Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi, Ti miért mondját...

Jehova Tanúi, Ti miért mondjátok, hogy Jézust követitek, ha a csodatételeket, sátánnak tulajdonítjátok?

Figyelt kérdés
2012. szept. 29. 13:48
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm neked is a válaszod 62%-os válaszoló.

Ha esetleg nem a szentszellem vezeti a szervezetet, akkor ki?

2012. szept. 30. 14:32
 12/21 anonim ***** válasza:
90%
Az a szellem vezeti őket, amelyik a hamis prófétájukban is volt - a hazugság szelleme.
2012. okt. 3. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 lsandor ***** válasza:
13%

1Korintusz 13: 5 - A szeretet soha nem vall kudarcot. De legyenek akár prófétálás ajándékai, el lesznek távolítva; legyenek akár nyelvek, meg fognak szűnni; legyen akár ismeret, el lesz távolítva. - a biblia itt tehát megjövendölte, hogy a csodák az igaz imádók körében meg fognak szűnni.

Ellenben azok között akik nem Istent imádják bőven lesznek ilyen úgynevezett csodák Máté 7: 21-23 - 21 Nem mindenki fog bemenni az egek királyságába, aki azt mondja nekem: »Uram, Uram«, hanem az, aki cselekszi égi Atyám akaratát. 22 Sokan mondják majd nekem azon a napon: »Uram, Uram, nemde prófétáltunk a te nevedben, démonokat űztünk ki a te nevedben, és sok hatalmas cselekedetet vittünk véghez a te nevedben?« 23 De én akkor megvallom nekik: Soha nem ismertelek titeket! Távozzatok tőlem, ti, akik törvénytelenséget műveltek!

Ezt érdemes végiggondolni

2012. okt. 14. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Kedves lsandor!


"1Korintusz 13: 5 - A szeretet soha nem vall kudarcot. De legyenek akár prófétálás ajándékai, el lesznek távolítva; legyenek akár nyelvek, meg fognak szűnni; legyen akár ismeret, el lesz távolítva. - a biblia itt tehát megjövendölte, hogy a csodák az igaz imádók körében meg fognak szűnni."


Akkor az igaz imádók körében az ismeret is megszűnt, jól gondolom?

2012. okt. 14. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Tehát akkor nincs csodatétel, álomlátás, látomás,prófétálás, és rész szerinti ismeret.

Tehát az igazak, már nem tejen élők, meg van már az ismeretük, mivel a szent szellem segítségével az Isten ismeretére jutottaknak. Vagyis nem kellenek csodák.

Szóval, hogy élőnek számítsunk Isten szemében, hinni kell, és jót cselekedni, természetesen szívből, mert ugye az Isten előtt meg kell állni.

2012. okt. 14. 21:04
 16/21 lsandor ***** válasza:
12%
Igen a részleges ismeret is megszűnt már. És ahogy idéztem Jézus szavait, napjainkban azok fognak csodatetteket véghezvinni, akik nem az igaz követői
2012. okt. 21. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
81%

Tévelyegtek, mivel nem ismeritek sem az Írásokat, sem az Istennek hatalmát!


"Most lássátok meg, hogy én vagyok, és nincs Isten kivülem! Én ölök és elevenítek, én sebesítek és én gyógyítok..." (5 Móz 32:39)


"Magasztallak Uram, hogy felemeltél engem, és nem engedted, hogy ellenségeim örüljenek rajtam. Uram, Istenem, hozzád kiáltottam, és te meggyógyítottál engem!" (Zsolt 30:2)


"Ne légy bölcs a te magad ítélete szerint; féld az Urat, és távozzál el a gonosztól. Egészség lesz ez a te testednek, és megújulás a te csontaidnak." (Péld 3:8)


"Fiam, az én szavaimra figyelmezz, az én beszédimre hajtsad füledet. Ne távozzanak el a te szemeidtől, tartsd meg ezeket a te elmédben. Mert életök ezek azoknak, a kik megnyerik, és egész testöknek egészség." (Péld 4:22)


"Áldjad én lelkem az Urat, és el ne feledkezzél semmi jótéteményéről. A ki megbocsátja minden bűnödet, meggyógyítja minden betegségedet." (Zsolt 103:2-3)


"Beteg-é valaki köztetek? Hívja magához a gyülekezet véneit, és imádkozzanak felette, megkenvén őt olajjal az Úrnak nevében. És a hitből való imádság megtartja a beteget, és az Úr felsegíti őt..." (Jak 5:14-15)


