Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Általanosan nézve akár vallás...

Általanosan nézve akár vallás akár más szemszögekből nézve szerintetek mi az értelme az életben hogy egy gyerek megszülessen ha az 1 eves korában eltávozik vilagunkbol? Hogyan értelmezitek mi célt szolgál vagy mi lehet a logikus magyarázat?

Figyelt kérdés
2012. szept. 4. 12:26
 1/7 anonim ***** válasza:

Mivel a vallások is megosztottak ebben a kérdésben nem lesz egységes válasz szerintem.


Sajnos, ha a teremtő szavát nézzük, az elmondja miért történik meg ez a sajnálatos esemény. Ezt van aki elfogadja, mert egyetért a teremtővel, van aki nem tud bele törődni, és Istent okolja ezért, miért hagyja?


Akik ismerettel, hittel rendelkeznek, azok tudják, hogy a halál nincs korhoz kötve, mert a halált örököltük, és a bűn rabszolgái vagyunk.


Akik nincsenek ezen a nézeten azok ilyenkor rágalmazzák azt kiben nem hisznek, és ezzel próbálják meg igazolni, hogy ezért nincs Isten.


A logikus válasz a bibliában van amint említettem.

A betegséget nem a teremtő okozza, és a halálért sem ő a felelős.

Az ember a génjeibe hordozza a betegséget, és ez mint említettem nem korhoz van kötve, hogy csak a X korúak betegednek meg és halnak meg.

Ehhez hozzá járul az egyre nagyobb mértékű rombolás amit az ember a természetben véghez visz, és ezzel is saját magának és az utódainak okoz kárt.


Csak még nem nőttünk fel, hogy ezt bevalljuk és változtassunk.


Ám azoknak akik hisznek a teremtő igazságában azok bár nem könnyű, de más kép élik meg ezeket a sajnálatos eseményeket, mert van reménységük, a feltámadás, amikor találkozhatnak az elhunyt hozzátartozókkal.


Zsömle/lány

2012. szept. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem szolgál semmilyen célt, nincs semmi értelme, egyszerűbben azt emberek( egy részé)nek egyszerűbb elfogadni, ha valami általik ismeretlen, magasabb rendű céllal magyarázzák a szörnyűségeket. Az igazság az, hogy a rossz dolgok csak megtörténnek, az emberrel ugyanúgy mint bármilyen más élőlénnyel, nem vagyunk kivételezettek, még ha szeretjük is ezt hinni magunkról.
2012. szept. 4. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Hazardteam ***** válasza:
52%
Az élet a bolygónkon képlékeny. A föld háborús övezet, amit Isten eredetileg az embereknek adott, hogy művelje ÉS őrizze azt. Ádám és Éva azonban a döntésükkel jogilag a sátán kezébe adták és ezáltal "Evilág fejedelme" Ádám helyett a sátán lett. Akik hisznek Istenben és megigazultak őelőtte, azok egyfajta "nagykövetek", vagy attasék, az egyház pedig olyan, mint Noé bárkája volt az özönvíz alatt, olyasminek fogható fel, mint egyfajta nagykövetség. Aki azon kívül van, nem biztonságos terepen van, hanem egy láthatatlan harcmező kellős közepében. Isten ad egyfajta védelmet a nem hívők számára is, de jogilag a sátán azt tehet velük, amire okot adnak ők, vagy a felmenőik a szavaikkal, tetteikkel és azok következményeivel. Ha egy ilyen gyermek megszületik, azzal csak "esélyt kap" de biztosítékot nem, ahogy az a rengeteg meg nem született kis élet, magzatok sem, akiket abortálnak kivégezve őket az anyaméhben ártatlanul. A földön harc folyik, amit egyrészt az emberek, másrészt Isten angyalai vívnak ördögi lényekkel. A harcok (nem a háború) kimenetele sok mindentől függ és képlékeny, mivel Krisztus halála és feltámadása után a sátán fölött csak az ítélet lett kimondva, végrehajtva viszont (még) nem. Így megőrizhette a seregét, angyalait, démonait, sőt az emberiség lélekszámának növekedésével egyenes arányban növekedő bűn velejárójaként egyre több démon szabadul ki a fogságából és jön a földre, ahogy Isten angyalai és a hívő emberekből lett harcosok száma is gyarapszik ezzel párhuzamosan. Ezek a gyerekek a háború áldozatai kitüntetett egyértelmű végkifejlet nélküli harcokban. Természetesen egyből Istenhez kerülnek és a mennyekben nevelkednek, akárcsak a lemészárolt magzatok. Értelmet ne keress benne, mert nincs, szándékok vannak és esélyek. A biblia szerint Isten a történelmen és az embereken keresztül mutatja és ismerteti meg az angyalokkal (is) igazságát és szentségét, bölcsességét és természetét, ami rejtve van őbenne. Nem követel vak hitet, nem vár el hasonlót tőlük sem. Ők is itt vannak, harcolnak és jobban, részletesebben átlátják mind a fizikai, mind a szellemi dimenziókat egyszerre, mint te, vagy én, vagy bárki, aki embernek született korlátozott képességekkel, felfogó képességgel és érzékszervekkel. Mindez (részben) azért, hogy Isten megmutassa nekik, hová vezet, milyen mélységekbe és gonoszsághoz, aljassághoz, ha valaki elszakad tőle, az élettől. Az első emberpár is ezt tette és már első pillanattól elhagyta őket Isten dicsősége szemmel láthatóan. A biblia tanúsága szerint az emberek minden bűnt azért követnek el, mert szűkölködnek Isten dicsősége nélkül, el vannak vágva az ádámi bűn következményeként Isten életétől, mintha egy fának elvágnád a törzsét, vagy leszakítanál egy virágot a száráról. A "dicsőséget" máshogy értsd, mint amilyen jelentést a köznyelvben hordoz. Nem olyan "dicsőség" mint amiről a hadvezérekkel kapcsolatban szoktak beszélni és nem is arról a kör alakú izéről van szó, amit a freskókon az emberek feje fölött látsz. Ennél kicsit bonyolultabb, főleg, hogy nem látod, mert nincs (itt, éppen ebből adódnak a gondok)
2012. szept. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ahhoz, hogy a későbbiekben üvözülhessünk, szükség van arra, hogy egy darabig - hosszabb vagy rövidebb ideig - halandó testben éljünk. Ha egy gyerek pici korában meghal, annak az az értelme, hogy így ő is a földre jöhetett és élhetett halandó testben, amely - mint írtam - szükséges feltétele az üdvösségnek. A pici korukban meghalt gyerekek automatikusan üdvözülnek.
2012. szept. 4. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Bocsánatot kérek de ez a felfogás a szeretet Isten elleni hamis értelmezés.


