Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus tulajdonképpen a zsidó...

Jézus tulajdonképpen a zsidó vallás megreformálója volt (munkássága) halála után nevezték át kereszténységnek, nem?

Figyelt kérdés

Szóval a kérdésem tulajdonképpen az, hogy Jézus csupán az ortodox zsidó vallást próbálta emberibbé tenni, de nem volt célja egy teljesen új vallás kialakítása, ez csak a halála után jött létre?


Tehát jézus sosem vallotta magát kereszténynek, főleg azért is nem, mert a kereszténység elnevezés és ténye halála után ragadt a dologra. Mint zsidó vallásirányzatra.


Ezt rengetegen elfelejtik.


Keresztény vagyok, nem vagyok zsidó, de próbálom megérteni ezt az egészet és szerintem nincs akkora differenciál a két vallás között, mint ahogy az emberek elképzelik, nem?


Légyszi ne hurrogjatok le, a kérdésre válaszoljatok, miszerint jézusnak nem volt célja egy új vallás kialakítása, csupán a régi vallásának megreformálása, nem?


2013. febr. 26. 05:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
17%

Kedves Kérdező.


Nos Jézus nem új vallást hozott létre, hanem az eredeti imádatot állította helyre, amik már nem betű szerinti írott törvényeken hanem a szívbe vésett alapelveken kell nyugodnia.

Mivel a Farizeusok, és az írástudók már nagyobb jelentőséget tulajdonítottak a híres Rabbik szájhagyományának, mint Jehova elvárásainak, ideje volt megértetni az emberekkel, amit sokan tudtak is, hogy Jehova nem úgy gondolkodik, mint Ők.


ezért is mondta, hogy

(Máté 9:13) 13 Menjetek hát, és tanuljátok meg, mit jelent ez: »Irgalmasságot akarok, és nem áldozatot.«. . .


a vallás vezetők iszonyú terhet raktak a népre, a sok hagyomány betartásával, miközben Ő maguk nem tartották be.

Ilyen volt például az étkezések előtti rituális kézmosás, stb.

Jézus ezt a terhet levette az emberekről,

ezért mondhatta, hogy az Ő "törvényei" nem megterhelőek.

Inkább felüdítőek

(Máté 11:28-30) 28 Jöjjetek hozzám mindnyájan, akik keményen fáradoztok és meg vagytok terhelve, és én felüdítelek benneteket. 29 Vegyétek magatokra az igámat, és tanuljatok tőlem, mert én szelíd és alázatos szívű vagyok, és felüdülést találtok lelketeknek. 30 Mert az én igám kellemes, és az én terhem könnyű.”


Jézus kérése, parancsai vagy is igája messze nem olyan betarthatatlan és fárasztó, mint amit az emberek kreálnak maguknak.

Régen úgy hívták a keresztényeket, hogy az "úthoz tartozok"

mert a Jézus szerinti "úton jártak"

Igen a cselekedetek könyvében van először írva, hogy a Jézus szerinti utat követők keresztények, mert a jelentése az:

keresztény= Jézus életének követője, vagy azon az úton járni élni amit Jézus tett élt.

(Cselekedetek 11:26) 26 és miután megtalálta, elvitte Antiókiába. Így történt, hogy egy egész évig egybegyűltek velük a gyülekezetben, és igen nagy sokaságot tanítottak, és először Antiókiában volt, hogy a tanítványokat isteni gondviselés által keresztényeknek hívták.


Antiókiában hívták először „a tanítványokat isteni gondviselés által keresztényeknek” (Csel 11:26b). Ez az Isten által jóváhagyott név jól ráillik azokra, akik Krisztus példáját utánozva élik az életüket

Krisztus követőinek’ (a görög nyelv alapján) vagy messianistáknak (a héber szerint), mivel a zsidók nem fogadták el Jézust a Krisztusnak, vagyis a Messiásnak


Jehova kétségtelenül úgy irányította a dolgokat, hogy így nevezzék őket, hiszen a görög khre·ma·ti′zo szó azt jelenti „isteni gondviselés által nevezni”, és bibliai értelemben mindig olyasmivel kapcsolatban használják ami Istentől van.


Tehát Isten akarata volt így nevezni az imádóit.

2013. febr. 26. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
55%

Nos, van némi logika a feltevésedben, de tévúton jársz alapvetően! Nem lehurroglak, ne úgy vedd! Jóindulatúan mondom, amit mondok!

Olvasd el, amikor Jézus azt mondja, hogy nem tesznek a régi tömlőbe új bort, mert mindkettő tönkremegy! Ezzel pont azt mondja, hogy ő nem csak valami reformátor és nem reform-judaizmust akar!

