Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Adventisták, milyen bibliai...

Adventisták, milyen bibliai ige alapján nem esztek húst? Jehova tanúi, milyen biblia vers alapján esztek húst?

Figyelt kérdés

Az én olvasatomban mindkét vallás próbál a biblia alapján élni. Ezt hogyan lehet ennyire másként értelmezni?

Tudom, van más eltérés is kettejük között, engem most kimondottan a húsevés érdekel.


2013. aug. 23. 22:55
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
Én ugyan egyik vallásba sem tartozom, de úgy tudom az adventisták azért nem, mert magokat és füveket adott enni az isten, és parancsba adta hogy "Ne őlj!". Az állatok megölése is gyilkosság. JT azért esznek húst, mert bár magevőknek és fűevőknek teremtette az embert az isten, az özönvíz után a növények élettere kiszorult (rengeteg szárazföld eltűnt) és szükség volt arra hogy mással is táplálkozzon az ember, ezért adta nekik az állatok húsát is.
2013. aug. 23. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

(Cselekedetek 15:29) 29 tartózkodjatok a . . . megfojtott állattól


Tehát csak olyan állatot lehet fogyasztani akinek a lehető legnagyobb mértékben kóserül van tehát ki van véreztetve.


Isten nem tiltja bizonyos állatok húsának megevését.

de ha valaki nem akar húst enni az sem bűn.

(1Timóteusz 4:2) 2 hazugságokat szóló emberek . . .

(1Timóteusz 4:3-5) 3 ezek tiltják a házasságot, megparancsolják az eledelektől való tartózkodást, melyeket az Isten arra teremtett, hogy hálaadással részesedjenek belőle azok, akiknek van hitük, és pontosan ismerik az igazságot. 4 Ez azért van, mert Istennek minden teremtése jó, és semmi sem elvetendő, ha hálaadással fogadják, 5 mivel meg van szentelve Isten szava által és a fölötte mondott ima által.


Katy Weaver

2013. aug. 23. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
64%

e Szia

Bár én nem vagyok Jehova tanúja, de a Biblia mostmár egyértelműen támogatja a húsevést

többek között az 1 Tim 4:1-5 szerint

A Jehova tanúi nem is tiltanak semmit, csak a vér és a vízbe fullott állatok fogyasztását, nagyon helyesen (nem a vértranfúzió, hanem a vérevés tiltása a helyes)

Az adventisták az előbb felsorolt igéket próbálják hozni,de a legnyomatékosabb okuk Ellen White írásai.

Szerintük ő próféta volt, szava tévethetetlen, minden egyes könyvének minden egyes szavát elfogadják pont mint a Bibliát

holott pont hogy ő mondta, hogy a Biblia nem tévedhet, de ő igen, épp ezért az ige legyen a mérőzsinór

azt mondja, hogy semmi féle húst nem lehet enni, sem tejet, tojást, a sajtot is csak óvatosan

és csak ritkán étkezzünk 3-szor, törekedjünk a kétszeri étkezésre, alkoholt egy cseppet sem

pedig Jézus is evett húst, ivott alkoholt, sőt a vizet is borrá változtatta

egészségügyi okokkal is magyarázzák még, de szerintem ez nem túl egészséges

szüksége van a szervezetnek a húsra

nem iszok alkoholt, de az orvosok szerint egy kevés bor még jót is tesz

ha valaki vegetáriánus, az az ő dolga, nem tiltja a Biblia, de nem szabadna a kereszténységbe és a Biblia istenére hivatkozva hirdetni

Mondják még hogy Isten eredeti terve ez volt

node az oroszlánnal mi volt a terve?

s mi lenne az oroszlánnal, ha nem enne húst?

egyébként meg nem kell őket bántani, mert kimondottan istenfélő, rendes, Bibliát jól ismerő emberek, de ezt azért jó helyre tenni

2013. aug. 24. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
csatlakozom Katy Weaverhez is, amikor elkezdtem gépelni, ő még nem volt ott
2013. aug. 24. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
54%

Szia!


A kért bibliai ige: 1Móz 1,29: "És monda Isten: Ímé néktek adok minden maghozó fűvet az egész föld színén, és minden fát, a melyen maghozó gyümölcs van; az legyen néktek eledelül."


