Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A szabadkőmüvesek miben vagy...

A szabadkőmüvesek miben vagy kiben hisznek?

Figyelt kérdés

2012. szept. 22. 19:45
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Arany rózsakeresztesek szellemi közösségének nézz utána...
2012. szept. 23. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Aki a közösség tagja volt: "A szabadkőműves-páholy tagja voltam. És bár ez egy testvéri közösségként ismert, amely segítséget nyújt tagjainak, olyan szertartásokat tartottam, melyekben többek között koponyákat és csontokat is használtam, és szellemeket hívtam segítségül. Ezek a szellemek állítólag segítenek a szellemi fejlődésben azoknak, akik kapcsolatba lépnek velük." - Tehát sátánista gyakorlatokat is végeznek.
2012. szept. 26. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
a pénzben és a világuralomban hisznek
2012. szept. 26. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim válasza:
Dan Brownt ajánlanék, ha ez a témakör foglalkoztat. A könyvei fikcionálisak, de rengeteg információt kaphatsz erről a témáról a regényei olvasása közben.
2012. szept. 30. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 Nofret ***** válasza:
43%

Úristen....A szellem idézés mióta sátánizmus???


Ekkora ostobaságot kb.még a középkor ostoba emberei terjeszthettek,amikor ártatlan nőket küldtek a máglyára,hogy boszorkányok:D:D


Amugy meg,lehet,hogy a keresztény hit szerint ez sátánizmus,nem tudom,más, ősibb vallások szerint pedig valóban a szellemi fejlődés,stb.egy része....ki miben hisz ugye...

2012. okt. 1. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 Nofret ***** válasza:
59%

Amugy pedig azt sem értem,hogy honnan veszik azok,akik azt írják,hogy sátánisták.


A wikipedia leírása szerint(ami ugye megint megkérdőjelezhető)hiszen bárki szerkesztheti,olyan emberek voltak a tagjai,mint pl:

Esterházy Miklós,Gundel János,Hajós Alfréd,Heltai Jenő,Móra Ferenc..stb.


Az pedig,hogy az egyház károsnak találta / ja a szabadkőművességet,hát kérem ennek az oka nem a sátánizmusban rejlik,(ami egy koholmány),hanem szimplán csak hatalmának,és hitelességének féltésében..

No persze az más kérdés ,hogy az egyház ezzel az erővel magát kéne,hogy feloszlassa,hiszen cselekedetei,és képmutató viselkedése a történelem során tette őket teljesen hiteltelenné.de ez nem ide tartozik,persze.

2012. okt. 1. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 Hotshot válasza:
100%
Tényleg ennyire fontos hogy miben hisznek?:) Sokkal nagyobb baj az hogy mit csinálnak a világgal...
2012. okt. 3. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 Talán én? válasza:

A szabadkőművesek között nincs ilyen megosztás

te református te katolikus ilyen nincs !

a hittel való kapcsolat mind hisz egy teremtőbe (Gaotu)

szóval nincs Allah vagy ilyesmi

Nincsenek tekintettel bármi etnikai hova tartozásra

ÉS ! ha valaki közülük valami oknál fogva erkölcsi,a humanitással egybe ütköző bűntettet követ el akkor kidobják vagy felszólítják a távozásra

2012. okt. 4. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Bitumenben, meg a Misungban.
2012. okt. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
a legtöbben közülük abban hisznek, amire épp kondicionálták őket
2012. nov. 11. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!