Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves Jehova Tanui. Hol...

Kedves Jehova Tanui. Hol talalhato a Bibliaban, hogy Isten parancsot ad arra, hogy Jehovakent szolitsuk/hivjuk?

Figyelt kérdés

2012. dec. 20. 19:34
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/197 anonim ***** válasza:
7%

Talán csak nem savanyú a szőlő???

Most már nem maradt más, csak a Tanúk primitív sértegetése???

2012. dec. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/197 A kérdező kommentje:
Uram, borogass! Sosem gondoltam volna, hogy egy szekta ennyira at tudja mosni az emberek agyat. Titeket mindenki csak serteget, tamad, provokal? Nem latjatok a fatol az erdot....
2012. dec. 22. 18:35
 23/197 anonim ***** válasza:
0%

Nem, nem mindenki, de vannak a témában alul-művelt emberek, akik megteszik.

Emlékeztetnélek arra, hogy a válaszok lenullázása NEM válasz a kérdésre! Bár neked, úgy látom mondhatóm...

2012. dec. 23. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/197 A kérdező kommentje:
Honnan veszed, hogy en nullazlak le? Ha le is nullazlak az azert van, mert nem a kerdesre valaszolsz, ergo NEM HASZNOS a valaszod. Ilyen egyszeruen mukodik ez.
2012. dec. 24. 20:42
 25/197 anonim ***** válasza:
0%
Mondom, a lenullázás nem válasz!!!
2012. dec. 25. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/197 anonim válasza:
5%
Kedves kérdező én csak egy bibliaverset szeretnék mutatni a Zsoltárok 83:18. Ha van Bibliád légyszíves keresd ki benne majd mond el a véleményedet!!...:))))))
2012. dec. 25. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/197 anonim válasza:
6%
Bocsánat lehet h 83:19
2012. dec. 25. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/197 A kérdező kommentje:

Direkt nem valaszoltok a kerdesre kedves JT-k? Hol van parancsba adva, hogy csakis Jehovakent szolitsuk? Azzal mindnyajan tisztaban vagyunk, hogy YHWH nevvel is azonositotta magat Isten, nem ez volt a kerdesem. Arra valaszoljatok, hogy miert csak Jehovakent hallgassa meg az imainkat?


Egy kis bibliaora: [link]


Angol nyelvtudas erosen ajanlott.

2012. dec. 26. 18:25
 29/197 anonim ***** válasza:
0%

Már válaszoltunk rá, pedig a kérdésed, nem nevezhető korrekt és a Biblia szellemét tükröző kérdésnek!

Ellenben még nem feleltél ezen válaszokra bibliai érvekkel. Most is kiforgatod az Írásokat a és manipulálsz a kérdéseiddel.


Fel lettél világosítva, hogy SENKINEK a nevének a használatára nincs ilyen értelmetlen "parancs", mivel a világ legtermészetesebb dolga, hogyha a Biblia feltárja valakinek a nevét, akkor azon lesz szólítva. Neked erre bibliai ellenvéleményed NEM VOLT, nem is lehet, ez evidens.

Azt is elmondtuk, hogy nem "csak" Isten Jehova nevén szólítjuk, de semmiképpen sem helyettesítjük Írásellenes módon KIZÁRÓLAG különböző címekkel, rangokkal a nevét.


"Azzal mindnyajan tisztaban vagyunk, hogy YHWH nevvel is azonositotta magat Isten, nem ez volt a kerdesem."


NEM JHVH névvel "is", nincs itt semmiféle "is"! Kizárólag ezt a személyes nevét, mint egyetlen tulajdonnevét nyilatkoztatta ki magáról az örökkévalóságnak, nem pedig "ezt is"!!!!

Vajon ’Isten nevének a megismerése’ pusztán csak értelmi felismerését jelenti annak, hogy a héberben Isten neve: JHVH, vagy a mi kiejtésünk szerint: Jehova? Nem, ez ennél sokkal többet jelent. Amikor Mózes a Sínai-hegyen volt, „Jehova leereszkedett a felhőben, és ott volt (Mózessel) és kijelentette az ő Jehova nevét”. Mit foglalt magában Jehova nevének a kijelentése? A tulajdonságait is. „Jehova, Jehova, irgalmas és könyörületes Isten, lassú a haragra, és bővelkedik szerető kedvességben és igazságban” (2Mózes 34:5, 6). Nem sokkal halála előtt Mózes ezt mondta az izraelitáknak: „Hirdetem Jehova nevét.” Ezután mi következett? Isten nagyszerű tulajdonságának felsorolása, és annak áttekintése, amit Isten Izrael érdekében tett nevére való tekintettel (5Mózes 32:3–43). Isten nevének a megismerése tehát azt jelenti, hogy megtanuljuk azt is, amit az ő neve képvisel, továbbá, hogy imádjuk azt az Istent, aki mindezekkel a tulajdonságokkal rendelkezik.


Mivel Jehova összekapcsolta nevét tulajdonságaival, szándékával és tetteivel, ebből érthetjük meg a Bibliának azt a kijelentését, hogy Isten neve miért szent (3Mózes 22:32). Az ő neve ’fenséges, nagy, félelmet keltő és elérhetetlenül magasztos’ (Zsoltárok 8:1, [8:2, Károli]; 99:3; 148:13). Igen, Istennek a neve több, mint egyszerű cím. Ez a név őt mint személyt jelöli. És ez nem átmeneti időre szóló név, hogy hébe-hóba használjuk, és nem olyan név, amelyet olyan címmel, mint „Úr” helyettesíteni lehetne. Maga Jehova jelentette ki Mózesnek: Jehova . . . Ez az én nevem határtalan ideig, és ez az én emlékezetem nemzedékről nemzedékre” (2Mózes 3:15).


Ha Isten neve nem lenne benne a Bibliában, nem használnánk,hogyan teljesülhetnének a zsoltáros szavai: „És akik a nevedet ismerik, benned bíznak, mert te biztos nem hagyod el a téged keresőket, ó Jehova!” (Zsoltárok 9:10, [9:11, Károli]).

2012. dec. 27. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/197 A kérdező kommentje:

Nem, egyaltalan nem adtatok valaszt a kerdesemre. Irasodbol az is kiderul, hogy fogalmad sincs az eredeti nyelven irt szovegekrol. Fujod azt, amire az Ortorony parancsol Teged. Mar irtam, hogy Isten milyen nevvel azonositotta magat Mozesnek: VAGYOK AKI VAGYOK. Tovabba az eredeti nyelven irt szovegekben sehol nem nem talalkozunk "Jehova" nevvel, csak igy: YHWH.


Fujhatod tovabb a mondandodat, amit az Ortoronybol "tanultal" (vagy inkabb amivel atmostak az agyad).

2012. dec. 27. 01:43
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!