Kétségkívül ez volt Isten eredeti szándéka a Teremtéskor. Persze számtalan bibliai igét és példát fel lehet hozni, hogy Isten megengedte a húsevést, de aki teheti miért ne térne vissza az eredetileg nekünk szánt táplálékokhoz?


Egyébként vannak adventisták, akik esznek húst, nincs "kötelező" vegetáriánizmus, és hazugság azt állítani, hogy E.G. White miatt nem eszünk húst! Én legalábbis biztosan nem miatta. Egyébként ő sem volt tévedhetetlen, és ezt maga is elismeri!


A legtöbb adventista - legalábbis az én általam ismertek, és sokat ismerek higyjétek el ;-) - egyáltalán nem vallási okokból nem fogyaszt húst, hanem egészségügyi okokból, mert meggyőződött róla, hogy a vegán, és azon belül is a nyers étrend a legegészségesebb ebben a mai világban! Példaképp hozom fel Tóth Gábor élelmiszeripari mérnököt, akinek igen sok könyve jelent meg a témában, rengeteg előadást tartott, akit valóban érdekelnek az okok annak érdemes rákeresni.


Üdv. Péter

2013. aug. 24. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
64%

Egy hasonló kérdésemre egy adventista (!) ezt a választ adta. Minden adventistának és nem adventistának "kötelező" elolvasni.


"Kedves Kérdező! Mi is adventisták vagyunk a Jó Isten kegyelméből, de sokat küzdünk ezellen az erőltetett vegetarianizmus ellen. Csodálkozom és értetlenül állok a jelenség előtt, miszerint sok adventista testvér igyekszik különféle előadásokat, irodalmakat, statisztikai adatokat felhasználni annak bizonyítására, hogy a húsevés nem jó, sőt egyes állítások szerint egyenesen bűn. Elfelejtkezve és figyelmen kívül hagyva a Bibliai igazságokat, melyről Jézus előre elmondta, hogy az utolsó időben sokan jönnek majd az én nevemben és sok fonák dolgot fognak becsempészni a saját vesztükre. Tudatosan-e vagy tudatlanul, de fölébe helyezik magukat Istennek. Ez a jelenség - legyen bármilyen egyház- nem kedves Isten előtt. Ugyanis ezt mondja Isten.:


"Én vagyok az Alfa és az Omega, a kezdet és a vég, az első és utolsó." (Jel. 22:13)


Isten kezdettől fogva látta a véget. Az Ő szemei előtt mindenek leplezetlenek. Ő mondotta:


"A föld megfertőztetett lakosai alatt, mert áthágták a törvényeket, a rendelést megszegték, megtörték az örök szövetséget." (Ézs. 24:5)


"Minden fej beteg, és minden szív erőtelen." (Ézs. 1:5)


Felettébb bátor és merész dolognak tartom, hogy az a világokat teremtő Isten, aki legyen szavára teremtett, mannát hullatott az égből 40 éven át, 5000 embert jóllakatott, stb... erről a Mindenhatóról föltételezni, hogy özönvíz után kénytelen volt az embereknek húst adni enni, mert nem volt más megoldás. Sőt, évezredeken át az áldozati állatok elfogyasztására is utasította az embereket, ami állítólag nem jó. Sőt, Illésnél is tévedett volna? Nem banánt vitetett a hollóval, vajon miért? És Jézus többször fogyasztott húst. Egyesek okosabbnak tartják magukat Istennél, mert amit Isten cselekedett, azt ők nem, sőt rossznak tartják. Vagy Isten nem látta volna előre, hogy fertőzöttek lesznek az állatok és növények, a víz, levegő, minden? Ezek közül kiemelni egy valamelyiket több mint bátorság. Vajon a gyümölcsök közül megeszi-e bárki amelyik már félig rothadt? Ha nem jó akkor nem eszi meg. Miért föltételezi bárki is másokról, hogy beteg állatokat fogyasztanak? Óva és szeretetteljesen intenék mindenkit, hogy ragaszkodjunk a Biblia tanításához, amely az Isten szava. Biztos, hogy lesznek még fölkészültebbnél fölkészültebb előadók, akik majd komoly érvekkel bizonygatják igazságukat, ezzel Isten fölé helyezvén magukat, Isten adjon bölcsességet számunkra, hogy kikre és mire hallgatunk.


