Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi, Ti miért mondját...

Jehova Tanúi, Ti miért mondjátok, hogy Jézust követitek, ha a csodatételeket, sátánnak tulajdonítjátok?

Figyelt kérdés
2012. szept. 29. 13:48
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

Jakab versét nem szabad összekeverni az apostolok és az első sz.-ban csodaadományt kapott tanítványok munkájával, így Márk versével sem. Amit Márk ír, sohasem tagadtuk, de azt igen, hogy ennek kellene jellemezzen ma is egy gyülekezetet!!


(5Mózes 32:39) "Most lássátok, hogy én vagyok az, És nincsenek istenek mellettem. Én ölök és elevenítek. Mély sebet ejtek, és én magam gyógyítok; Nincs, aki kezemből kiragadjon."


Akkor a következő is az általad beleálmodott hitgyógyításról szól? Szerinted minden, ami "gyógyítás" a Szentírásban, az erről szól?:


(Hóseás 6:1) "Gyertek, térjünk vissza Jehovához, mert ő szaggatott szét, de meg is gyógyít. Vert ugyan, de be is kötöz bennünket."


Ezek általános érvényű versek és nem konkrét "hitgyógyászatról" szolnak.


Mellesleg, ha esetenként Isten valamely erre képességet kapott szolgája valóban fizikailag is meggyógyított, vagy még fel is támasztott valakit (Illés, Jézus, néhány tanítvány), akkor ezt általános gyakorlatnak kell tekintenünk, vagy különleges eseteknek, melyeknek speciális célja volt???


"Az előbb megmutattam, hogy ezek nem első századi dolgok! Isten mindig is gyógyító volt."


Mégsem volt általános gyakorlat a csodagyógyítás korábban sem!


"Neked egy olyan istened van, aki azt mondja, hogy ma a gyógyítás a sátán munkája"


Milyen "gyógyításról" beszélsz? Ne hogy azt mond, hogy olyanról, melyet Jézus első sz.-i tanítványai közül néhányan tettek, mert ez nem igaz!

Igen, KOMOLYAN MONDOM - ki is a hiszékeny akkor?


"De ma NEM LÁTÁS SZERINT járunk, hanem hitben!


Neked egy olyan istened van, aki azt mondja, hogy ma a gyógyítás a sátán munkája - ezt nevezed te hitnek?"


KIKERÜLTED a választ!!


"Hány karizmatikus gyülekezetben jártál már, hogy ilyet ki mersz jelenteni? Vagy csak láttál néhány szélsőséges videót, és az alapján vonsz le általánosított következtetést?"


Nem általánosítok, hanem a bibliai "okaik" alapján látom, hogy nem az igazságban járnak!


""valóban "nagy jeleket és csodákat tesznek", ahogy az figyelmeztetésünkre le van írva"


Erre gondolsz?


"Bizony, bizony mondom néktek: A ki hisz én bennem, az is cselekszi majd azokat a cselekedeteket, a melyeket én cselekeszem; és nagyobbakat is cselekszik azoknál; mert én az én Atyámhoz megyek." (Ján 14:12)"


Nem, nem erre gondoltam, de erre is leírom a válaszom, ha már szóba hoztad:


Hogyan cselekedhettek vajon Jézus tanítványai nagyobb dolgokat, mint ő? Te is képes lennél ilyen nagy dolgokban részt venni? A Biblia feltárja, hogy Isten képessé tett némely keresztényeket arra, hogy csodákat tegyenek, mint például arra, hogy démonokat űzzenek ki, betegeket gyógyítsanak meg és néhány esetben halottakat támasszanak fel. Ezzel azt kívánta megmutatni, hogy most a keresztény gyülekezettel foglalkozott és megáldotta azt (Csel 3:2–8; 5:12–16; 9:36–40; 16:16–18). De vajon ezek a dolgok nagyobbak voltak annál, amit Jézus tett? Ő mindenkit meggyógyított, aki eljött hozzá, sőt még távolból is megtette ezt; ezreket táplált csodálatos módon; halottakat támasztott fel és megfékezte a természet erőit (Máté 8:5–16, 23–27; 14:14–33; Ján 11:39–44).

Szerinted a Bibliaíró itt a csodagyógyításokról beszélt, melyekben Jézusnál "nagyobb" dolgokat tesznek majd a tanítványai???


Akkor nagyon megcsalod magad, mivel ezen a téren ők nem tudták azt a hatékonyságot elérni, amit Jézus.


Azonkívül a szellem csodálatos adományainak, amelyeket egyes keresztények felmutattak, meg kellett szűnniük vagy el kellett múlniuk (1Kor 13:8–10). Hogyan kellett hát a keresztényeknek nagyobb dolgokat véghezvinniük, mint amit Jézus vitt véghez?


Jézus elmondta, hogy az Atyja mit akar. Ő a legnagyobb, legmaradandóbb jót nem a csodáival, hanem a királyságról szóló csodálatos tanításával végezte (Luk 4:32, 43). Jézus a feltámadása után azzal bízta meg a követőit, hogy tegyenek tanítványokká minden nemzetből való embereket, tanítva őket, (Máté 28:19, 20). Igen, a keresztényeknek egy hatalmas tanúskodó munkát kellett elvégezniük. Éspedig sokkal szélesebb alapon, mint a Jézus prédikálása, mert hosszabb időn át és sokkal több emberrel kapcsolatban kellett végezniük azt. Ezért az övénél nagyobb munkát végeztek.


""SOKAN" lesznek, akik Jézust nem ismerik, de mégis hatalmas dolgokat fognak tenni. De a "SOKAN" az nem egyenlő a MINDENKIVEL!"


Aha, akkor mégis elismered, hogy ezek a hitgyógyász történetek származhatnak Sátántól is, aki képes csodákat tenni???!


"Ha leírom a részleteket, akkor válaszolsz rá, hogy Isten vagy pedig a sátán gyógyította meg a kislányunkat?"


Ha a Biblia alapján tudok, igen. Egészségügyi a végzettségem.


"Ki állította, hogy ez a követelmény? Például a születésétől fogva vak férfi se hitt Jézusban, amikor meggyógyította őt (Ján 9)."


Nos, erről van szó. A mai "hitgyógyászok" viszont előszeretettel hivatkoznak az egyén hitetlenségére a sikertelenség esetén, ami nem ritka jelenség. Jézusnál ez nem fordult elő! Akkor tényleg "azt" teszik, amit Ő, vagy csak azt hiszik, hogy azt teszik?

2012. nov. 18. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!