Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Bérmálkozásra kellene egy női...

Bérmálkozásra kellene egy női védőszentet választanom. Kit ajánlatok?

Figyelt kérdés
Rólam: Szeretek emberek közt lenni, de néha kicsit zárkózottabb vagyok. Alapvetően vidám vagyok, harcias, szókimondó. Szeretnék családot, de számomra a karrier is nagyon fontos. Várom az ötleteket!

2013. febr. 2. 23:11
1 2
 1/16 anonim válasza:
Szent Brigitta?
2013. febr. 2. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 kzs ***** válasza:
6%

Szia!


Köszi a rövid bemutatkozást magaddal kapcsolatban! :)


Kérdésedre válaszolva: mielőtt válaszolnék, mondd meg nekem - és ne tekintsd kérlek provokációnak, mert nem annak szánom - hogy miért kell neked olyan vallási közösségben, olyan gyakorlatba belemenned, ami szögesen ellentétbe megy a SzentÍrással??


Na erre válaszolj! Mert a védőszent az, aki közbenjár miérettünk: és a SzentÍrás világos álláspontja az, hogy 1 (vagyis EGY) közbenjáró van, a neve pedig NEM "Szent Brigitta", NEM "Szent Piroska", stb., hanem a neve: JÉZUS.

-----------

Ennek igazságát támasztja alá maga Jézus, a Máté 11/ 28-30: "Jöjjetek énhozzám mindnyájan, akik megfáradtatok és megterheltettetek"... > itt Jézus csakis saját magához hívja mindazokat, akik bármiféle szükségben vannak.

-------------

Azonkívül a Zsidó-levél kétségtelenül Jézust (aki ugyebár a Krisztus) mutatja be egyedüli közbenjárónknak, levezetve hogy miért elégséges és tökéletes védőszent Ő minekünk. Világossá teszi, hogy miért van az, hogy bárki másnak a közbenjárása felesleges Őmellette.

--------

Azonkívül az 1.Tim 2/5 mit ír? "mert egy az Isten, egy a közbenjáró is Isten és emberek között, az ember Jézus Krisztus" (az, hogy 'ember Jézus Krisztus', az azt jelenti, hogy emberré lett miérettünk, mely által a vére váltságul ontatott ki miérettünk (erre tér ki a következő, a 6. Ige (ugyanitt).

-------------

Innentől kezdve, kedves kérdező, én neked nem tudok semmiféle más védőszentet ajánlanom, csakis Jézust.

És bárki aki mást ajánl, az tévelygésben van.


Egy keresztény ugyanis soha, soha nem mehet ellen a SzentÍrás tekintélyének, soha nem taníthat vagy gyakorolhat olyan elveket, amik elfordulnak a Biblia kinyilatkoztatott Igazságától.

A védőszentek tana pedig ez: tévtanítás, melyet egész egyszerűen nem lehet elfogadni.

2013. febr. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Szent Rita, Szent Erzsébet, Szent Teréz, Szent Veronika,
2013. febr. 3. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
72%

2-es: Legalábbis neked és elvbarátaidnak nem lehet elfogadni.

Maradjon meg szépen mindenki a saját köreiben.

2013. febr. 3. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 kzs ***** válasza:
9%

@ "ma 15:32"


Ezt írod: "2-es: Legalábbis neked és elvbarátaidnak nem lehet elfogadni.

Maradjon meg szépen mindenki a saját köreiben"

> Miért is??

Akkor mutass légyszi bármiféle Igei bizonyítékot arra vonatkozóan, hogy a SzentÍrás alapján az Istenen kívül bárkihez is forduljunk segítség gyanánt!


Vagy esetleg megnézhetnénk, hogy Jézus a földi szolgálata során mennyire állt ki emberi hagyományok mellett, és mennyire állt ki az Isten Igéje mellett...


Nos, kedves válaszoló! Ehhez mit szólsz?

2013. febr. 3. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
78%
Kedves második, protestánsként ne szólj bele, ha egy katolikus szólna be a tévtanításaitokért, akkor azt hogy bírnád?
2013. febr. 3. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 kzs ***** válasza:
9%

@ "ma 18:05"


Köszi a meglátásodat, de hadd mondjak valamit.

1: a kérdező nem konkrétan katolikusok számára tette fel a kérdését

2: én magam valóban protestáns vagyok, de azelőtt voltam katolikus (és sokáig voltam az), úgyhogy van némi rálátásom a katolikus tanításokra

3: ha úgy gondolod, hogy vannak protestáns tévtanítások, magam részéről szívesen venném, ha megosztanád velem ezeket. De komolyan! Szívesen fogadom bármi ilyen jellegű észrevételeidet, kérdéseidet: nyugodtan írd meg (akár privátban is).


Üdv! :)

2013. febr. 3. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Pietrosol ***** válasza:
55%

kzs!


Te miért jársz bármilyen közösségbe?Nem tudsz önmagad és Isten között közösséget kialakítan?Csak nem gyülifüggő vagy?

2013. febr. 3. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 kzs ***** válasza:

Szia Pietrosol!

Dehogynem tudok.

Egyébként a Biblia olvasása és hinni az abban megírtaknak nem felekezet-függő. A SzentÍrás nem véletlenül adatott: mint alap létezik a kereszténységben.

2013. febr. 3. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Kérdező, szereted a zenét? Szent Cecilia a muzsikusok és a zenekedvelők védőszentje, őt is választhatod. Így a való élettel is kapcsolatban maradsz, nem csak a templomival.
2013. febr. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!