Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egyházi (katolikus) házasságot...

Egyházi (katolikus) házasságot lehet kötni, ha mind a ketten meg vagyunk keresztelve, de nem voltunk első áldozók és bérmálkozók?

Figyelt kérdés
2009. okt. 26. 13:06
 1/1 anonim válasza:
100%
A paptól függ. Valaki így is összeadja a párokat, sok helyen viszont tanfolyamra kell járni, ami végén van a bérmálkozás és az áldozás. Nekünk úgy volt, hogy a férjem bérmálkozott is és elsőáldozó is volt, én viszont nem. Az esküvő előtt nem kellett járnunk semmire, összeadott minket a pap, de én megígértem, hogy utána járni fogok hozzá, mikor indul egy csoport ősszel. Így is lett, hetente egyszer azt hiszem esténként 1-másfél óra beszélgetés volt, nagyon kedves, aranyos pappal. Két hónap múlva az egyik esti misén áldoztunk, szép csendben, semmi felhajtás nem volt. Nem bántam meg, akkor már terhes voltam és olyan megnyugtató volt az egész.
2009. okt. 26. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!