Az utolsó napokban Krisztus azt mondja Péternek, hogy "te kőszikla vagy és én erre a sziklára alapítom EGYHÁZAMAT". Ez elég világos felhívás. Dehogyis nem akart új vallást, pont azt akart!

Az igaz, hogy Jézus nem vallotta magát kereszténynek sosem, de zsidónak sem, de hogy pontosítsunk a fogalmakon, a keresztény teológia szerint régen Izrael volt a választott nép, de mivel Krisztust megtagadták, ezért a kiválasztottság leszállt róluk és átszállt a keresztényekre, az Új Izraelre!

Mit mond az első Pünkösd alkalmával a Szentlélek a gyülekezetnek? "Szakasszátok el magatokat e gonosz nemzetségtől!"


És nagyon rossz ez is, ugyanis a két vallás közt ég és föld a differenciál! Az egyik elfogadta Isten küldöttjét a megváltót! A másik pedig megtagadta azt és a világ végén az anti-Krisztus is ebből a népből fog jönni, Dán törzséből! Hogy lehetne ennél nagyobb különbség?


Ne dőlj be a ma hangoztatott divatos és sátáni jelszavaknak, amiknek az a céljuk, hogy a keresztény identitást eltöröljék és folyton deszakralizálják Jézust!


Mellesleg javaslom, hogy olvad e Bangha Béla: Világnézeti válaszok c. remek könyvét (neten is fent van pdf formában), pont a hasonló kérdésekre válaszolva oszlat el minden kételyt!


Még egy jó tanács: kezdd el olvasni a Bibliát! Ne Bibliáról szóló könyveket, vagy cikkeket, hanem a Bibliát!

2013. febr. 26. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Andizsuzsi ***** válasza:

"Tehát jézus sosem vallotta magát kereszténynek"


Természetesen nem, hiszen a keresztény szó azt jelenti, Jézus követője. Nyilván nem hívhatta magát így. Jézus új szövetséget kötött Istennel.

2013. febr. 26. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Ma 9:30 . Bocsi kerdezo hogy idetolakodok a kerdesemmel de maskep nehezen ernem el a valaszolot.Hol olvashatunk a Bibliaban arrol hogy az Anti-Krisztus Dan torzsebol fog jonni es ki az a Dan talan Daniel?

Irhatsz pribvatban is valamint az is erdekelne hogy ertelmezed a jelenesek konyvet.Bocsi az offert.Habar szerintem is viszaalitotta a regi vallast melyet a farizeusok felulirtak a hagyomanyaikkal.

2013. febr. 26. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Én azt olvastam, hogy az eredeti zsidó vallás nem váltotta be az elvárásokat, terveket, nem terjedt el eléggé, és a kor emberei sem követték igazán, ezért kellett egy új. Erre hozták létre egy isteni terv által a kereszténységet, melynek megbízottja Jézus Krisztus volt. Ahogy a történelemből kiderül be vált a terv. Én azonban abban sem lennék biztos, hogy a zsidó vallás volt az első ilyen, ugyanis egy másik kérdésnél valami felvetette az Ószövetségi hasonlóságokat a sumér mítoszokkal, valamint ott a Zoroasztrizmus is, mely irán ősi vallása, jóval a zsidók előttről, és rengeteg párhuzam van benne a zsidó, majd később keresztény vallással.
2013. febr. 26. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

ma 12:07

Itt válaszolok, mert talán érdekel mást is.

Nos, az, hogy az anti-Krisztus Dán törzséből fog származni, igen elterjedt vélemény keresztény körökben (csak ma már nem sűrűn beszélnek róla, de 2000 évig szinte mindenki osztotta ezt a nézetet - katolikus és protestáns egyformán). Mire is alapul ez a vélemény? Dán törzse a Jelenések 7-ben említett 144.000 izraelita elpecsételt felsorolása közül kimaradt. Ez nagyon gyanús és már a legkorábbi keresztényeknek is szemet szúrt. A törzsi felsorolásból teljesen hiányzik ez a törzs.

A legjobban ezt a gondolatot a katolikusok vették át, ebben nagy része van Malakiásnak (róla sztem már mindenki hallott, ő írta a pápák listáját is). Az ő próféciáiban is azt írja le, hogy az anti-Krisztus Dán törzséből fakad majd. Ezt a tanítást számos protestáns felekezet is átvette és vallja, mind a mai napig, érdemes megkérdezni erről egy katolikus papot, vagy egy protestáns lelkészt...amennyiben művelt papról vagy lelkészről van szó, biztosan hallott már erről a dologról.

