Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit foglal magába a "keresztén...

Mit foglal magába a "keresztény erkölcs"?

Figyelt kérdés

Számtalanszor hallom ezt ilyen-olyan variációkban (keresztény erkölcsiség/szellemiség, keresztényi erkölcs, stb.), de érdekes módon arra soha senki nem tér ki, hogy mit is ért ezalatt, viszont gyakorlatilag mindenre használták már, és mindent belemagyaráztak már.


Így tényleg kíváncsi lennék rá, hogy ez kinek mit jelent, ki mit ért alatta. Érdeklődve várok minden definíciót.


2009. nov. 1. 10:10
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
0%

Nahát,és mi alapján szűröd ki,hogy ki a hívő?

Talán te gondolkodnál egy kicsit.Csak egy iciripicit.Vagy te amit ír neked valaki anonim,azt elfogadod,csak úgy,hát elég naiv vagy,vagy...

Egyébként vannak olyan egyházi egyesületek,körök,amiket nem hivatalos személy vezet.Ja,te azokat se kérdezed meg...mert olyant hallanál ,ami nem tetszik.

2009. nov. 1. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
69%

Íme egy keresztény megnyilvánulás egy másik kérdésből kivágva:


"mivan válaszolók itt mindenki ilyen materialista b.uzi? a jó kurv@ anyátokat üdvözlöm , hátha én megalább adhatok egy hasznos választ, hát a menyországot olyannak hogy ott mindenki jó és azt csinál amit kedvel, találkozhat a szeretteivel akkor amikor akar és sosem múlik el a boldogság, a poklot nemtudom"

2009. nov. 1. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:

13:19: Te tényleg nagyon el vagy tévedve. Szerinted mégis mi olyasmit hallhatnék erre a kérdésre, ami "nem tetszik"?

Miután én nem vallom magam kereszténynek, nem is eszerint élek, így részemről abszolúte nem is értelmezhető a tetszés vagy a nemtetszés fogalma e kérdés válaszai kapcsán. Maximum egyetértek valamivel, mással meg nem.

De hogy szerinted mi lehet ezen tetszés kérdése, azt komolyan nem értem.


Ami meg az anonimitást illeti, ha valaki hívőnek vallja magát, arról legalábbis feltételezem, hogy oka van rá, hogy ezt mondja. Aki meg nem mondja, hogy az, arról nem feltételezem - hacsak okot nem ad rá -, ilyen egyszerű.


De ha értelmes beszédre nem vagy képes, csak személyeskedni és sértegetni, akkor légyszíves inkább ne rontsd itt a levegőt, mert ezzel saját magadon kívül csak a rendes és tisztességes hívőket járatod le. De ha ez az eltökélt szándékod, akkor az már a te bajod.

2009. nov. 1. 15:18
 14/25 anonim ***** válasza:

Nézd,az nem gond,hogy gőzöd nincs a vallásokról.

Az már igen,hogy teljesen hétköznapi fogalmakkal nem vagy tisztában.Ez egy olyan oldal,ahova az ír,aki akar.Én is :-)

Te meg nem kérhetsz meg senkit,hogy írjon,vagy sem.Sőt!Azt se írhatod elő,mit írjon.

A véleménycsere az érvekből,meg ellenérvekből áll,nem abból,hogy előhúzunk olyan szavakat,hogy személyeskedés.Persze ha neked nincs érved,akkor csak ennyire tellik.

2009. nov. 1. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%

Kedves utolsó!

Mi alapján vallod magad hívőnek? Ha csak fröcsögni tudsz, inkább ne tedd. Tényleg az igazán hívőket járatod le.

2009. nov. 1. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó!

Mit is fröcsögtem?Csak egy példát írjál.

Nem kedvesem ,én nem a hívőket járatom le azzal,hogy van véleményem,hanem megerősítést kaptam,hogy bizony jó helyen vagyok köztük.

Ha végigolvasod a válaszokat,nem hinném,hogy rajtam kívül egy hívő is írt volna.

Az első kettő agyszülemény,az még egy normális ateistától is sok,az meg aki idézeteket másol,hm,szóval ilyennek hiszi valaki a vallásosokat és pont ezzel a pátoszos halandzsával kíván lejáratni minket.Holott a vallásnak ehez köze nincs.

Megírtam egy mondatban a "keresztény erkölcs "úgymond definicióját,érdekes módon ,mivel nem lehet kigúnyolni válasz nem született.

Azonkívül,olvass vissza,a kérdező volt aki megkérdőjelezte gondolkodási képességem,akkor ki az aki fröcsög,meg személyeskedik?

Azt is tudom,hogy neki ez csupán szórakozás(más,hogy szánalmas,hogy csupán ezzel képes kiélni magát),mert ha komolyan gondolta volna,akkor nem háborodik fel azon a kézenfekvő válaszon,hogy keresse fel a helyi egyházi szervezeteket.Hiszen olyan kézenfekvő,ha fáj a fogad,nem a cipészhez mész...

