Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten fia Jézus, Jézus mégis...

Isten fia Jézus, Jézus mégis Isten. Ez most hogy is van?

Figyelt kérdés

Ha valaki Istenben hisz, akkor Jézusban is hisz? Ha a hierarchia rendszerben gondolkodunk, akkor Isten után rögtön Jézus következik, ugyanis a fia. Viszont mégis azt mondják, hogy Jézus egyenlő Istennel. Jézus mondta is, hogy Ő és az Atya egy, illetve azt is mondta, hogy aki látta Őt, az látta az Atyát. Akkor most Jézus egyenlő Istennel? Ha igen, miért mondjuk azt, hogy Jézus Isten Fia?


Nem provokálni akarok, hívő ember vagyok, csak ezt nem értem. Értelmes válaszokat kérek. Köszönöm.


2012. aug. 25. 08:18
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
46%

Ha nem érted, az természetes. Ha azt hiszed, érted, csak magadat csapod be.

Ebben hinni kell.

2012. aug. 25. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim válasza:

"Ha valaki Istenben hisz, akkor Jézusban is hisz?"

Nem. Lásd: zsidók, Jehova tanúi


"Viszont mégis azt mondják, hogy Jézus egyenlő Istennel."

Ezerféle értelmezés van. Valamelyik szerint egyenlő, van amelyik szerint nem.


//egy atesita

2012. aug. 25. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim válasza:
//ateista
2012. aug. 25. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
36%

Szia!


Egy biblia verset ajánlok a figyelmedbe: János 17:21


Ez a biblia vers rávilágít, hogy az egyek vagyunk kifejezést nem mindig tudjuk jól értelmezni.

2012. aug. 25. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 yuda ***** válasza:
62%

Máskor is olvastam már ilyen értetlenkedést, én pedig azt nem értem, hogy lehet ezt nemérteni?!

Gondolj magadra:

Embernek a fia kicsoda? Vadmalac?

Nem, nem. Ember fia: ember.

Vadmalac fia vadmalac. Nem túl bonyolult igaz?

Te sem mondhatod, hogy a te fiad, aki tőled származik, nem legalább ugyanolyan ember, mint te?!

Mondhatod? Mivel kisebb ő, mármint a te gyereked, mint te?

Ember vagy, gyermeked is ember. Ez van.

Te vagy a nagyobb egy bizonyos értelemben, mert apja/ anyja vagy, tehát fizikai nyelven ő az okozat, te az okozó. Ez mindig is így lesz. Ilyen értelemben te vagy a nagyobb, mert neked köszönheti a létét. Másrészről viszont , mint ember veled egyenrangú, hiszen mindketten emberek vagytok. :)


Bibliában az Atya az okozó, ő nagyobb- úgy ír erről a biblia, hogy Ő, Jézus, az Atya egyszülöttje. Tőle született. Persze ne úgy értsd a születést, mint ember születik, igazából nem is tudjuk mit jelent ez, de a biblia ezzel a szóval írja, hogy Jézus az Atyától született.

Szentlélek pl. nem született, hanem arra másik szó van: származott az Atyától.

Egy bizonyos értelemben mi is, akik újjászülettünk, Isten fiai lettünk, Jézussal együtt örökösök, ha érted mire célzok, ámbár tudom, nem mindenkié a hit. -de aki hallja, értse meg :D

2012. aug. 25. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
63%
Istennek 3 elkülöníthető személyiSÉGe van: az Atya, a Fiú, és a Szentlélek. Az elnevezések mögött ugyanaz a természetfeletti erő van: az egyszemélyű Isten.
2012. aug. 25. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
48%

Jézus a második Isteni Személy, és mivel a Szentháromság 3 személye mindegyike Isten, Isten pedig öröktől fogva létezik, ezért lehetetlen azt állítani, hogy időben megelőzze bármelyik a másikat, s mivel a személyek egyetlen természetet birtokolnak, ezért rangbeli különbség sem jöhet szóba.

Az Atya öröktől fogva átadja a lényegét a Fiúnak, a Fiú pedig ezt öröktől fogva elfogadja, és benne az Atya lényege tükröződik. Ahogy Szent Ágoston tanítja: Az Atya öröktől fogva "szüli" a Fiút, és a köztük lévő szeretet a Szentlélek, aki az Atyától és a Fiútól, mint közös princípiumtól származik.

