Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A katolikusok hogy adnak...

A katolikusok hogy adnak hálát/milyen imát mondanak el étkezés előtt és után?

Figyelt kérdés
2012. szept. 18. 14:17
 1/5 anonim ***** válasza:

Én ezt találtam. És ennek a kettőnek a butított változatát hallottam eddig. De nem szokásom ilyenkor imádkozni.

Gondoltam írok addig, amíg más nem válaszol.


Étkezés előtt:


Édes Jézus, légy vendégünk,

Áldd meg, amit adtál nékünk!

Adjad Ura, hogy jól essék,

Jézus neve dicsértessék! Ámen.


Étkezés után:


Aki ételt, italt adott,

Annak neve legyen áldott!

Mi jól laktunk, hála Isten,

Annak is adj, kinek nincsen! Ámen.

2012. szept. 18. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Andizsuzsi ***** válasza:
Az ima személyes, bensőséges dolog. Természetesen lehet használni az első válaszoló által leírtakat is, de egy egyszerű köszönöm ugyanúgy megteszi. Az a fontos, ami a lelkedben van, nem az, ami a szádon:)
2012. szept. 18. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mindeneknek szemei Tebenned bíznak Uram, mert Te adsz nekik eledelt alkalmas időben. Föltárod a Te szent kezeidet, és betöltesz minden élőket áldásoddal. Dicsőség az Atyának, a Fiúnak, és a Szentléleknek, miképpen kezdetben, most és mindörökké ámen. Alleluja.


Hálát adunk Tenéked minden jótéteményedért, mindenható Isten, aki vagy, aki voltál és aki uralkodol mindörökké. Amen. Dicsőség....



Ez is viszonylag közismert kat. körökben.

2012. szept. 19. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 juraj zsok ***** válasza:

Máté 6:7-ből kiderül hogy az imának szivből kell jönnie és mások által előirtakat kell elismételgetni.


Abból ahogyan Isnethez imádkozik valami érződnie kell,hogy alázatosan elismeri milyen helyzetben van előtte.Az effajta aláza arra indit hogy szivből ,őszintén imádkozzunnk,ne pedig megszokásból ismételgessük ugyanazokat a szavakat.


Milyen hosszuák legyenek..ebben az esetben az étkezésnél?


Nehémiás 2:1-6 - ből kiderül hogy nem a hossz számit hanem az inditék,az őszinteség.


A Biblia nem szabja meg hogy milyen hosszuak legyenek a magunkban elmondott imák.AZ étkezések előtt elmondottak éppugy elfogadhatóak,mint a személyesen elmondot hosszu imák amikor kiönti valaki a szivét Istennek - 1 Sámuel 1:12,15


Tehát bármit mondasz,őszinte legyen és a biblián alapuljon...vagyis összhangban Isten akaratával.


Üdv,gyuri

2012. szept. 20. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


Ahogy Andizsuzsi leírta,lényegtelen,hogy milyen imát mondasz,hiszen a lényeg a lelki nyugalom által elért testi megnyugvás!A gyomor megnyugtatása rendkívül fontos az egészséges emésztés szempontjából,mert ekkor a leghatékonyabb a tápanyagok felvétele!A sok emésztési és kiválasztási probléma éppen ennek hiányából fakad!


Van egy régi magyar közmondás:"Magyar ember evés közben nem beszél!"Ezt én tovább is vittem,nem is gondolkodom,csak az ételre figyelek!Körülbelül két éve csinálom ezt és tökéletesen helyre jött az emésztésem!Azóta kevesebb ételre van szükségem,mert hamarabb eljön a jóllakottság érzése!


Ha gondolod,próbáld ki!

2012. szept. 20. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!