Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi miben különböznek...

Jehova tanúi miben különböznek a többi hívő gyülekezettől? Mi az ami egyedivé teszi őket?

Figyelt kérdés
2013. jan. 7. 12:06
1 2 3 4 5 6 7
 11/65 anonim ***** válasza:
91%
Nekem az egyik legnagyobb problemam veluk az hogy Jezus Krisztust nem fogadjak el annak aki O valojaban,dehat ez a tevtanitas egyik legnagyobb alapja amikor valaki Jezust nem fogadja el,hisz a farizeusok is ezt tettek,persze mindezt vallasos keretek kozt teszik,valojaban az egesz ujszovetseg Jezusrol beszel,ha valaki Ot nem fogadja el mint Isteni szemelyt azt hiszem ez az egyik legnagyobb tevtanitas,mindenrol beszelnek csak Jezus ne legyen a kozeppontban.
2013. jan. 7. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/65 anonim ***** válasza:
8%

Hogy ki Jézus? Engedd meg, hogy Ő maga mondja meg, oké?


(János 17:3) "Az pedig az örök élet, hogy ismeretet szerezzenek rólad, az egyedüli igaz Istenről, és arról, akit elküldtél, Jézus Krisztusról."


Ki az "egyedüli igaz Isten" ezek szerint? Aki elküldte Jézust. Tehát Jézus lehet-e az "EGYEDÜLI igaz Isten???


Pál hasonlóan értette:


(1Korinthus 8:6) "Nekünk azonban egy Istenünk van: az Atya, akitől származik minden, mi is őérette, és egy Urunk van: Jézus Krisztus, aki által van minden, és mi is általa"


Még azt is pontosan és félreérthetetlenül leírta Pál SOK helyen, hogy kit kell EGYEDÜL imádni vagy dicsőíteni - egy példa:


(Róma 15:5-6) "A kitartást és vigasztalást nyújtó Isten pedig adja meg nektek, hogy legyen ugyanolyan a gondolkodásmódotok, mint amilyen Krisztus Jézusé volt, hogy egy akarattal, egy szájjal dicsőítsétek Jézus Krisztusnak, a mi Urunknak Istenét és Atyját."


A Keresztény Görög Iratok tényleg csak Jézusról szól?????

2013. jan. 7. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/65 anonim ***** válasza:
15%

Hogy konkrétan a kérdésedre válaszoljak:

Jehova tanui hiszik hogy egy Teremtő Isten létezik.

Isten Fia Jézus Krisztus aki meghalt az emberekért.

Hiszik, hogy csak Isten tudja a legjobban mi a jó az emberek számára, hisz Ő teremtette őket. Igy azt is jol tudja, hogy az emberek javára válik ha engedelmeskednek a parancsainak. Az egyik ilyen parancsa, hogy a keresztények tartozkodjanak a vértől.(5 Mózes 12:23 -Csak légy szilárdan eltökélt abban, hogy nem eszed meg a vért, mert a vér a lélek; ne edd meg a lelket a hússal., és Cselekedetek 15:29-tartózkodjatok a bálványoknak áldozott dolgoktól, a vértől, a megfojtott állattól és a paráznaságtól. Ha gondosan megőrzitek magatokat ezektől, jól lesz dolgotok. Legyetek jó egészségben!”). Hogy gondolod miért ésszerü ez a parancs? Mára a tudosok bebizonyitották, hogy veszélyes a vérátömlesztés és azok a betegek akik nem fogadnak ell vért a mütét után hamarab felgyógyulnak mint azok akik kaptak vért. Az, hogy valaki meghal mütét közben nem attol füg hogy kapot-e vért vagy sem. Elsősorban az orvosokon mulik és a beteg egésségi álapotán. Ha utánanézel az adatoknak akkor rájösz, hogy egyre több nem Jehova Tanuja kéri a vérnélküli mütétet.