Isten nem változott meg, Nála nincs változás vagy változásnak árnyéka. Ő már az Ószövetség idején is gyógyítóként mutatkozott be, és most is az. Jakab szerint minden jó adomány és minden tökéletes ajándék felülről jön. Pál azt mondta, hogy nem beszédben áll Isten királysága (mint ahogyan a Jehova Tanúinál), hanem erőben! Az apostolok szolgálatát jelek és csodák követték, Jézus az igaz követőiről mondta, hogy hasonló jelek fogják követni azokat, akik hisznek. Sőt azt is mondta, hogy aki hisz Őbenne, még nagyobb dolgokat is fog tenni, mint Ő! Ezt láthatjuk az Apostolok cselekedeteiben is, és napjainkban is. Tele van az internet gyógyulásokról szóló hiteles bizonyságtételekkel! Jézus nevére minden térdnek meg kell hajolnia, és Jézus nevében ma is meg kell, hogy gyógyuljanak a betegek, meg kell, hogy szabaduljanak az emberek a megkötözöttségeikből.


De megkérdezném a kedves Jehova Tanúit, hogy a kislányunkat, akinek az orvosunk nem akart esélyt adni az életre, a Sátán gyógyította meg, aki azért jött, hogy lopjon, öljön és pusztítson, vagy pedig Jézus, aki azért jött, hogy életünk legyen és bővölködjünk?


Jézus a gyógyítást egy kútba esett szamár vagy ökör kimentéséhez hasonlítja! A szemébe mernéd mondani egy haldokló embernek, hogy neki nincs szüksége arra, hogy meggyógyuljon? Nézz már egy kicsit magadba, ki az, akit te szolgálsz?!


"Ti az ördög atyától valók vagytok... Az emberölő volt kezdettől fogva" Ján 8:44


Üdv.

2012. okt. 21. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Igen kedves 62%-os válaszoló, a hazugság szelleme amely az egész szervezetet átjárja nyilvánvalóvá lett.

Köszönöm a hasznos válaszodat.

2012. okt. 21. 23:19
 19/21 anonim ***** válasza:
0%

""Beteg-é valaki köztetek? Hívja magához a gyülekezet véneit, és imádkozzanak felette, megkenvén őt olajjal az Úrnak nevében. És a hitből való imádság megtartja a beteget, és az Úr felsegíti őt..." (Jak 5:14-15)"


Milyen betegségre utal itt Jakab? Néhány bibliamagyarázó úgy következtet, hogy fizikai betegségre, és ezt azzal indokolja, hogy az olajjal való megkenés általános orvosi gyakorlatnak számított azokban a napokban (Lukács 10:34). Abban is hisznek, hogy Jakab csodagyógyításra gondolt, melyet a gyógyítás adománya tett volna lehetővé. Azonban mit mutat a szövegösszefüggés?


Az 'öröm' a 'szenvedéssel (gonosz elszenvedésével, ÚV)' van szembeállítva. Ez arra utal, hogy Jakab szellemi betegségről beszélt (Jakab 5:13). Nem doktorokat, de még csak nem is a gyógyítás adományával rendelkezőket, hanem a "gyülekezet véneit" kellett hívni. És mi volt a teendőjük? Jakab megmondta: "Imádkozzanak felette... És a hitből való imádság megtartja a beteget." (Jakab 5:14, 15; Vö. Zsoltárok 119:9–16.) A döntő bizonyíték arra nézve, hogy Jakab szellemi betegségre utal, az a tény, hogy a reménylett gyógyulással kapcsolatban a bűnök megvallására buzdít. Ezt írja: "Valljátok meg bűneiteket egymásnak és imádkozzatok egymásért, hogy meggyógyuljatok." Ha súlyos bűn a szellemi betegség oka, a beteg felépülésére csak akkor lehet számítani, ha kedvezően fogadja az Isten Szaván alapuló figyelmeztetést, bűnbánatot tart és felhagy bűnös életmódjával (Jakab 5:16; Cselekedetek 3:19).


Ennyit a pontos és bibliai érvelésetekről!


"Pál azt mondta, hogy nem beszédben áll Isten királysága (mint ahogyan a Jehova Tanúinál), hanem erőben!"


Az is benne van, amit beillesztettél, vagy az a te nem Biblián alapuló véleményed??? Szerintem ez utóbbi. Sajnos, akik nem is ismerik, hogy valójában mit jelent ma (is) cselekedni Isten akaratát, azok mondanak ilyen zöldségeket. Akik sajnos nem ragaszkodnak a krisztusi semlegesség alapvető elvéhez, azok terjesztenek Jehova Tanúiról ilyen ostobaságokat. A lelkük rajta!


"Az apostolok szolgálatát jelek és csodák követték, Jézus az igaz követőiről mondta, hogy hasonló jelek fogják követni azokat, akik hisznek."


