Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztyén férfitársaim! A Mt...

Keresztyén férfitársaim! A Mt 5,28-at ti is betartjátok?

Figyelt kérdés

"Én pedig azt mondom nektek: aki kívánsággal tekint egy asszonyra, már paráznaságot követett el vele szívében." - Mt 5,28


Én évek óta igyekszem, hogy ne paráználkodjak. Pl. az utcán ha jön velem szembe egy lány, akkor igyekszem a tekintetemet nem rá szegezni, elfordítom a fejemet vagy ilyesmi,hogy ne paráználkodjak.


2012. aug. 23. 17:28
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem arról van szó, hogy nem szabad nőre nézned, hanem arról, hogy ne kezdj azon gondolkodni, hogy szexuális kapcsolatba lépsz vele.
2012. aug. 23. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
95%
Ha rá se nézel lányokra hogyan akarod megismerni a jövendőbeli feleséged?
2012. aug. 23. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
52%
Ne is nézz rá mert véletlenül szaporodnátok és lenne még több kis visszamaradott szentfazék.
2012. aug. 23. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
96%

Igen, rendszeresen paráználkodom, ha utcán járok. :D


Talán nem szép, de még mindig jobb, mintha nem ismerném be, nem?

2012. aug. 23. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
64%

Dicséretes dolog, de Jézus aligha arra gondolt, hogy ne nézz rá a csaj seggére, és akkor majd nem jut az eszedbe semmi paráznaság. Jézus ezt úgy értette, hogy nézz rá a csaj seggére, de ne a paráznaság jusson eszedbe róla. Ez, amit te csinálsz, közelebb van a képmutatáshoz, mint az erényhez, hiszen ha nem lennél tele parázna gondolatokkal, akkor nyugodtan ránéznél a lányokra.


Én amúgy folyamatosan paráználkodom gondolatban az utcán, de hát ez én vagyok.:)

2012. aug. 23. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
67%

1. assszony = az a nő, akinek van férje

2. kívánság = magamévá akarom

3. nem kell aszexuálisnak lenned.

2012. aug. 23. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Magyarul az ige arról szól hogy ne akard elvenni másnak a nőjét, minden terv bűn, nem csak ha sikerül véghez vinned.
2012. aug. 23. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
57%

Nem férjes asszonyra vonatkozik, csak így fordították. Görögül nem tudok, de latinban mulier van, azaz nő.


De pl. ugye A Prédikátor könyvében is az van, hogy "szerzék magamnak éneklő férfiakat és éneklő asszonyokat, és az emberek fiainak gyönyörűségit, asszonyt és asszonyokat". Ez aligha kifejezetten férjes asszonyokra vonatkozik.

2012. aug. 23. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
75%

Ne haragudj, de a latin senkit nem érdekel, és az sima nő fordításnak nincs értelme.

Ha a Bibliáról beszélünk, akkor a görög és a héber nyelv játszik szerepet. Ja és az arámi.

Nem tudom, hogy neked hogy sikerült az ószövetség nyelvét az újszövetség nyelvéhez hasonlítanod.


A lényeg az, hogy görögben mit jelent. Mindjárt jobban utanézek. De a nő fordításnak nincs értelme.

2012. aug. 23. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
64%

γυνή (güné)

1) asszony

2) feleség

3) menyasszony


Az újszövetségben 200 alkalommal fordul elő ez a szó. Szúrópróbaszerűen megnéztem ezeket, minden esetben feleségként szerepelt. Példa:


Máté 1:20 Mikor pedig ezeket magában elgondolta: íme az Úrnak angyala álomban megjelenék neki, mondván: József, Dávidnak fia, ne félj magadhoz venni Máriát, a te FELESÉGEDET, mert ami benne fogantatott, a Szent Lélektől van az.


Krisztus is beszélt asszonyokkal, és nem paráználkodott. Sajnos a "mai" hölgyek úgy reklámozzák magukat, min akik áruba bocsájtják testüket minduntalan. Az ilyen öltözetű hölgyekre inkább fejelfordítással óvakodjunk, minthogy végigcsámcsogjuk magunkat rajtuk. Igen, barátaim, a hölgyek fenekének végigmustrálása betölti a Krisztusi intelmet. Kívánságnak okáért legeltetnénk szemeinket.

2012. aug. 23. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!