Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A gyerekeinket pogány hitre...

A gyerekeinket pogány hitre tanítja az anyjuk! Nem lesz ebből bajuk?

Figyelt kérdés

4 éve elváltunk a feleségemmel, azóta ő neveli a gyerekeket (7 éves kislány, 4 éves fiú. Én igyekszem minél több időt tölteni velük, amennyit megenged a munkám, olykor az egész hétvégét nálam töltik.


Közös szobájuk van nálam, és amikor a múlthéten belopóztam este, megláttam, hogy az ágyuk mellet térdelnek, és imádkoznak. Megkérdeztem őket, mit csinálnak, mire elmesélték, hogy az anyjuk arra tanítja őket, hogy valamilyen Istennő és Isten vigyáz rájuk odafentről. A volt feleségem amúgy alapból vallásokkal foglalkozik (ilyen szakon tanárnő), gondolom innen jöhet a dolog, meg tudom, hogy anno is olyan elképzelései voltak, hogy Isten egyszerre férfi meg nő és satöbbi.


A lényeg, hogy engem nem nagyon foglalkoztat a vallás, de nem tudom, ehhez mit szóljak. Jó, amúgy szép dolgokat mond nekik, arról, hogy nincs olyan hely, mint a bibliai pokol, mert mindenki újjászületik és mikor a lélek elvégezte a rábízott feladatot, mindenki egy szép helyre kerül végül a istenek mellé, és hogy épp ezért kell szembnézniük előbb-utóbb a problémáikkal, hogy forduljanak mindenki felé szeretettel, mert mindenki azt kapja vissza, amit ad... szóval, ezek tök jó dolgok, csak nem tudom... furcsa. Azért ez nem épp ismert elgondolás manapság, nem akarom, hogy bajuk legyen belőle. Tök aranyosak voltak, ahogy ezeket előadták, vagyis főleg a kislányom, látom, hogy komolyan elhiszik, és meg hirtelen nem akartam megcáfolni az anyjukat.



(Egyébként, eddig direkt nem beszéltek nekem erről, mert az anyjuk azt mondta nekik, hogy nekem nem tetszene a dolog, és várjunk egy kicsit, majd később engem is beavatnak. Most is csak úgy mesélték el, hogy megyígértem, nem árulom el, hogy tudom, miben hisznek.)


Mit gondoltok? Hagyjam ezt a dolgot nekik?


2012. okt. 13. 18:31
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
95%

Nem vagyok a vallásos nevelés híve, legyen akármilyen vallásról is szó. Egész jó dolgokat mond nekik, de jobb, ha majd később, amikor idősebbek lesznek, maguk döntik el, hogy miben is hisznek.

Nézzenek szembe a problémákkal és forduljanak mindenki felé szeretettel, ezek jók, de a többi az hit kérdése, és ezekben majd nekik kell dönteniük.

Szóval szerintem nincs ezzel gond, de azért nem kéne olyan állításokat mondania a gyerekeknek, amik teljes mértékben csak a hiten alapulnak. (Pl. ez az istenes dolog)

2012. okt. 13. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
4%

Arra a hitre neveli a gyerekeit, amiben ő is hisz. Akkor lehet baj, ha majd kiderül számukra, hogy mégis van pokol, és ők oda fognak kerülni.

Aztán a gyerekek lehet, hogy felnőttként megkeresztelkednek, vagy felveszik az iszlámot.

2012. okt. 13. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
29%
Ez nem pogány hit. Nem sokistenhitre tanítja a gyerekeket, hanem monoteizmusra. A sokistenhiten a különböző jelenségek isteneit értem. Pogány hit a keresztény térhódítás előtt volt, és Ny-Európában vált térhódítóvá. Feleséged azért tanítja a gyerekeit ilyenre, mert elképzelhető, hogy a valóságot, nem pedig a bibliai dogmákat akarja ezáltal ismeretként átadni.
2012. okt. 13. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%

Az amit az anyuka tanít nekik, szerintem ártani nem árthat nekik, főleg ha nem erőlteti rájuk, ha felnőnek majd úgyis kialakul a saját hitrendszerük ami lehet, hogy teljesen más lesz.

Ártalmasnak inkább az olyan megfélemlítési módszereket tartom, ami a pokollal riogatja őket, ha ezt vagy azt teszik ill. nem teszik.

Az effajta hittérítés amellett, hogy visszataszító, felesleges is, mert a félelemre épülő hitnek nem sok értelme van.

Egyébként meg két dolgot tehetsz:

Elfogadod az anyuka hitét és azt, hogy így neveli a gyerekeket,megtiltani úgyse nagyon lehet neki, vagy te teljesen mást tanítasz nekik.

Szerintem az utóbbival csak összezavarnád őket ami nem biztos, hogy a legjobb megoldás.

2012. okt. 13. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:

Értem, ezt a pogányosat azért írtam, mert ahogy a vplt nejem meséléseiből emlékszem, így nevezik, ha valaki több istenben hisz, és ő kettő létezését tanítja nekik.


De most egészen megnyugtattatok, köszi:)

2012. okt. 13. 19:14
 6/28 A kérdező kommentje:
Nem, ettől nem tartok, hogy megfélemlítené a gyerekeinket, vagy baj lenne, ha más vallást vennének fel. Mondom, ő elég liberális ezen a téren, mivel régóta foglalkozik a dologgal, szerinte minden vallás csak másféle út ugyanarra a helyre - tehát ezért van, hogy magam nem tartom olyan nagy gondnak, ha erre tanítja a kicsiket, csak nem tudom, pszichikailag nem árt-e nekik?
2012. okt. 13. 19:20
 7/28 anonim ***** válasza:
6%

Kedves Kérdező!


A második válaszoló érintette a lényeget. Ezen kívül, szerintem nem árt, ha a Bibliával is megismerkednek. Nem árt ha onnan is hallanak információkat, és később talán (remélem, az Ő érdekükben) elgondolkodnak, és eldöntik, hogy melyik Istent választják. Én a helyedben nagyon sietve megtenném, nehogy késő legyen, és oda kerüljenek, ahova a hitetlenek is kerülnek.


Egy érdekes videó mindenkinek!


http://www.youtube.com/watch?v=_d5DnPe5iuE&feature=plcp


Üdv.!

2012. okt. 13. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
59%

Gyerekek. Egy 7 és egy 4 éves még nem vesz komolyan semmit, csak utánozza a felnőtteket.

7 évesen még én is imátkoztam Istenhez, ma pedig nem vagyok vallásos.

19/F

2012. okt. 13. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
14%
Maximum elkárhoznak, más bajuk tuti nem lesz.
2012. okt. 13. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
32%

eddigiekből nem lehet rosszabb a kereszténységnél. szoktak szombatonként embereket égetni vagy kövezni? ha nem, akkor nincs baj.


19Fval egyetértek, úgyis kinövik majd ha elkezdenek gondolkodni

2012. okt. 13. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!