"De ha szinte mi, avagy mennyből való angyal hirdetne is néktek valamit azon kívül, a mit néktek hirdettünk, legyen átok." (Gal 1:8)


" 18. Bizonyságot teszek pedig mindenkinek, a ki e könyv prófétálásának beszédeit hallja: Hogy ha valaki ezekhez hozzá tesz, e könyvben megírt csapásokat veti Isten arra;

19. És ha valaki elvesz e prófétálás könyvének beszédeiből, az Isten annak részét eltörli az élet könyvéből, és a szent városból, és azokból, a mik e könyvben megírattak." (Jel. 22:18-19)


Valóban nem lesz a mennyben húsfogyasztás, de nem lesz pl. házasság sem, most viszont az Úr megáldotta azt.


Tisztelettel várok további kérdést vagy hozzászólást."

2013. aug. 24. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

Persze, kimondottan az adventiták ragaszkodnak ennyire a húsevéshez.

Egy egyháznak nem volna szabad ilyet hirdetni.

Az egészségről csak annyit, hogy sem más felekezeti keresztény, sem világi tudósok nem állítják, hogy a vegetarianizmus lenne az egészséges.

Nem is csoda, hogy csak az adventistáknál van ilyen.

Persze, lehet érvelni amellett, hogy ne együnk húst, de amellet is hogy együnk.

2013. aug. 24. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
48%

Kedves mmkmmkk!


A legkönnyebb más felekezetet lejáratni anélkül, hogy tudnád mit is tanít az az adott felekezet. Sajnálom, hogy te is beálltál ebbe a sorba. Az adventisták nem tiltják a húsevést, valóban sok vegetáriánus és vegán van közöttünk, de amint írtam ennek nem vallási hanem egészségügyi okai vannak. Egyébként pl. a Krisna tudatú hívők sem fogyasztanak húst, és nagyon sok olyan ember van akik szintén vegetáriánusok, de nem hisznek Istenben.


Üdv. Péter

2013. aug. 24. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
54%

Péter ezt írta fél nappal ezelőtt:


"A kért bibliai ige: 1Móz 1,29: "És monda Isten: Ímé néktek adok minden maghozó fűvet az egész föld színén, és minden fát, a melyen maghozó gyümölcs van; az legyen néktek eledelül."


Kétségkívül ez volt Isten eredeti szándéka a Teremtéskor. Persze számtalan bibliai igét és példát fel lehet hozni, hogy Isten megengedte a húsevést, de aki teheti miért ne térne vissza az eredetileg nekünk szánt táplálékokhoz?"


Majd ezt írja fél napra rá:

"de amint írtam ennek nem vallási hanem egészségügyi okai vannak."


Krisztus meg ezt mondja:

Mt 5,37 Hanem legyen a ti beszédetek: Úgy úgy; nem nem; a mi pedig ezeken felül vagyon, a gonosztól vagyon.


És ezt is mondta:

Jn 12,25 A ki szereti a maga életét, elveszti azt; és a ki gyűlöli a maga életét e világon, örök életre tartja meg azt.


Ennyit az egészségügyi kockázatokról.


Egészségügyi okokra hivatkoztok, hogy nem esztek húst. Miért tartjátok egészségtelennek? Mert génkezelt, vegyszerezett növényekkel táplálják az állatokat. Ugyan azt a növényt eszitek ti is.

Csak önáltatás. Ez a tanításotok elterelés, és hamis. Elterelitek az igaz evangéliumtól a figyelmet a saját testetek iránti féltésetekkel.

Aki úgy érzi jól magát, egyen csak növényt, de aki azt tanítja, hogy egészségügyi okokból, vagy vallási okokból, az hazudik, valótlant mond.


