Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit jelent ez a Bibliai...

Mit jelent ez a Bibliai történet? Miről szól ez a rész?

Figyelt kérdés

Gondoltam mielőtt öngyilkos leszek, megkérdezem:


Lukács 16


1

Monda pedig az ő tanítványainak is: Vala egy gazdag ember, kinek vala egy sáfára; és az bevádoltaték nála, hogy javait eltékozolja.

2

Hívá azért azt, és monda néki: Mit hallok felőled? Adj számot a te sáfárságodról; mert nem lehetsz tovább sáfár.

3

Monda pedig magában a sáfár: Mit míveljek, mivelhogy az én uram elveszi tőlem a sáfárságot? Kapálni nem tudok; koldulni szégyenlek!

4

Tudom mit tegyek, hogy mikor a sáfárságtól megfosztatom, befogadjanak engem házaikba.

5

És magához hivatván az ő urának minden egyes adósát, monda az elsőnek: Mennyivel tartozol az én uramnak?

6

Az pedig monda: Száz bátus olajjal. És monda néki: Vedd a te írásodat, és leülvén, hamar írj ötvent.

7

Azután monda másnak: Te pedig mennyivel tartozol? Az pedig monda: Száz kórus búzával. És monda annak: Vedd a te írásodat, és írj nyolcvanat.

8

És dícséré az úr a hamis sáfárt, hogy eszesen cselekedett, mert e világnak fiai eszesebbek a világosságnak fiainál a maguk nemében.

9

Én is mondom néktek, szerezzetek magatoknak barátokat a hamis mammonból, hogy mikor meghaltok, befogadjanak benneteket az örök hajlékokba.

10

Aki hű a kevesen, a sokon is hű az; és aki a kevesen hamis, a sokon is hamis az.

11

Ha azért a hamis mammonon hívek nem voltatok, ki bízná reátok az igazi kincset?

12

És ha a másén hívek nem voltatok, ki adja oda néktek, ami a tiétek?

13

Egy szolga sem szolgálhat két úrnak: mert vagy az egyiket gyűlöli és a másikat szereti; vagy az egyikhez ragaszkodik, és a másikat megveti. Nem szolgálhattok az Istennek és a mammonnak.

14

Hallák pedig mindezeket a farizeusok is, kik pénzszeretők valának; és csúfolák őt.

15

És monda nékik: Ti vagytok, akik az emberek előtt magatokat megigazítjátok; de az Isten ismeri a ti szíveteket: mert ami az emberek közt magasztos, az Isten előtt útálatos.

16

A törvény és a próféták Keresztelő Jánosig valának: az időtől fogva az Istennek országa hirdettetik, és mindenki erőszakkal tör abba.

17

Könnyebb pedig a mennynek és a földnek elmúlni, hogynem a törvényből egy pontocskának elesni.


Ja és csak poénkodtam. Nem leszek öngyilkos :D



2012. okt. 2. 02:45
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Szóval azt kell végig gondolni minden sornál, hogy hogyan legyek hamis a hamis világgal, hogy az Istennek tetsző legyen és a hamisság ellenkezője történjen meg.

Az ellenkezőjét kell csinálni, mint amit ez a sáfár csinált, vagy a hamisságot kell leredukálni. Ezt én nem bírom megfogalmazni, csak érteni lehet, ha elgondolkodtok rajta:D

2012. okt. 23. 00:34
 12/12 A kérdező kommentje:

Bocs, túlbonyolítottam...Elnéztem valamit, de a lényeg ígyis az, hogy ne tegyünk úgy mint a sáfár.

Azt hiszem meg fogok őrülni:D De a többiek legalább jót írtak. Nem jó minden mögött az extra jelentést keresni.

2012. okt. 23. 02:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!