sejteti, hogy két férfi között lehet szerelem: Sámuel könyvében van leírva, hogy Dávid király azt mondta mikor Jonatán meghalt, hogy szeretete több volt az asszonyok szerelménél. Nehéz kérdés ez az egész, ha többet megtudunk a homoszexualitás eredetéről, az majd segít a Bibliát is értelmezni.
2012. aug. 23. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 Hazardteam ***** válasza:
61%

"A szexuális orientációról sehol nem ír a Biblia. Az, hogy valaki meleg önmagában nem bűn. A meleg testi kapcsolatokról ír elítélően a Biblia, de az már értelmezés kérdése hogy miért"


- Férfiúval ne hálj úgy, a mint asszonynyal hálnak: útálatosság az.


- És ha valaki férfival hál, úgy a mint asszonynyal hálnak: útálatosságot követtek el mindketten, halállal lakoljanak; vérök rajtok.


- És mikor vígan laknának, ímé a város férfiai, a Béliál fiainak emberei, körülvették a házat, és az ajtót döngetve, mondának az öreg embernek, a ház urának, mondván: Hozd ki azt a férfiút, a ki házadhoz jött, hogy ismerjük meg őtet. És kiment hozzájuk az a férfiú, a háznak ura és monda nékik: Ne, atyámfiai, ne cselekedjetek ilyen gonoszt, minekutána az a férfiú az én házamhoz jött, ne tegyétek vele azt az alávaló dolgot. Ímé itt van hajadon leányom és az ő ágyasa, ezeket hozom ki néktek, és ezeket nyomorgassátok, és tegyétek velök azt, a mit csak tetszik, csak e férfiúval ne cselekedjétek azt az alávaló dolgot.


- Annakokáért adta őket az Isten tisztátalan indulatokra; mert az ő asszonynépeik is elváltoztatták a természet folyását természetellenesre: Hasonlóképen a férfiak is elhagyván az asszonynéppel való természetes élést, egymásra gerjedtek bujaságukban, férfiak férfiakkal fertelmeskedvén, és az ő tévelygésöknek méltó jutalmát elvevén önmagokban.


- Avagy nem tudjátok-é, hogy igazságtalanok nem örökölhetik Istennek országát? Ne tévelyegjetek; se paráznák, se bálványimádók, se házasságtörők, se pulyák, se férfiszeplősítők, se lopók, se telhetetlenek, se részegesek, se szidalmazók, se ragadozók nem örökölhetik Isten országát.


- Tudván azt, hogy a törvény nem az igazért van, hanem a törvénytaposókért és engedetlenekért, az istentelenekért és bűnösökért, a latrokért és fertelmesekért, az atya- és anyagyilkosokért, emberölőkért, paráznákért, férfifertőztetőkért, emberrablókért, hazugokért, hamisan esküvőkért, és a mi egyéb csak az egészséges tudománynyal ellenkezik, a boldog Isten dicsőségének evangélioma szerint, mely reám bízatott.


Péter: "Én úgy gondolom ez eléggé egyértelmű kijelentés. Szerintem minden emberben ott van a hajlam a homoszexualitásra, kiben erősebben, kiben gyengébben, van akinél ez nem is tudatosul. A hajlam önmagában nem bűn, hiszen Jézus Krisztusnak is bűn által megrontott emberi természete volt, annak minden hajlamával együtt, mégis soha nem követett el semmilyen bűnt"


Általában véve megfigyeltem, hogy nagyon jó dolgokat írsz, ezúton is respect. Azonban ebben tévedsz. Ha így lett volna, Jézus is hordozta volna az Ádámi "eredendő" bűnt és nem tudta volna "kívülről" megváltani az emberiséget. Nem véletlenül született szűztől, épp ez volt a lényege, hogy ő ne hordozza (teljesen) a bukott ádámi vérvonalat, hanem olyan legyen, mint a bűnbeesés előtti Ádám.

2012. aug. 23. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
50%

Csatlakozom Kedves Péter, és másik barátom Hazardteam válaszához.

Nem értem miért kell nem megérteni ezeket?

Erről egy hete sincs, hogy itt szó esett. nem kell szépíteni hígítani a bűnökön, ha fáj is, mert akkor soha nem lesz tiszta a lelkiismerete egy Istenhez közeledő embernek ha lazára vesszük a dolgot.

Sosem fog a helytelenségéről lemondani, hanem inkább természetesnek veszi azt ami nem természetes.

Így nem lehet segítséget nyújtani.....


Ép az előbb egy másik kérdésben valaki Skizofrén bolondnak nevezte Jézust, mert nem akar alkalmazkodni az emberekhez engedményeket téve.

Jézus sosem fog engedményeket tenni a tanításában.

És nem neki, hanem nekünk kell alkalmazkodnunk.:)

2012. aug. 23. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
57%

Jézus azonban soha senkit nem ítélt el. Ha igazán őt akarjuk követni, akkor először önmagunkat kell megvizsgálni, és nem mások felett ítélkezni.

"A ki közületek nem bűnös, az vesse rá először a követ."

Mindannyian bűnösök vagyunk, de akkor sem a mi dolgunk mások bűneit megítélni. Jézus sem "erőltette" rá senkire, hogy kövesse, és nem csak azon segített, aki azonnal felhagyott a bűneivel. Hanem előbb szeretett, aztán mutatta az utat. A bűnösöket különösen szerette.

2012. aug. 23. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 Hazardteam ***** válasza:

/Jézus azonban soha senkit nem ítélt el. Ha igazán őt akarjuk követni, akkor először önmagunkat kell megvizsgálni, és nem mások felett ítélkezni.

"A ki közületek nem bűnös, az vesse rá először a követ."

Mindannyian bűnösök vagyunk, de akkor sem a mi dolgunk mások bűneit megítélni. Jézus sem "erőltette" rá senkire, hogy kövesse, és nem csak azon segített, aki azonnal felhagyott a bűneivel. Hanem előbb szeretett, aztán mutatta az utat. A bűnösöket különösen szerette/


Az embereket igen, bűnt viszont nem szerette, hiába a liberális beállítás annak a dialógusnak a folytatását is idézhetted volna ha már idézel:


"Mikor pedig Jézus felegyenesedék és senkit sem láta az asszonyon kívül, monda néki: Asszony, hol vannak azok a te vádlóid? Senki sem kárhoztatott-é téged?


Az pedig monda: Senki, Uram! Jézus pedig monda néki: Én sem kárhoztatlak: eredj el és többé ne vétkezzél!


Ismét szóla azért hozzájok Jézus, mondván: Én vagyok a világ világossága: a ki engem követ, nem járhat a sötétségben, hanem övé lesz az életnek világossága"


Máris tisztább a kép nem?

2012. aug. 23. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:

Nos igen, de hol van az, hogy elítéllek, mert bűnös vagy? Az szerepel benne, hogy bűnös vagy, te döntesz, hogy felhagysz-e a bűnös életeddel, vagy változtatsz, és követsz engem.

Vagyis a bűnösre bízta a döntést (nem a többi emberre), és Istenre az ítélkezést.


Vagyis azt tanította, hogy mindenki a saját bűneivel foglalkozzon, és ne másokével. Az mindenkinek a maga dolga. Azt se mondta, hogy ne álljunk szóba a bűnösökkel, hanem épp ellenkezőleg: szeressük embertársainkat, még az ellenségeinket is.

2012. aug. 23. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!