Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Adventisták, milyen bibliai...

Adventisták, milyen bibliai ige alapján nem esztek húst? Jehova tanúi, milyen biblia vers alapján esztek húst?

Figyelt kérdés

Az én olvasatomban mindkét vallás próbál a biblia alapján élni. Ezt hogyan lehet ennyire másként értelmezni?

Tudom, van más eltérés is kettejük között, engem most kimondottan a húsevés érdekel.


2013. aug. 23. 22:55
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
48%

Sziasztok!


Még egy kis adalék egy olyan fiatalembertől, aki megértette a lényeget:

http://www.youtube.com/watch?v=m1t4LmJydkA&list=WLqwI9mmIiQu..


Üdv. Péter

2013. szept. 27. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
11%

Értem, Péter! És Jézus nem értette meg a lényeget, mert halat adott a népnek, bárányt evett a tanítványokkal.

Isten meg mennyire nem értette a lényeget, hogy Illésnek húst adott enni a madár által, és nem krumplit.


Okos húzás szerinted, hogy egy megkreált videót hozol fel bizonyságul, minthogy Jézusnak hinnél?


Rm 14,2 Némely ember azt hiszi, hogy mindent megehetik; a hitben erőtelen pedig zöldséget eszik.

2013. szept. 27. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
48%

Sziasztok!


Ma 10.52-kor hozzászóló: nem, te nem érted. Az Isten senkire nem kényszerít senkit. Azt csinálsz amit akarsz: "minden szabad néked" ... "de nem minden használ".


A hal Jézus korában - és ma is sok helyen - a szegény emberek eledele volt. Ezért adta. A bárány őt jelképezte. Bizonyára oka volt annak is, hogy Illés húst kapott és nem krumplit.


A római levélből kiragadott ige azért hülyeség ebben a beszélgetésben, mert ott a bálványáldozati állatokról van szó - ha figyelmesen elolvasod.


Én azt gondolom, hogy a felelősen gondolkodó ember, ha lehetősége van rá az egészségesebb étrendet és életmódot választja. Ennyire egyszerű.


Üdv. Péter

2013. szept. 27. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
11%

Péter!

Én azt gondolom, hogy a felelősen gondolkodó ember, ha lehetősége van rá Jézust követi, és tanításaira figyel. Ennyire egyszerű.


Jn 12,25 A ki szereti a maga életét, elveszti azt; és a ki gyűlöli a maga életét e világon, örök életre tartja meg azt.


Ennyit az egészségügyi odafigyelésre.


Ha már idézted, idézném én is:


11. Ilyenek voltatok pedig némelyek, de megmosattattatok, de megszenteltettetek, de megigazíttattatok az Úr Jézusnak nevében és a mi Istenünk Lelke által.

12. Minden szabad nékem, de nem minden használ; minden szabad nékem, de én nem adatom valakinek hatalma alá.

13. Az eledelek a hasnak és a has az eledeleknek rendeltetett. Az Isten pedig mind ezt, mind amazokat eltörli. A test azonban nem a paráznaságnak rendeltetett, hanem az Úrnak, és az Úr a testnek.

14. Az Isten pedig az Urat is feltámasztotta, minket is feltámaszt az ő hatalma által.


Ugye, hogy másképp hangzik, ha nem csak fél sort idézünk...


És nézzük a Római levelet, hogy mennyire áldozati húsevésről is szól.


1. A hitben erőtelent fogadjátok be, nem ítélgetvén vélekedéseit.

2. Némely ember azt hiszi, hogy mindent megehetik; a hitben erőtelen pedig zöldséget eszik.

3. A ki eszik, ne vesse meg azt, a ki nem eszik; és a ki nem eszik, ne kárhoztassa azt, a ki eszik. Mert az Isten befogadta őt.


Szerintem ez zárszónak is rendben van. Én nem kárhoztatlak titeket, viszont a vegetáriánus adventisták hamis vallási alapra helyezik teóriájukat, egészségügyi okokra hivatkozva, vallási alapokra helyezitek ezt az ügyet. Ez kárhoztatás azok ellen, akik eszik.

2013. szept. 27. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

Mindazt, amit a húspiacon árulnak, megehetitek, ne kérdezgessetek semmit lelkiismereti okból, 26mert az Úré a föld és annak teljessége. 27Ha meghív titeket a hitetlenek közül valaki, és el akartok menni, mindent megehettek, amit elétek tesznek, ne kérdezgessetek semmit lelkiismereti okból.

Akár esztek tehát, akár isztok, vagy bármi mást tesztek, mindent Isten dicsőségére tegyetek.


Ez elég világos üzenet Isten részéről!

2016. okt. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!