Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Katolikusok, reformátusok,...

Katolikusok, reformátusok, evangélisták! Fizettek tizedet? Beszél róla a pap? Adakozni szoktatok?

Figyelt kérdés
Nem csak azokra gondolok, akik rendszeresen járnak, hanem azoktól is kérdezem, akik hébe-hóba.
2009. okt. 19. 22:11
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
55%

Hogy a fenébe fizetnénk tizedet, ha már 1848-ban eltörölték a kötelező szedését? :DD

Adakozni szoktam, de az korántsem adó, mert nem kötelező és nincs megszabott alsó/felső határa.

2009. okt. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
48%

Evangélista 4 volt Jézus idejében.Az evangélikusok viszont egy vallás.Tizedet sehol nem fizetnek,ez a feudalizmusban volt szokás,és a földesúrnak is fizették.

Ma egyházi adó van,és nem kötelező,hanem önkéntes.A pap legfeljebb időnként megemlíti,de nem beszél róla állandóan.Adakozni pedig,ha a céllal egyetért valaki,és anyagi helyzete megengedi,az szokott.

2009. okt. 19. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
66%

(a kérdés hülyeségeit az előttem szólók már leírták)

Egyházi adót fizetek. És sokmindenre szoktam adakozni is. Nálunk van egyházi iskola, óvoda, nyugdíjasotthon, ingyen ebéd... ezekre kell a pénz. De mindenki annyit ad amennyit akar és senki nem tudja ki mennyit adott.

2009. okt. 19. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Elnézést, tisztában vagyok az evangélista szó jelentésével és azt is tudom, hogy evangélikus egyház van, csak véletlenül elírtam a kérdést. Kiírjam újra? :-)
2009. okt. 19. 22:41
 5/21 A kérdező kommentje:

Elsőnek: Ki törölte el? A bibliában szó van a tizedfizetésről. (Már Ábrahámnál) Ki bírálja Isten szavát felül?


Másodiknak: Azt írod, hogy tizedet sehol nem fizetnek. Pedig több helyen fizetnek tizedet. De nem OFFolok, ezért nem ragozom a témát.

2009. okt. 19. 22:49
 6/21 anonim ***** válasza:
43%

Mivel még valószínűleg nem tartotok ott történelemből, ezért megelőlegezem a dolgot: keresgélj az áprilisi törvények körül.

Egyébként Ábrahám idejében nem létezett kereszténység (sem egyház, ha már itt tartunk), így egyházadót, tizedet sem fizetett senki az egyháznak. Mint előttem is írták, a tized a feudalizmus alatt létezett, és az újkor során a legtöbb államban eltörölték.

2009. okt. 19. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
75%

Evangélikusok.


Adventisták fizetnek, az biztos. A biblia írja elő. Persze, mindenki annyit ad, amennyit akar. Nem fogja senki ellenőrizni.

2009. okt. 19. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
szerintem is ótestamentumi törvény a tizedfizetés, és számomra új , hogy ne lett volna egyház.
2009. okt. 19. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Mi egyház adót fizetünk 5000 ft évente. Nem járunk rendszeresen templomba de anyum ragaszkodik hozzá. Mert mikor kicsik voltunk mindig olcsobban mentünk egyházi táborokba, így mások is elmehetnek nyaranta.
2009. okt. 19. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Más a történelem és más a hit. Az Isten szavát nem kell alátámasztani a történelemmel. Nem embereket, felekezeteket kell követni, hanem Jézust! De ez megint OFF, úgyhogy nem folytatom.
2009. okt. 19. 23:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!