a teremtő kijelenti, hogy még a bűnös halálában sem gyönyörködik, hanem hogy változtasson és éljen.

Hazardteam válaszához csatlakozom.

Az embert a teremtő a földre teremtette, és nem is akarta hogy meghaljanak, hanem itt éljenek örökké.


Kijelentette, hogy csak akkor halnak meg ha fellázadnak ellene.

Ha Ádámék nem hibáztak volna, mai napig is a földön élhetnének az utódaikkal együtt.Nem mondta sehol, hogy le rakta őket a földre próba kép.

Ennél fogva nem kerültek ők sem a pokolba, mert olyan amit némelyek gondolnak nincs, és Ábel sincs a mennyországban, mert a feltámadás a földre következik be, hogy vissza álljon az eredeti terve a teremtőnek.


A halál az élet ellentéte, Jézus halála pedig a megváltás, vagy is a gyermek is és mindenki aki Ádámék hibája miatt meghalnak, vissza kapják majd az életüket ide a földre.

Zsömle/lány

2012. szept. 4. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Hazardteam ***** válasza:

Nem szükséges feltámadás ahhoz, hogy valaki a mennyekbe kerüljön, mivel az ember első sorban szellemi lény, van lelke és testben él. Más kérdés, ha testben kerül oda, mint Jézus, Illés, Énok és azok az ószövetségi szentek, akik Jázus Krisztus halála és feltámadása idején támadtak fel.


Az sem szükséges, hogy ezek a gyermekek a világban eltöltsenek akármennyi időt is, hogy "üdvözüljenek". Megtérni nem tudnának, ahogyan bűnt cselekedni is, ők picike, magatetehetlen, védtelen lelkecskék és teljességgel ártatlanok minden szempontból.

2012. szept. 4. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
micsoda szovegek!! egy papnak is dicseretere valna. En nem vagyok hivo, nincs szuksegem es akkor se volt az Istenre amikor nagyon nehez idoszakokat eltem at. Rakos lettem 39 evesen , a fiamat 19 eves koraban vesztettem el, sose jutott eszembe hogy egy nemletezo hatalomban bizzak, megis tul tudtam lepni es folytatni az eletemet ugy ahogyan addig eltem.
jan. 12. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!