Jehova tanui számára fontos Isten nevének a megszentelése ahogy Jézus számára is az volt hisz a mintaimában ez volt az első amit kiemelt: szenteltessék meg Isten neve és legyen meg az akarata.Mivel a keresztény szó Krisztus követőjét jelenti ezért mi igyekszünk szorosan a nyomdokában járni, és azt tenni amit Ő tet a szolgálata során. Ebbe beletartozik a prédikáló szolgálat amit a vallások közül csak Jehova tanui tesznek evvel is különbözve a többitől.

Isten parancsa az hogy ne ölj. Vajon a magzatra mért ne lenne ez érvényes hisz a megfogantatéstol már egy élő személy. Gondolj csak arra, hogy kb.a 12 hétre már megvan az agya és az idegrenszere.

Jehova tanuiról azt is elmondhatjuk hogy ez egy szervezet nép. Mindent amit tanulnak egyszerre tanulják Magyarországon is és Amerikában is.

Ezenkivül a szeretet inditja őket arra, hogy idejüket nem sajnálva számukra idegen emberekhez viszik ell a Biblia üzenetét.Ezzel egy próféciát teljesitenek be ami a Máté 24:14-ben van leirva -És a királyságnak ezt a jó hírét prédikálni fogják az egész lakott földön tanúságul minden nemzetnek, és akkor jön el a vég.

Az embereket arra buzditják, hogy olvassák és vizsgálják meg a Biblia üzenetét.

A gyülekezeteik soraiba nem tartozhat olyan aki Isten elleni bünt gyakorol és nem hajlandó változtatni..

Nem avatkoznak bele a politikába, ahogy Jézus sem avatkozot bele.

Abba hisznek, hogy Isten igazságos háboruja után emberek sokasága fog békében, örökké a földon élni, hisz Isten erről biztosit a Zsoiltárok 37:9-11-ben  9 Mert a gonosztevők kivágatnak,

De akik Jehovában reménykednek, öröklik a földet.

10 Egy kis idő még, és nincs többé gonosz,

Nézed a helyét, és nincsen sehol.

11 A szelídek pedig öröklik a földet,

És gyönyörködnek majd a béke bőségében.

2013. jan. 7. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/65 anonim ***** válasza:
93%

Hogy ki Jézus? Engedd meg, hogy Ő maga mondja meg, oké?


"Mondtam már nektek - felelte Jézus -, de nem hiszitek. A tettek, amelyeket Atyám nevében végbeviszek, tanúságot tesznek mellettem. Mégsem hisztek, mert nem vagytok juhaim közül valók. A juhaim hallgatnak szavamra, ismerem őket, és ők követnek engem. Örök életet adok nekik, nem vesznek el soha, nem ragadja ki őket a kezemből senki.

Atyám adta őket nekem, s ő mindenkinél nagyobb: Atyám kezéből nem ragadhat ki senki semmit. S én és az Atya egy vagyunk." (Jn 10, 25-30)


"Erre Fülöp kérte: "Uram, mutasd meg nekünk az Atyát, s az elég lesz nekünk." "Már oly régóta veletek vagyok - felelte Jézus -, és nem ismersz, Fülöp? Aki engem látott, az Atyát is látta. Hogy mondhatod hát: Mutasd meg nekünk az Atyát? Nem hiszed, hogy én az Atyában vagyok s az Atya bennem? A szavakat, amelyeket hozzátok intézek, nem magamtól mondom, s a tetteket is az Atya viszi végbe, aki bennem van. Higgyétek, hogy én az Atyában vagyok, s az Atya bennem. Ha másképpen nem, legalább a tetteimért higgyétek." (Jn 14,8-11)


Amúgy én is ezt a kérdést érzem a legnagyobb különbségnek, hogy nem fogadják el, hogy Jézus egylényegű az Atyával. Ez nem új dolog, már a III. században is voltak ilyen csoportok, ld. az ariánusok. Viszont a kereszténység már kezdettől fogva vallja a Szentháromságot, Szent Pál apostol is így búcsúzik a hívektől: "A mi Urunk Jézus Krisztus kegyelme, az Atya Isten szeretete és a Szentlélek közössége legyen mindnyájatokkal" (2Kor 13,13)

2013. jan. 7. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/65 anonim ***** válasza:
0%

Nagyon inkorrekt az érvelésed, kedves 14-es válaszoló. Nem reagáltál az előző érveimre, csak nyomod a következő tévedéseket, melyeket már ezerszer kitárgyaltunk itt is.