Meg lehet hallgatni Péter általi Tóth Gábor élelmiszeripari mérnököt, akinek egyik előadását, megtettem anno, és szinte mondatról mondatra elküldtem Péternek, hogy mekkora hamis csúsztatásokat és mellébeszéléseket tartalmaz, konkrétan meg is indokoltam neki. Természetesen, ahogy Péter szokott, válasz nélkül hagyva. Hallgattam Reisinger tanár úr ezirányú egyik előadását is. Ne együnk banánt, mert nem hazai gyümölcs, se narancsot persze. Azt nem is értem, hogy miért esznek krumplit, vagy rizst. A tej a babáknak való, és különben is ez a tej nem az a tej. (Az meg sem fordult a fejében talán, hogy mi speciel a tsz-ből szerezzük a valódi tejet). Húst, na azt végképp ne, levest nem támogatják, ha mégis ennénk, csak hüvelyes, sűrű levest, és példaként hozott fel egy bácsikát, aki a kocsiban hosszú időn keresztül elnyamnyogott egy diót, milyen követendő példa, hogy nekünk elég ennyi is. Lehet, hogy a tanár úrnak, vagy Péternek az iroda asztala mellett elegendő napi egy-két diót, de talán ki kellene menni az anyaméhükből, és beszélni egy kováccsal, egy bányásszal, egy fizikai munkát végzővel, egy mezőgazdasági munkát végzővel, aki a földeken robotol ilyenkor betakarítás során sokszor éjjel is. Aki nem dolgozik, ne is egyék, ebben igaza van, de ne gondolják, hogy mindenki ilyen. Vannak, akik dolgoznak is.


A húsmentes étkezés bibliátlan, hamis tanítás. Isten tévedett, mikor a holló nem bodzát vitt Illésnek, hanem húst? Krisztus vétkezett, mikor halat adott a sok ezer embernek enni, meg feltámadása után húst evett a tanítványokkal? Az utolsó vacsoránál talán hüvelyes volt krumplival? Nem bárányt kellett enni, ráadásul Isten utasítására?

Az adventisták ez irányú tanításai hamisak, és elterelnek. Kovász, mely megkeleszti az egész tésztát.

Ha viszont egészségi tannak állítják be (ami hazugság, mert az első indokuk, hogy Isten eredeti terve nem ez volt), akkor Krisztus azon kijelentését veszik semmibe, hogy aki félti az életét, elveszti azt, aki elveszti az életét őérte, megtartja azt.


Utóirat:

„és hazugság azt állítani, hogy E.G. White miatt nem eszünk húst! Én legalábbis biztosan nem miatta. Egyébként ő sem volt tévedhetetlen, és ezt maga is elismeri!”


Megmondanád, Péter, hogy szerinted miben tévedett White? Ugyanis mikor szóba kerül, mondjátok, hogy nem volt tévedhetetlen, de magatok mégis tévedhetetlenként kezelitek. És ki dönti el, hogy miben tévedett? Szerintem sok mindenben, amiről már beszéltem is, szerintetek semmiben, persze ezt nem tudjátok bizonyítani. White asszony Istenfélő ember lehetett, akit nagyon foglalkoztatott a téma, de neki tilos engem vagy téged tanítania, és ezt a Bibliából mondom.

1Tim 2,12 A tanítást pedig nem engedem meg az asszonynak, sem hogy a férfin uralkodjék, hanem legyen csendességben.


Hát ezt nem tartotta be, az szinte biztos. Amúgy ebben is tévedett, SZABAD a Biblia alapján húst enni, sőt ha úgy tetszik Isten áldása van a húsevésen. És erre a Biblia ad választ.

2013. aug. 24. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
49%

Péter:

Ezt írtam:

"egyébként meg nem kell őket bántani, mert kimondottan istenfélő, rendes, Bibliát jól ismerő emberek, de ezt azért jó helyre tenni"

Nem más felekezeteket, embereket akarok lejáratni, hanem a hamis tanításokat.

Tudom, hogy vannak olyan adventisták akik esznek húst.

Tudom, hogy vannak olyan baptisták, pünkösdiek, tanúk, stb., akik nem esznek húst. De nem a Bibliára, Istenre, vallásukra hivatkoznak.

A Krisna tudatúaknak lehet hogy azt tanítja a vallásuk és a szent könyvük, hogy egyenek.

Azonban a kereszténység, a Biblia egyáltalán nem tiltja, sőt még áldását is adja rá.

Ahogyan az előbb írta egy adventista, sokhelyen bűnnek veszik, pedig ő aztán csak tudhatja.

Az adventista felekezethez egyértelműen kapcsolódik a vegetarianizmus.

Ennek már alaposan utánajártam, és ez így van.

2013. aug. 24. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!