De nem csak Malakiás jósolt erről, hanem egy másik katolikus szent, egy bizonyos Adso is, aki a 10. században élt. Adso, a pap, a katolikusok egyik ilyen "elismert prófétája" az i.sz. 950 körüli időkben pl. a következőt írja az antikrisztusról: "Az antikrisztus zsidó szülők gyermeke lesz Dán törzséből, de az anyja nem lesz szűz, mint azt sokan gondolják."

Krisztus zsidó volt, és ha Sátán megtévesztése valóban olyan nagy méretű lesz, mint amint azt a Biblia megjövendöli, akkor az antikrisztusnak is zsidónak kell lennie, azzal a különbséggel, hogy míg az igazi, az isten Krisztus Dávádi nemes királyi véréből származott, addig az anti-Krisztus a zsidók közül kiközösített Dán törzséből fog eredni.

De vannak ennek ószövetségi előzményei és jelei is. A Bírák Könyve 18:30 részében leírják, hogy már az Ószövetség idején is miért számított "átkozottnak" Dán törzse, mert ez volt az egyedüli zsidó törzs, amely a bálványimádat bűnébe esett.


Persze ezeket a dolgokat többször is vitatták már történészek és vallástudósok, de mindenesetre elgondolkoztató.

2013. febr. 26. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
*Dávádi szó természetesn elírás, Dávid akart lenni
2013. febr. 26. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat

"te kőszikla vagy és én erre a sziklára alapítom EGYHÁZAMAT"


a fordítások a mai napig ködösek, szerintem Jézus itt arra gondolt, mindig is jelképekben beszélt. Hogy épít rá, de az egyház szó akkor még nem létezett.

2013. febr. 26. 16:00
 9/13 anonim ***** válasza:

A fordítások egyáltalán nem ködösek. Ez egy divatos frázis (többségében az ateista oldalról érkező frázis), aminek nincs semmi alapja. A fordításokat a korabeli egyházatyák ellenőrizték és lektorálták. Több zsinatot is összehívtak ez ügyben. Szerintem ők a saját korukban jobban le tudták fordítani az eredeti szövegeket, mint mi utólag.

Eleve nem szeretem, ha a régi nagy embereket tudatlansággal vagy hamisítással vádolja a mai korszak, csak azért, mert korábban éltek! Ez óriási butaság!

Másrészt, egy tény igaz vagy hamis voltának eldöntésénél mindig gondolj bele, hogy kinek használ? A régi római kérdés: Qui prodest? Kinek szolgál, kinek használ az egész?

Kinek használ, ha azt állítjuk, hogy Krisztus nem akart egyházat, csak félreértették? Legelsősorban minden vallástalannak, ateistának! Az persze természetes, hogy ők rombolni akarják a hitet...de legalább mi, keresztények ne álljunk be közéjük és ne segítsük őket ebben!

2013. febr. 26. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező.

Nem Péter a kőszikla, hanem Jézus és rá épül az Egyház.


Hiszen maga Péter jelenti ki hogy Jézusra épül Őt vetették meg mint szeglet követ,

S Jézus sem mondta hogy Péter a kőszikla.

Itt vannak a versek.


(1Péter 2:7, 8) . . .Tehát nektek értékes ő, mert ti hívők vagytok; azoknak ellenben, akik nem hisznek, „ugyanaz a kő, amelyet az építők elvetettek, a szeglet fejévé lett”, 8. . .

Péter itt Jézusról beszél

Pál apostol is

(1Korintusz 3:10, 11) . . .. 11 Mert senki nem vethet más alapot, mint ami meg van vetve, és ez Jézus Krisztus.


(Máté 16:18) 18 Én pedig azt mondom neked: te Péter vagy, én pedig erre a sziklára fogom építeni a gyülekezetemet,. . .

A szövegkörnyezetből azonban kiderül, hogy ezzel nem arra utalt, hogy Péter irányítja a gyülekezetet, hanem arra, hogy milyen szerepet tölt be a zsidóknak való prédikálásban.

Bár Péter felelősségteljes feladatokat látott el, a Bibliában sehol sem állítja azt magáról, hogy a gyülekezet feje, és hogy ezért joga lenne döntéseket hozni a tanítványokat érintő kérdésekben. A levelében apostolnak és vénnek nevezi magát, semmi többnek (1Péter 1:1; 5:1).


Jézus a szeglet kő. És rá kell építkezni, vagy is hinni kell benne

2013. febr. 26. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!