(János 14:10) "Nem hiszed, hogy én egységben vagyok az Atyával, és az Atya egységben van velem? Amiket mondok nektek, azokat nem saját magamtól szólom, hanem az Atya, aki egységben marad velem, ő viszi véghez a cselekedeteit."


(János 17:11) "És én nem vagyok többé a világban, de ők a világban vannak, én pedig hozzád megyek. Szent Atyám, őrködj felettük a te nevedért, melyet nekem adtál, hogy egyek legyenek, mint ahogy mi is."


(János 17:21) "hogy mindnyájan egyek legyenek, mint ahogy te, Atyám, egységben vagy velem, és én egységben vagyok veled, hogy ők is egységben legyenek velünk, hogy elhiggye a világ, hogy te küldtél el engem."


Tehát Jézus pontosan elmondta, hogyan érti Ő Atyjával az "egységet" (mindenhol a görög 'hen' szócskát használva), ebben pedig sehol sincs benne a háromságnak a gondolata sem, sőt! Kizárható belőle, mert a tanítványaival való egység analógiáját nehéz lenne a háromságra értelmezni!!!


(János 14:8-11) "Fülöp ezt mondta neki: „Uram, mutasd meg nekünk az Atyát, és az elég nekünk.” Jézus így szólt hozzá: „Ennyi ideje veletek vagyok, és nem ismertél meg engem, Fülöp? Aki engem látott, látta az Atyát is. Hogyhogy azt mondod: »Mutasd meg nekünk az Atyát.« Nem hiszed, hogy én egységben vagyok az Atyával, és az Atya egységben van velem? Amiket mondok nektek, azokat nem saját magamtól szólom, hanem az Atya, aki egységben marad velem, ő viszi véghez a cselekedeteit. Higgyétek el nekem, hogy én egységben vagyok az Atyával, és az Atya egységben van velem; ha pedig nem, magukért a cselekedetekért higgyetek.


Itt is ugyanaz a szó (hen) szerepel, melyet minden más esetben olvasunk.


"Aki engem látott, látta az Atyát is."


Ezt hogyan értette Jézus? Ugye szó szerint semmiképpen, hiszen a Biblia sokszor bizonyítja, hogy Istent soha, senki sem látta az emberek közül, csak Jézus.


Amikor Jézust a zsidók HAMISAN azzal vádolták, hogy "egyenlővé tette magát Istennel" (mert Atyjának nevezte Őt), akkor így védekezett:


(János 5:19) "Jézus azért még ezt mondta nekik válaszul: „Bizony, bizony mondom nektek, a Fiú semmit sem tehet a maga kezdeményezéséből, hanem csak amit lát, hogy az Atya tesz. Mert amiket Az tesz, azokat teszi hasonlóképpen a Fiú is."


(János 8:28) "Jézus azért ezt mondta: „Mikor már felemeltétek az Emberfiát, akkor tudni fogjátok, hogy én vagyok az, és hogy semmit sem teszek a magam kezdeményezéséből, hanem ahogy az Atya tanított, úgy mondom ezeket."


Tehát úgy "láthatták" az Atyát Jézuson keresztül, hogy Jézus pontosan azt tette, amit Jehovától látott, vagyis alázatosan utánozta Istent, aki TANÍTOTTA. Vajon így védekezne az, aki "egyenlővé" teszi magát Istennel???!!!!