2009. nov. 1. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:

"Mit is fröcsögtem?Csak egy példát írjál."


Csak a legelső beszólásodból szemezgetve:


"Az a szánalom,hogy nem bírsz "leszállni" a hívőkről.

Szinte már beteges,ahogy írod ki a kérdéseidet,amik egyre ostobábbak,ráadásul semmi céljuk nincs."


"Vajon miért nem mered felkeresni őket?Talán saját magadnak is nevetséges vagy már ezzel a lihegéssel?"


"Elég elmebetegnek kell lenni,ahhoz,hogy valaki azon fantáziáljon,hogy a hívőknek mekkora bűn ez(nem nézel egy kicsit sok szado-mazot?)"


Közben pedig nem veszed észre, hogy konkrétan a "vizet prédikál és bort iszik" klasszikus, képmutató esetét adod elő - és még lehúztad azt, aki idézett egy bunkó beszólást egy hívőtől, miközben magad is már rögtön bunkózással nyitottál az első itteni beszólásodban.

Mivel azonban abban még VALÓBAN adtál lényegi választ is, ezért azt már akkor is felesre értékeltem és nem full haszontalanra. Abba a bizonyos válaszodba egyszerűen NEM KÖTÖTTEM BELE, hanem oké, tudomásul vettem - ezért nem reagáltam rá. De lám, ezt is nyomban elkezdted "értelmezni".


Szóval ha tényleg nem veszed észre magad, akkor folytasd csak nyugodtan az álszenteskedést, nem nekem ártasz vele. :)

2009. nov. 1. 22:28
 18/25 anonim ***** válasza:

Nos, az első oldalon néhány hozzászólás tartalmazott bizonyos egyháztörténelmi elemeket is, melyekre nem jött kritika, csak (mivel kényesen érint néhány egyházat) a kisebb-nagyobb lepontozás, de ehhez mindenki ért, nem tudás, csak képesség kérdése!

Ezek legalább még foglalkoztak az eredeti kérdéssel, ami egyáltalán nem is volt rossz, nem értem, hogy miért kell a kérdezőt támadni ezért?!


Mellesleg az élő példa a keresztény erkölcs hiányára, pont e fenti vagdalózás! (És ezért megint lehet lepontozni, hiszen tudjátok, csak képesség kérdése)


"Íme egy keresztény megnyilvánulás egy másik kérdésből kivágva:"


Valójában erről beszélek! Nem mindenki keresztény (Krisztus követő), aki annak vallja magát! Ezt a fogalmat nem kellene válogatás nélkül szórni mindenkire, mert nem vagyunk pontosak ilyenkor. Annyira nem, hogy gyakorlatilag sok ilyen sztereotip jelző, a Bibliában lejegyzett, valódi kereszténységet ok nélkül gyalázza, pedig csak arról van szó, hogy ma sokan a fürdővízzel együtt akarják kiönteni a gyereket is!

2009. nov. 2. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

Hogy neked fáj az igazság,bocs,ezt nem írtad ki.

Szóval ha én azt írom:hogy minden vallásos menjen a pi...-ba,meg dögöljön meg,akkor én szemét ateista vagyok?Vagy akit "lehúztam",az személyesen ismeri a beírót és tudja,hogy hívő?Mert te levontad a következtetést,hogy azt egy hívő írta be,természetesen...

Az meg aki azon fantáziál,hogy a hívőknek a szexulaitás mekkora bűn,meg ect-ra,az tényleg nem normális.Kár az elmúlt századok prüdériáját ráhúzni valakikre,akik nem szimpatikusak.Már nem is merem leírni,hogy az illető eléggé begyöpösödött,mert mindjárt fröcsögök...

Az,hogy valaki hívő,nem adekvát azzal,hogy birka módjára elhallgat,mert azt mondják neki.Nekem is jogom van kiakadni más hülyeségén.

Azt meg mindenki el tudja dönteni,hogy neki szól-e.

Viszont tanulságot én is vonhatnák,akkor az ateistákról,hiszen volt itt jónéhány "bemutatkozás"

2009. nov. 2. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

00.04:

Nem lehet semmit,így egy egyházat sem megítélni kiragadott részletek alapján,persze ennek felismeréséhez kell bizonyos képesség.

Akkor írd már le,mit jelent a keresztény erkölcs?Igaz ennek gyakorlásához is kell némi képesség.(a minden hülyeségre bólógatás,nem tartozik közé)

Érdekes,én személy szerint nem pontozok,mégis alig 50%-on állsz(ez úgy látszik baromira fontos neked)

Mondjuk ki:Gyönyőrű példát látunk beírásodba arra,hogy ha nem tudsz hozzászólni,akkor degradálsz mást,hiszem a semminél az is több.

(egyébként megsúgom egy hívő sem fog örömtáncot lejteni,ha félremagyarázod,leszólod a vallását,teljesen mindegy ,hogy katolikus,zsidó,mormon vagy bármi)

2009. nov. 2. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!