Hát, nem könnyű, az igaz.. :))

2012. aug. 25. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
46%

Atya+Fiú+Szentlélek=Isten

Egy Isten van három személyben.

Olvasd el a hiszekegyet, abból közelebb juthatsz a megoldáshoz. Megérteni senki sem tudja, csak ha már a mennyben van.


HISZEK AZ EGY ISTENBEN, mindenható Atyában,

mennynek és földnek, minden láthatónak és láthatatlannak Teremtőjében.

Hiszek az egy Úrban, Jézus Krisztusban, Isten egyszülött Fiában,

aki az Atyától született az idő kezdete előtt.

Isten az Istentől, világosság a világosságtól,

valóságos Isten a valóságos Istentől.

Született, de nem teremtmény,

az Atyával egylényegű és minden általa lett.

Értünk emberekért, a mi üdvösségünkért, leszállott a mennyből.

Megtestesült a Szentlélek erejéből Szűz Máriától

és emberré lett.

Poncius Pilátus alatt keresztre feszítették, kínhalált szenvedett és eltemették.

Harmadnapra föltámadott az Írások szerint,

fölment a mennybe, ott ül az Atyának jobbján,

de újra eljön dicsőségben ítélni élőket és holtakat

és országának nem lesz vége.

Hiszek a Szentlélekben, Urunkban és éltetőnkben,

aki az Atyától és Fiútól származik,

akit éppúgy imádunk és dicsőítünk

mint az Atyát és a Fiút,

Ő szólt a próféták szavával.

Hiszek az egy, szent, katolikus és apostoli Anyaszentegyházban.

Vallom az egy keresztséget a bűnök bocsánatára.

Várom a holtak föltámadását

és az eljövendő örök életet. Amen.

2012. aug. 25. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 pelgrim ***** válasza:

„Ha valaki Istenben hisz, akkor Jézusban is hisz?”


Nem szükségszerűen, ez lehet úgy a keresztényeknél, de vannak más vallások is, melyekben Jézus nem szerepel.


„Ha a hierarchia rendszerben gondolkodunk, akkor Isten után rögtön Jézus következik,”


A hierarchia emberi találmány, Istennek ahhoz semmi köze.


„ …, ugyanis a fia.”


Minden ember Isten fia/leánya;


„Viszont mégis azt mondják, hogy Jézus egyenlő Istennel. Jézus mondta is, hogy Ő és az Atya egy, illetve azt is mondta, hogy aki látta Őt, az látta az Atyát. Akkor most Jézus egyenlő Istennel? Ha igen, miért mondjuk azt, hogy Jézus Isten Fia?”


Egy Isten van, rajta kívül nem létezik semmi – ezt vehetjük szorosan szó szerint – Isten minden, de az ember olyan szerencsétlen, hogy nem képes ezt belátni; csak nagyon kevesen vannak köztünk, aki úgy mint Jézus elismeri isteni kilétét a Krisztust önmagában és kifejezésre hozza azt. Igen, Joggal mondta Jézus, hogy Ő és az Atya egy, hogy aki látta, Őt az Atyát látta.


Ezek után, ha az előzőket elfogadod, gondolom megérted azt, hogy Isten (az Atya) nem egy valaki, nem egy személy, hanem annál minden tekintetben végtelenszer több. Isten a Hatalom, a Bölcsesség és a Szeretet kimeríthetetlen forrása bennünk és körülöttünk mindenütt; Isten a Mindenható Törvény, a Vezérlő Alapelv Bennünk és mindenben; Isten az Eredeti önfejlesztő Ihlet, melynek mi a legelőbbre haladt fejleményei – nem teremtményei – vagyunk itt a Földön.


Ezek után talán azt is megérted, hogy akár lennék az egész emberiség összes bölcsessége birtokában, még akkor se tudnám teljesen és tökéletesen kifejezni ki vagy mi tulajdonképpen az Isten.

2012. aug. 25. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
29%

Pusztán gondolkodtatónak szeretnék néhány igére felhívni egy kis figyelmet, nagybetűvel írtam némely szavakat, melyek "érdekesek", és nem kiabálásnak szánom azokat.

Az alap számomra ez: IIPéter levele 1:20 "Tudván először azt, hogy az írásban egy prófétai szó sem támad saját magyarázatból."

