Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért csak mindig a rossz...

Miért csak mindig a rossz történik velünk?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ahogy a címből is látjátok, sajnos velem, és a családommal mindig csak a rossz történik. Úgy 4 éve kiderült, hogy az öcsém egy gyógyíthatatlan betegségben szenved (CF), majd rá egy fél évre nálam is megállapították. Engem már ez előtt kiskoromban műtöttek más okból kifolyólag. Az öcsém ma volt urológiai vizsgálaton, és azzal a hírrel jönnek haza, hogy műteni kell, és lehet, hogy soha nem lehet gyereke. Emellett lisztérzékenyek is vagyunk hárman a családban. A nővéremnek pedig májproblémái vannak. Teljesen egészségesen él, ha valaki esetleg azt gondolná... Nem iszik, nem drogozik, nem is dohányzik. Mindig csak a rossz jön. 8 éves korom óta, minden este imádkozom, és szégyellem, de azon gondolkodtam, egyáltalán mi a fenének imádkozom, ha mindig csak a rossz jön!? Szóval sajnos kissé megingott a hitem.



2012. szept. 25. 14:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

figyelj

lehet hogy hülyének nézel DE

NEM EZ a te sorsod

Jézus nem ezt szánta neked, hogy az őseidtől örökölt hiábavalóságok megnyomorítsanak

Jézus a szabadító

ÉLETET hozott neked

ne fogadd el ezt amiben vagy zörgess, böjtölj imádkozz


különben mi értelme lenne annak hogy Jézus él???????

2012. szept. 25. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia kedves kérdező!

Sajnos nem tudok mást írni, mint hogy nagyon sajnálom.

De azt tudnod kell, hogy bármi betegség ér téged és a családod, ti egyáltalán nem lesztek rosszabbak másoknál.

A lelketek a legeslegfontosabb érték! Tudom és teljesen egyetértek veled, hogy sokkal jobb lenne mindenféle betegség nélkül élni, de csak annyit tehetek, hogy imádkozom értetek és szívből remélem, hogy egyre csak egészségesebbek lesztek.

Remélem nagyon megmaradtok boldogságban és szeretetben ebben a haldokló világban, minden baj ellenére.


Isten vigyázzon rád és a családodra!

2012. szept. 25. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
24%
Mindenkinek van egy keresztje. Van mit enned? Telik számítógépre, áramra, internetre? Van családod, vannak szüleid? Úgy nézem, igen. Valakinek meg ezek nem jutnak, ő meg amiatt panaszkodik. Vagy épp nincs munkája, nincsenek barátai, szerelme stb. Mindenkinek jut valamiből, valami másból pedig nem. Olyan nincs, hogy valakinek csakis rossz jut, csak arról van szó, hogy a rosszat hajlamosak vagyunk könnyebben észrevenni, a jót meg olyan természetesnek vesszük, hogy már szinte észre se vesszük, hogy ott van és nem foglalkozunk vele.
2012. szept. 25. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
isten csak annyi terhet tesz rad amennyit elbirsz .lehet celja van ennek lehet ettol tart isze a csalad lehet ettol leszel erosebb.szenvedesnek minfig van ertelme gondolj jezusra o vigasztaljon .sok erot es kitartast kivanok neked keresss fel egy hitedbeli papot aki segit neked
2012. szept. 25. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Uram, adj erőt, hogy elviseljem, amit nem tudok megváltoztatni, bátorságot, hogy megváltoztassam azt, amit megváltoztathatok, és bölcsességet, hogy a kettő között különbséget tudjak tenni.”


/Assisi Szent Ferenc/

2012. szept. 25. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 lsandor ***** válasza:
100%

Sajnos tényleg nagyon sok rossz dolgot kell átélnünk. De azt mindenképp tudnod kell, hogy a rossz dolgok sohasem Istentől származnak Jakab 1: 13.

Napjainkban Sátán uralkodik a világ felett és emiatt van nagyon sok rossz 1János 5: 19.

Közrejátszik az is, hogy tökéletlenek vagyunk. De a Biblia feltárja, hogy nemsokára Isten változás hoz és minden ember boldog és egészséges lesz, csak tennünk kell egy kicsit azért, hogy mi is élvezhessük ezeket az áldásokat

2012. szept. 26. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Az Úr mindenkit próbára tesz. Erre szükség van a fejlődésünkhöz. Próbára teszi a hitünket, hogy képesek vagyunk-e kitartani a megpróbáltatások közepette is. Ha kitartunk, megerősödünk és jobbá válunk általuk. Az Úr soha nem mér ránk nagyobb megpróbáltatást annál, amit el tudnánk viselni. Tehát mindent, ami történik veled, VAN erőd elviselni, csak fel kell kutatnod magadban, és ki kell aknáznod ezt az erőt.


Én majdnem minden ételre allergiás vagyok, ami másnak étel, az nekem gyakorlatilag halálos méreg. Van még egy jó pár súlyos betegség a családunkban... én rengeteget tanultam a betegségemből, nélküle egy teljesen más, gyengébb ember lennék. Elképesztő mennyiségű lelki erőt és hitet kaptam attól a puszta ténytől, hogy még mindig életben vagyok, és - a diéta betartása mellett - teljes életet élhetek.

Szóval kitartás és fel a fejjel! Nem szabad, hogy meginogjon a hited! :)

2012. szept. 26. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Bennem is voltak kételyek mikor betegeskedtem.A betegségem idején döbbentem rá hogy melyek azok az emberek akik igaz barátok voltak .Minden rám szakadt abban az időszakban.A férjem is elfordult tőlem és a barátaim is.Kérdeztem Jézust miért nem gyógyítasz meg teljesen?Azt válaszolta:

-Megmentettelek a pokol tüzétől és most sem gyógyulhatsz meg teljesen ,hogy emlékezz arra, hogyan megmenekülhet meg a te lelked.

Visszaesnék abba a bűnbe amit akkoriban egészségben éltem.És még hozzátette :

-Jobb annak akinek a Lelke menekül meg ,mint annak akinek az egész teste elveszik a gyehennában.


Ez a világ nem az igazi békés világ ,ne ehhez ragaszkodjunk hanem ahhoz amit Jézus előkészített a számunkra....


A hited pedig megtart téged!


(K.Gy)

2012. szept. 26. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Szia! Az az érzésem hogy a családfa-gyógyítás lenne a megoldás a családod számára.
2012. szept. 27. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

-Miért csak mindig a rossz történik velünk?


-azért, mert kettéhasítottuk magunkat és egyik felünket istenítjük, a másikat pedig lesátánozzuk..


ezért történik mindíg rossz velünk


nem a mi hibánk ez (teljesen), hanem a papoké, akik talán évmilliók óta meghasonlást tanítanak nekünk (hogy az a mi állapotunk)


keleten és nyugaton ugyanaz van: áthajítanak itt is, de ott is

2012. okt. 3. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!