Igen, de nem vég nélkül, hanem logikusan a gyülekezet "csecsemő" korszakában, mikor nagy szükség volt a kezdeti gyors és nagy lendületre.


"Ezt láthatjuk az Apostolok cselekedeteiben is, és napjainkban is."


Napjainkban rendelkezésükre áll a teljes Írás, mely tanít, gyógyít, vezet, óv, jövendöl, fedd, "és minden jó dologra alkalmas", amire ma szükségünk van. Az első századi csodaadományok bizonyítékok és példák voltak arra, amit Jézus ígért. De ma NEM LÁTÁS SZERINT járunk, hanem hitben!


"Tele van az internet gyógyulásokról szóló hiteles bizonyságtételekkel! Jézus nevére minden térdnek meg kell hajolnia, és Jézus nevében ma is meg kell, hogy gyógyuljanak a betegek"


Szerintünk - és még jó pár millió ésszerűen gondolkozó ember szerint - nem hiteles! Jézus minden hűségest meg fog gyógyítani és fel fog támasztani a maga idejében, ahogy mondta Jézus(!!!), nem látás szerint járunk a hitben. A karizmatikusok viszont színházi előadássá, látványos show-műsorrá degradálják az állítólagos "istenimádatukat", mely természetesen a hamis háromság szerinti Krisztust felemeli Jehovával "egyenlő" magasságba, imádva Őt. IGEN, valóban "nagy jeleket és csodákat tesznek", ahogy az figyelmeztetésünkre le van írva!


"De megkérdezném a kedves Jehova Tanúit, hogy a kislányunkat, akinek az orvosunk nem akart esélyt adni az életre, a Sátán gyógyította meg, aki azért jött, hogy lopjon, öljön és pusztítson, vagy pedig Jézus, aki azért jött, hogy életünk legyen és bővölködjünk?"


Sajnálom a kislányodat, ha megbetegedett és örülök, ha meggyógyult, de te most érzelmi kérdést csinálsz, nem érvelsz - semmi részletet nem ismer senki, csak az orvosok és ti, így nem egyszerű válaszolni.


"A szemébe mernéd mondani egy haldokló embernek, hogy neki nincs szüksége arra, hogy meggyógyuljon? Nézz már egy kicsit magadba, ki az, akit te szolgálsz?!"


Ezzel is érzelmi síkra tereled a figyelmet, miért is? Elfogytak a hamis érvek?

De, mindenkinek szüksége lenne arra, hogy meggyógyuljon (minden Isten akaratát cselekvő és istenszerető meg is fog), de most rengeteg karizmatikus hívő is szenved emberek által "gyógyíthatatlan" betegségben, és sokan halnak meg közülük is ez miatt - vagy tagadod, hogy ti sem vagytok örök életűek???! Ja, hogy nekik nem elég erős a hitük?


Akkor én is feltennék néhány kérdést neked: vajon Jézus mitől is tette függővé a tanítványai sikeres gyógyításait? És mire hivatkozott, mikor azok panaszkodtak neki, hogy nem sikerült meggyógyítani valakit?

Vajon minden esetben KÖVETELMÉNY volt az evangéliumi beszámolók alapján az, hogy a "paciens" higgyen Jézusban??? Mert a mai karizmatikusok előszeretettel okolják őket minden kudarcukért, mivel azért tele vannak vele.

2012. nov. 17. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Ezt olvastad már?


"És sok ördögöt űznek vala ki, és olajjal sok beteget megkennek és meggyógyítnak vala." Mk 6:13


Persze, itt is bizonyára a lelki betegeket kenték meg.


Ezekre az Igékre pedig elfelejtettél(?) reagálni:


"Most lássátok meg, hogy én vagyok, és nincs Isten kivülem! Én ölök és elevenítek, én sebesítek és én gyógyítok..." (5 Móz 32:39)


"Magasztallak Uram, hogy felemeltél engem, és nem engedted, hogy ellenségeim örüljenek rajtam. Uram, Istenem, hozzád kiáltottam, és te meggyógyítottál engem!" (Zsolt 30:2)


"Ne légy bölcs a te magad ítélete szerint; féld az Urat, és távozzál el a gonosztól. Egészség lesz ez a te testednek, és megújulás a te csontaidnak." (Péld 3:8)


"Fiam, az én szavaimra figyelmezz, az én beszédimre hajtsad füledet. Ne távozzanak el a te szemeidtől, tartsd meg ezeket a te elmédben. Mert életök ezek azoknak, a kik megnyerik, és egész testöknek egészség." (Péld 4:22)


"Áldjad én lelkem az Urat, és el ne feledkezzél semmi jótéteményéről. A ki megbocsátja minden bűnödet, meggyógyítja minden betegségedet." (Zsolt 103:2-3)


Mikor változott meg Isten, hogy szerintetek ma már nem gyógyít? És ne gyere nekem a keresztény egyház korai korszakával. Nézd meg újra az Igehelyeket, ezek Mózes, Dávid és Salamon szavai! Szóval mikor változott meg Isten gyógyító lenni? Mikor mondta azt, hogy "holnaptó átadom a sátánnak ezt a feladatot, hogy ő gyógyítson"?


