Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mondtam valakinek, hogy...

Mondtam valakinek, hogy mindenkinek ugyanannyi esélye van az üdvözülésre aztán szóba jöttek a jelenések látnokok, erre megkérdezte tőlem hogy "ha mindeniknek ugyanannyi esélye van akkor Isten miért kivételez? "

Figyelt kérdés
erre nem tudtam választ adni..van valakinek erről valami jó teóriája?
2013. aug. 20. 19:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Mert jelenések, látnokok nem léteznek.
2013. aug. 20. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem mindenre van egy jó teóriám. :-)

Vannak jelenések meg látnokok.

Miben kivételez, ezt részletezhetnéd.

Szerintem nem Isten kivételez, hanem az (némely) ember nem akar Isten felé fordulni.

2013. aug. 20. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Miért lenne kitételezés a látnokság? Tudod milyen megaláztatással jár? Butaságot hisz a beszélgetőpartnered, mert szerinte ez egy ajándék, holott egy nehéz feladat.

De feladata mindenkinek van, kérdés, hogy hajlandó e Isten felé fordulni, vagy jó neki ez a mocskos világ.

2013. aug. 20. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Persze. A Bibliában világosan látható, hogy Isten azokat hívja el prófétának, héber kifejezéssel "látónak", aki őt választja. Vagyis mindenkinek ugyanannyi esélye van üdvözülni, aki Isten útját választja azt Isten részesíti abban, hogy "látóvá" teszi. Vagyis előbb az emberi döntés utána az adomány.


Isten soha nem kivételezett. Minden embert egyformán hív, de csak azok kapnak különleges képességet Tőle, akik Őt választják. Isten az "aki azt akarja, hogy minden ember üdvözüljön és az igazság ismeretére eljusson." (I.Tim. 2:4). Ez utóbbiban segítenek a "Látók", vagy szép magyar szóval próféták.


Üdv. Péter

2013. aug. 22. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!