Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nazarénus vallású hölgyemény...

Nazarénus vallású hölgyemény és "pogány" vallású srác. Házasságig működhet?

Figyelt kérdés
Találkoztam egy Nazarénus vallású leányzóval és nagyon megtetszett. Okos, aranyos, gyönyörű, minden jó megvan benne, ami a mai lányoknál nincs(kivétel persze van). Én nem vagyok megkeresztelve, de hiszek Istenben, a francba és a hasonló szavakat ki szoktam fejezni szleng szavakkal(igyekszem nem sokszor, általában hirtelen felindulásból), de Istent nem szidom. A kérdésem az lenne, hogy érdemes-e többet foglalkoznom a lánnyal vagy ne mélyedjek bele, mert a vallása esetleg nem engedi ezt. Úgy tudom, hogy a Nazarénus vallás elég szigorú, de házasságot csak akkor köthetnek a felek, ha az eltérő vallású egyén áttér a Nazarénus vallásra, tehát úgy gondolom, hogy ha esetleg összejönnénk, akkor nem lenne bántó a vallását tekintve, de ha össze szeretnénk házasodni(az még távol lesz) akkor nekem gyakorolnom kell a vallásukat. Ha valamit rosszul gondolok, akkor írjatok/írjanak. 16/F
2012. okt. 30. 10:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
44%

Ne válj vallási fanatistává egy nő miatt.


Ha együtt akarsz vele lenni, inkább próbáld őt meggyőzni arról, hogy az élet nem kényszerek, szabályrendszerek halmaza. Nyugodtan lehet istenben hinni fanatizmus nélkül is.

2012. okt. 30. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Zsizsik666 ***** válasza:
60%

Ez nem fog működni, ő állandóan a hitéről fog beszélni, téged is meg akar majd győzni, s ha gyerekeitek lennének, nevelési kérdésekben sem valószínű, hogy egyeznétek.

Előbb-utóbb belefáradnál, hogy nem magadat adod, hanem egy olyan vallás hittételeit szajkózod, amivel nem is tudsz azonosulni.

Amúgy, írod, hogy gyönyörű, meg minden, de ha megismerkednétek közelebbről, s megtudná, hogy pogány vagy, az tuti nem tetszene neki. Nem írod továbbá azt sem, hogy te tetszenél-e neki egyébként, ha nem lenne ilyen akadály köztetek.

Vagy áttérsz az ő hitére, és elkezdessz úgy gondolkozni, mint a leányzó, vagy hagyd. Kevés lesz neki, hogy Istent nem szídod.

Ilyen esetekben az ellentétek nem vonzzák egymást:

"Hasonló a hasonlónak örvend."

Könnyen beszélek neked én, mikor mi mindketten pogányok vagyunk és nem áll fenn ez a probléma. De ha azt vesszük, tisztán látom ezt a kérdést szerintem, mert még ismerőseimmel is kerüljük a vallási témákat! Ha együtt kéne élnem velük, meg örökre nem kerülgethetnénk.

2012. okt. 30. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Hazardteam ***** válasza:
100%
Komolyan nem akarlak elszomorítani, a nazarénus lányok tényleg nagyon vonzóak tudnak lenni, de te nem látsz bele az életükbe. Egy nazarénusnak elképzelhetetlen, hogy mással házasodjon, mint nazarénussal. Még hasonlítanak is kicsit szerintem.. Ettől még nagyon jó fejek, becsületesek és van bennük valami "plusz", amivel máshol nem találkozhatsz, de náluk ez nem úgy megy, hogy "áttérek és gyakorlom a vallásukat". Eleve nem "térítő vallás" és teljesen máshogy élnek, mint amit megszokhattál.
2012. okt. 30. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Hát ez elég lehangoló tud lenni számomra sajnos, nem biztos, hogy megpróbálna rábeszélni, csak amit mondtatok is, hogy nem működne az ellentétek miatt, mert lehet, hogy szépek, de más életet élnek, mint mi...
2012. okt. 30. 14:56
 5/11 A kérdező kommentje:
Inkább úgy fogalmazok, hogy nem tart szerintem átlagosnak...öltözködésem az bizonyítja ezt, meg vigyorgott, amikor beszélgettem vele, kedves volt.
2012. okt. 30. 14:59
 6/11 anonim ***** válasza:
64%

Én nem vagyok olyan pesszimista a problémádban mint az előttem hozzászólók. Hogy mit enged meg az ő vallása, majd elmondja ő. Ne te tippeld meg, hogy megengedi-e vagy sem.