Tehát csak ige magyaráz igét, saját magyarázat nem lehetséges.


Ézsaiás 42:1 " Ímé az én SZOLGÁM, a kit gyámolítok, az én választottam, a kit szívem kedvel, lelkemet adtam ő belé, törvényt beszél a népeknek."


Máté 19:17 "Ő pedig monda néki: Miért mondasz engem jónak? SENKI SEM JÓ, CSAK EGY, AZ ISTEN. Ha pedig be akarsz menni az életre, tartsd meg a parancsolatokat."


Márk 13:32 "Arról a napról és óráról pedig senki semmit sem tud, sem az égben az angyalok, sem a Fiú, hanem csak az Atya."


Érdekes ez az utóbbi, mivel Sámuel első könyvében ezt olvashatjuk Istenről: ISám 2:3 "...Mert mindentudó Isten az Úr..."


Róm 9:5 "A kiké az atyák, és a kik közül való test szerint a Krisztus, a ki mindeneknek felette örökké áldandó Isten. Ámen."


Itt szerintem egy kicsit rossz a fordítás, hiszen itt egy hierarchikus rendszerről ír. Hogy mivel támasztom ezt alá? Nézze meg mindenki, akit érdekel, egyáltalán nem hosszú az IKor 15:25-28 verseket, szerintem egyértelmű.


Jel 3:14 "A Laodiczeabeli gyülekezet angyalának is írd meg: Ezt mondja az Ámen, a hű és igaz bizonyság, AZ ISTEN TEREMTÉSÉNEK kezdete"


Fel szokták hozni példának János apostol szerinti első fejezetet is. Nézzük meg, hogy ott Krisztus van e? Szerintem ott az ige szó szerepel. Krisztus egyenlő ige? Ha János Krisztust akart volna írni, akkor azt írt volna, viszont ott "ige" van.


Vessétek össze:

5Móz 18:18 "Prófétát támasztok nékik az ő atyjokfiai közül, olyat mint te, és az én ÍGÉIMET adom annak szájába, és megmond nékik mindent, a mit parancsolok néki."


Zsolt 33:6 "Az Úr SZAVÁRA lettek az egek, és szájának leheletére minden seregök." (Kezdetben volt az ige...)


Jel 19:13 "És vérrel hintett ruhába vala öltöztetve és a neve Isten ígéjének neveztetik."


Isten beszéde és cselekedetei lettek testté.



A kérdésedre is válaszoljak: "Jézus mondta is, hogy Ő és az Atya egy".

Mit is ért ez alatt?

János Evangéliuma 17. rész 21:

"Hogy mindnyájan egyek legyenek; a mint te én bennem, Atyám, és én te benned, hogy ők is egyek legyenek mi bennünk: hogy elhigyje a világ, hogy te küldtél engem."


Szerinted a tanítványok között szent ezresek vannak, amiképpen az Atyában a Fiúban és a Szentlélekben szenthármasság?


Hogyan lehet Isten az, kit a másik isteni személy szolgának és teremtményként ábrázol, ki a saját elmondása szerint nem jó, mert az egyetlen jó az Isten. Ki, miután alá lesz vetve minden, ő magát is aláveti, annak, aki mindeneket alávetett, hogy az Atya legyen mindenek felett.


Milyen hármasságról beszélünk? Isten az egész Bibliában az Ő egyedüliségéről tesz bizonyságot. Egy az Isten, és egy az Úr. (Timótheushoz írt I. levél 2. rész 5. vers)

"Mert egy az Isten, egy a közbenjáró is Isten és emberek között, az ember Krisztus Jézus"


És azért mondjuk, hogy Jézus Isten fia, mert Ő Isten fia. Minden hatalom mennyen, földön az övé, mert neki ADTA a mennyei Atya. Ő az Úr.

Olvasd el Mózes IV. könyve 21. részét, ott olvashatsz a rézkígyóról, melyet Mózesnek kellett csinálnia.

Krisztus ezt mondta: Jn 3,14 "És a miképen felemelte Mózes a kígyót a pusztában, akképen kell az ember Fiának felemeltetnie."


Ott, a pusztában hit által, a kígyóra nézve menekülhetett meg bárki is. Hiába csinált bármit, nem volt más lehetősége. Krisztus azt mondta, hogy most sincs más lehetőség, csak ez.

2012. aug. 25. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!