Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van olyan, hogy szeplős...

Van olyan, hogy szeplős fogantatás?

Figyelt kérdés
Ha van, milyen?
2012. dec. 23. 02:55
 1/7 anonim ***** válasza:
89%

Van. Az esetek 99,9999999999999999999999999999999999%ban így tőrténik. Milyen? Kérdezd meg a szüleid, ők majd felvilágosítanak.


Ugyanis én csak eddig egyetlen szeplőtelen fogantatásról hallottam.

2012. dec. 23. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Egyetlen szépülő télen fogantatás ismert a világon: Szűz Maria teherbe esése Jézussal. Előtte, utána csak "szellős" fogantatás létezett, létezik. Habár ma mesterséges megtermékenyítéssel megoldható, hogy egy szűz teherbe essen.
2012. dec. 23. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Habár ma mesterséges megtermékenyítéssel megoldható, hogy egy szűz teherbe essen.

Én hagyományosan is megtudnék termékenyíteni egy szüzet!A szüzek miért ne eshetnének teherbe?Van aki még a szülésig!meg őrzi a hártyát,ha hiszed-ha nem.

2012. dec. 23. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ácsi, ácsi!


A szeplőtelen fogantatás nem Jézus fogantatása, hanem Máriáé.

A szeplőtelen fogantatás azt jelenti, hogy Mária az eredendő bűntől mentes volt fogantatásától kezdve, és az is maradt élete végéig. Vagyis Mária egész élete mindenféle bűntől, még az eredendő bűntől is mentes volt.


[link]

2012. dec. 23. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szeplőtelen = eredendő bűn nélküli fogantatás.


"Egyetlen szépülő télen fogantatás ismert a világon: Szűz Maria teherbe esése Jézussal"


Ez téves!


A szeplőtelen fogantatás dogmája MÁRIA születésére vonatkozik, nem Jézusiéra/1854-től.


Persze ennek nincsen semmilyen bibliai alapja.

Egy újabb hagyomány amely erősíti a Mária kultuszt

2012. dec. 23. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
31%
Bizony, Mária mentes volt az eredő bűntől és minden más bűntől, csak így lehetett benne a Fiú. Tehát Mária bűntelenül fogant, Jézus is bűntelenül, de szűz anyában is fogant.
2012. dec. 23. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Bocsi, de ha ezt a logikát követem akkor Mária szüleinek is bűntelenül kellett megfoganniuk, hogy Mária bűntelen legyen.

És persze folytathatnám az ő szülei szüleivel ....


Azért ez így nem logikus.

És a biblia sem ír róla.

2012. dec. 26. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!