Az világos, hogy a vallásbeli különbségek előbb-utóbb terítékre kerülnek. Egyikőtök sem tehet arról, hogy teljesen más vallási környezetben nőttetek fel. Ettől még elképzelhető, hogy egymáshoz valóak vagytok. Éppen úgy, mint ahogy mások bár azonos hitvalláson vannak, mégsem valóak egymáshoz.


Minden különbözőségnél, a vallásnál pedig különösen fontos, hogy tiszteletben tartsuk a másik álláspontját. Ne az legyen a célunk, hogy a magunk "képére és hasonlatosságára" formáljuk át a másikat!


Te még csak 16 éves vagy. Az hogy jelenleg nem vagy megkeresztelve, nem jelent semmit. Lehet, hogy közelebb állsz Istenhez, mint azok, akik csecsemőként megkeresztelődtek.


Azt én sem javaslom, hogy egy lány, vagy általában egy ember kedvéért válassz magadnak egy hitvallást! Sokkal inkább az igazságkeresés által juss el oda, hogy egy hitvallást elfogadsz, vagy elvetsz. Ez a tisztességes eljárás.


A házasság még ha együtt is maradtok végül, még jóval később lesz. Én azt javaslom, hogy ismerjétek meg egymást. Ismerjétek meg egymás gondolkodását, és világnézetét. Ne kerüljétek a vallási különbözőséget, hanem vizsgáljátok meg, minek mi az értelme. Ki mit gondol bizonyos dolgokról. De egyikőtök se kívánja, hogy a másik ugyanúgy gondolkodjon mindenről, mint ő. Az Idő úgy is meg fogja mutatni, hogy egymás mellett maradtok-e vagy sem.


Szóval haladj bátran előre! Ne legyints lemondóan erre a nagyon pozitív tulajdonságokkal rendelkező lányra, csak azért, mert látható különbözőség van közöttetek! Gondolj arra, hogy kiköthetsz egy másik lánynál, akivel látszólag jobban passzoltok, de aztán később kiderül, hogy olyan rejtett különbözőség van közöttetek, amely lehetetlenné teszi a boldog együttélést!


Ráadásul nem írtál arról, hogy a lány meg van-e keresztelve? A Nazarénus-vallás az ő, vagy csak a szülei vallása? Ez sem mindegy.


Ha esetleg összejönnétek, fontos, hogy a szülei ne érezzék úgy, hogy el akarod szakítani tőlük, vagy a vallásától. Meg aztán még neked is megtetszhet a Nazarénus-vallás...


Szóval nem kellene rögtön ezt a kapcsolatot a különböző vallási háttérre kihegyezni!


Én drukkolok nektek! Megírod, hogy mi történt végül?

2012. okt. 30. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Hát nem is tudom mit mondjak kedves utolsó hozzászóló, lelket öntöttél belém. :) Én is valahogy így gondolkodtam, ezért megnyugodtam, hogy van még remény azért. Megírom persze, de bele fog telni egy kis időbe az biztos. :)
2012. okt. 30. 21:13
 8/11 A kérdező kommentje:
Nem tudok róla sok mindent még sajnos, mert kb 5 percet, ha beszéltünk, de el szeretném hívni sétálni és beszélgetni...Sétát jobban szeretem, mert ingyen van még a levegő is, csak félek, hogy szoknyában nem fogja-e rosszul érezni magát, mert fázik mondjuk.
2012. okt. 30. 21:16
 9/11 Hazardteam ***** válasza:
100%
Kincstári optimizmus. Több esélyed lenne egy ultraorthodox zsidó családba teljes jogú tagként bekerülni. De ezt nem kell zokon venni, ő ebbe született és ebben is fog élni és állítom a nazarénusok többsége boldogabban és kiteljesedettebben él, mint amit az átlag el tudna képzelni akár. De totál mások. 16 évesen mondjuk, még én is minden lányra azt hittem, hogy akar valamit, ahány csak rám mosolygott:)
2012. okt. 30. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Megkerdezheted, hogy akar-e veled setalni, de kb. 99% eselyed lesz arra, hogy nemet mond es tobbet nem beszel veled.
2012. okt. 31. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!