Valamint kell-e "tanítani" valakit, aki állítólag "egyenlő Istennel korban, tudásban, hatalomban...??


-----


"Az Úr Jézus Krisztus ki nem érdemelt kedvessége és az Isten szeretete legyen mindnyájatokkal, és legyen része mindegyikőtöknek a szent szellemben!"


És ez a haromság "bizonyítéka"??? Nem viccelsz?

2013. jan. 7. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/65 anonim ***** válasza:
4%

Nos csatlakozva a testvéremhez...


Nem teljesen egyedi, mert a mormonok is Járnak, de ők gyakrabban. S ő nekik nem a biblia a könyvük hanem egy teljesen más írás, amit a buddhizmushoz hasonlónak tartok, hogy Budha íratott egy könyvet s az a szent iratuk, itt meg egy Amerikai ember íratott egy könyvet az a szent iratuk, bár jó lehet néha a bibliát is olvassák.


Igen talán a többi egyedi lehet.

Nos Jézus nem mindent szemléltetésben mondott, mert egyszer ki is emelte az apostoloknak, hogy amikor nem szemléltetés, akkor fogják tudni, hogy az valóságos.


(Márk 4:11-13) 11 Erre ezt mondta nekik: „Nektek megadatott az Isten királyságának szent titka, de a kívülállóknak minden szemléltetésekben adatik, 12 hogy még ha néznek is, nézzenek, de ne lássanak, és még ha hallanak is, halljanak, de ne fogják fel az értelmét, és nehogy valaha is megtérjenek, és megbocsátást nyerjenek.” 13 Továbbá ezt mondta nekik: „Ha nem értitek ezt a szemléltetést, akkor miképpen fogjátok megérteni a többit?


Nos Jehova Tanúi a Biblia tanulmányozásaik alkalmával sok mindent alkalmaznak ami nem szemléltetés hanem parancs mindenkinek aki azt mondja, hogy Jézus követője akar lenni.

Pl ez sem szemléltetés, s nem mondta Jézus, hogy csak egyes személyeknek kell tenni:


(Máté 28:19, 20) 19 Menjetek hát, és tegyetek tanítvánnyá minden nemzetből való embereket, kereszteljétek meg őket az Atyának, a Fiúnak és a szent szellemnek nevében, 20 és tanítsátok meg őket arra, hogy megtartsák mindazt, amit parancsoltam nektek. És íme, én veletek vagyok minden napon a világrendszer befejezéséig.”


Ha Jézus nem értette szó szerint akkor ez a munka, már rég megállt volna, de ezt a munkát ahogy mondta világrendszer befejezéséig végezni fogják,Tehát nem csak a Tanítványok idejére szól... és addig azokkal az emberekkel lesz.

De az egyik prófécia is erről szól , s ez sem szemléltetés:


(Máté 24:14) 14 És a királyságnak ezt a jó hírét prédikálni fogják az egész lakott földön tanúságul minden nemzetnek, és akkor jön el a vég.

A " vég " még nem jött el...

Addig nem is fog amíg a Királyságáról szóló hírt nem hallja mindenki, hogy ne mondhassák azon a napon, hogy nem tudtak róla.


Persze írhatnék több dologról is, de nem igazán látom értelmét,

hogy még is írunk választ azt abban a reményben tesszük, hogy talán itt vannak még halló fülű juhocskák akik figyelnek Jézus tanítására,

A többi már nem a mi dolgunk...

Köszönöm, hogy válaszolhattam.

Katy weaver

2013. jan. 7. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/65 anonim ***** válasza:
5%

Annak a kedves Válaszolónak aki azt írta, hogy Jézus nem fontos, vagy mi nem tekintjük annak ami....


Nos Ami nem Jézus, annak nem is tekinthetjük, miért is kellene...Ő sem mondta, sőt, annyira megalázta magát, hogy mindig azt mondta, hogy semmit nem tesz a maga kezdeményezéséből.

Ha Ő az Isten a teremtő akkor a maga kezdeményezéséből tenné, mert Ő a mindenható Isten.