"Az első századi csodaadományok bizonyítékok és példák voltak arra, amit Jézus ígért."


Az előbb megmutattam, hogy ezek nem első századi dolgok! Isten mindig is gyógyító volt.


"De ma NEM LÁTÁS SZERINT járunk, hanem hitben!"


Neked egy olyan istened van, aki azt mondja, hogy ma a gyógyítás a sátán munkája - ezt nevezed te hitnek? Ennek az istennek nem sok köze van Ábrahám, Izsák és Jákob Istenéhez.


"Szerintünk - és még jó pár millió ésszerűen gondolkozó ember szerint - nem hiteles!"


Ezt most komolyan mondtad? Ez csupán annak a néhány embernek a véleménye, akik ott csücsülnek Brooklynban! Szerinted az az "új világosság", amivel éppen most fognak titeket megetetni, az is annak a pár millió embernek az ésszerű gondolkozásából ered?


"A karizmatikusok viszont színházi előadássá, látványos show-műsorrá degradálják az állítólagos istenimádatukat"


Hány karizmatikus gyülekezetben jártál már, hogy ilyet ki mersz jelenteni? Vagy csak láttál néhány szélsőséges videót, és az alapján vonsz le általánosított következtetést?


"valóban "nagy jeleket és csodákat tesznek", ahogy az figyelmeztetésünkre le van írva"


Erre gondolsz?


"Bizony, bizony mondom néktek: A ki hisz én bennem, az is cselekszi majd azokat a cselekedeteket, a melyeket én cselekeszem; és nagyobbakat is cselekszik azoknál; mert én az én Atyámhoz megyek." (Ján 14:12)


Tudom, hogy nem erre gondoltál, de ez is benne van a Bibliában! Egyébként, ha kicsit figyelmesen elolvasod azt az Igét, amire gondoltál, ott csupán annyit olvashatunk, hogy "SOKAN" lesznek, akik Jézust nem ismerik, de mégis hatalmas dolgokat fognak tenni. De a "SOKAN" az nem egyenlő a MINDENKIVEL!


"Sajnálom a kislányodat, ha megbetegedett és örülök, ha meggyógyult, de te most érzelmi kérdést csinálsz, nem érvelsz - semmi részletet nem ismer senki, csak az orvosok és ti, így nem egyszerű válaszolni."


Ha leírom a részleteket, akkor válaszolsz rá, hogy Isten vagy pedig a sátán gyógyította meg a kislányunkat?


"de most rengeteg karizmatikus hívő is szenved emberek által "gyógyíthatatlan" betegségben, és sokan halnak meg közülük is ez miatt"


Erre is mondhatná Jakab apostol a következőt: "nem kellene ezeknek így lenni!"


"Akkor én is feltennék néhány kérdést neked: vajon Jézus mitől is tette függővé a tanítványai sikeres gyógyításait?"


Mire gondolsz?


"És mire hivatkozott, mikor azok panaszkodtak neki, hogy nem sikerült meggyógyítani valakit?"


A tanítványok hitetlenségével volt a gond, illetve könyörgés és böjt hiánya.


"Vajon minden esetben KÖVETELMÉNY volt az evangéliumi beszámolók alapján az, hogy a "paciens" higgyen Jézusban???"


Ki állította, hogy ez a követelmény? Például a születésétől fogva vak férfi se hitt Jézusban, amikor meggyógyította őt (Ján 9).


"Mert a mai karizmatikusok előszeretettel okolják őket minden kudarcukért, mivel azért tele vannak vele."


Bizonyára vannak olyanok, akik a gyógyulni vágyók hitetlenségére vagy bűneire fogják a kudarcot, de ez nem helyes. Hallottam egy híres evangélistától, akinek a szolgálata során nagyon sokan gyógyultak meg, hogy vannak olyan esetek, amikor a legjobb tudásuk és hitük szerint imádkoznak emberekért, és mégse gyógyulnak meg, és nem tudja, hogy mi az oka. Azt gondolom, hogy néha bölcsebb dolog csöndben maradni és beismerni, hogy nem tudunk valamit, mint hogy elkezdjünk okoskodni...


Üdv.

2012. nov. 17. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!