Sosem emelte az atyja fölé, vagy sosem tette az atyját egyenlővé Jézus magával.

Ha némely kijelentése arra utalna azt nem az egy lényegséggel kapcsolatban tette, hanem az akarattal szándékkal.

ezen kívül milyen Isten az aki megtud halni,

s kell valaki aki feltámasztja.

Nos hát egy valamit tudni kell mindenkinek, de ezt már nem egyszer leírtuk.

Jézus állását, soha egyetlen egy Jehova Tanúja sem kérdőjelezte meg, hiszen Jehovától hatalmat kapott, De nem Jehova felett kapott hatalmat, hanem a teremtés felett az emberek angyalok felett, s ezt az ezer éves uralom végéig Őt illeti.

Ekkor vissza adja az atyjának Jehovának a királyságot, hogy Az Isten a nevén nevezve Jehova legyen minden mindenben.

ahogy Ádám idejében is volt.


ezen kívül aki tagadja Jézust, annak annyi....

hiszen igen csak óriási szerepet kapott Isten szándékának végzésében, és példa értékű életét a keresztényeknek utánozni kell.

aki azt mondja, hogy Jehova Tanúi nem fogadják el Jézust az HAZUDIK., S EZT MEREM ÁLLÍTANI.


az imáinkat is Jézuson keresztül hallgatja meg a teremtő, tehát nem is lehetne kihagyni, Ő a közben Járó Jehova és az emberek között.


(János 14:6) 6 Jézus ezt mondta neki: „Én vagyok az út, az igazság és az élet. Senki sem jut az Atyához, csakis énáltalam.

(János 14:13, 14) 13 És amit csak kértek az én nevemben, meg fogom tenni, hogy az Atya megdicsőüljön a Fiú által. 14 Ha valamit kértek az én nevemben, meg fogom tenni.


Jehova a fián keresztül hallgatja meg az imát, ezért nem is értem miért is hagynánk ki?


A rágalmazás nagyon nagy mértékű, de nem újdonság.

lesz nekünk ennél rosszabb is erre fel vagyunk készülve....

2013. jan. 7. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/65 anonim ***** válasza:
84%

J.T. érvei agyon vannak cáfolva,mikor nem tudnak felelni elkezdenek hazudozni,hogy ők erre válaszoltak,aminek valótlanságát BÁRKI LEELLENŐRIZHETI,ennek ellenére újra próbálkoznak.

" Ki az "egyedüli igaz Isten" ezek szerint? Aki elküldte Jézust. Tehát Jézus lehet-e az "EGYEDÜLI igaz Isten???

(1Korinthus 8:6) "Nekünk azonban egy Istenünk van: az Atya, akitől származik minden, mi is őérette, és egy Urunk van: Jézus Krisztus, aki által van minden, és mi is általa"

Többek között ezt a manipulatív érvez is megcáfoltam már:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__3.. 18-as válasz ill 35-ös,de vég nélküli a válaszok nélküli cáfolatok sora

Itt is jól beégett(66-tól):

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__3..

2013. jan. 8. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/65 anonim ***** válasza:
10%

"nélküli a válaszok nélküli cáfolatok sora

Itt is jól beégett(66-tól): http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es- kozosseg__vallas__3.." Igen, tényleg? Úgy rémlik itt volt az, amikor a végén már nem tudtatok egyebet felhozni érvként mint a pontozásokat, nevetségesek voltatok.

2013. jan. 9. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/65 anonim ***** válasza:
5%
Jehova tanúi teljesen normálisak, de ha már nekik nem is hisztek, nézzetek híradót. A Binliában benne van, hogy mikor véget ért a vízözön, a bárka Noéval és a családjával meg feneklett az Ararát hegyén. Pár évvel ezelőtt a híradóban mutatták, hogy meg találták a bárka maradványait az ARARÁT hegyén.
2013. jan. 9. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!