Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Istennek, vagy Jézusnak jár...

Istennek, vagy Jézusnak jár nagyobb tisztelet, és miben nyilvánul meg ez? Ha az Atya előtt állnátok, illetve Jézus előtt, mi lenne a két tett között a különbség?

Figyelt kérdés
A kérdés természetesen megint főleg a Jehova Tanúinak szól. Nem vagyok háromsághívő, a három az egyben Nescafé vallásnak híve, így ez a magyarázat, térítési mód nem érdekel. Köszönöm
2013. szept. 9. 11:34
1 2 3
 11/21 Mulder614 ***** válasza:
Istennek mutatsz be imádatot de Jézus Krisztus által.
2013. szept. 11. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Mulder614!


Miben nyilvánul meg? A kérdés még mindig ugyan az, hogy


Atya előtt állnátok, illetve Jézus előtt, mi lenne a két tett között a különbség? Én erre szeretnék választ kapni!

2013. szept. 11. 13:29
 13/21 anonim ***** válasza:

Abszolut semmi kedves kérdező,mivel mindketten ugyan azt az imádatot érdemlik vagyis követelik meg maguknak. Nincs külön imádati forma ami megkülönbőztetné az Atyáétól a Jézusét.

Maga Jehova parancsolja az angyaloknak,hogy imádják a Fiut. Azt nem értem mit kell ezen filózni..

2013. szept. 23. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Kedve 13-as válaszoló!


A hozzászólásodból ítélve Jehova tanúja vagy.


Ha azt írod, hogy semmi különbség nincs a kettő között, mert: "Maga Jehova parancsolja az angyaloknak,hogy imádják a Fiut. " Ez érdekes, mert eddig akárhány tanúval beszéltem mind azt mondták, hogy Krisztus előtt soha nem borulnak le.

Illetve egy tanú volt aki hosszas párbeszéd után mindvégig azt állította, hogy ő sohasem borulna le Krisztus előtt, mert, csak az Atyát lehet imádni, arra jutott, hogy de bizony valószínű, hogy ő is leborulna mi Urunk előtt.



Szerinted?

2013. szept. 24. 22:27
 15/21 KZitus ***** válasza:

Szervusz


Kedves kérdező. Amit leírtam az első válaszomban, azt egyes emberek el tudják fogadni, mások nem. Gyakorlatilag csak Bibliából idéztem. Tehát nem emberek véleményét írtam le.

Ha őszinte lenne a kérdésed, pontosan tudnád a választ. De te azt akarod a válaszolókból kihúzni, hogy leborulnak Jézus előtt, vagy sem. A kommentedből úgy tűnik azt szeretnéd, ha igen.


De nem kell ahhoz Jézus előtt állnunk, hogy megtegyük ezt a "leborulást előtte".

Akkor amikor megtartom a parancsait, tanításait, tulajdonképpen ezt teszem. Meghajolok előtte, elismerve a rangját amelyet az Atyjától kapott. Meghajolok előtte azért határtalan szeretetért, és áldozatért, amelyet értem is hozott. Meghajolok előtte azért, amiért annyira szerette Istent, hogy kínhaláláig lojális, hűséges kitartásával Sátánt HAZUGNAK nyilvánította. Sátán minden embert, beleértve Jézust és tégedet is azzal vádol a mai napig, hogy "Bőrt bőrért. Az ember mindenét odaadja a lelkéért." Jób 2,4


Tehát ne egy fizikai gesztushoz(ha előtte állnák leborulnák-é?" ragaszkodj, alapelvekben gondolkodjál a kérdéseddel kapcsolatban. És ne is a saját elképzelésedhez ragaszkodjál, inkább ahhoz, ahogyan Isten gondolkodik a kérdéseddel kapcsolatosan.

Talán hogy jobban megértessem magamat, még egy példát leírok neked arról, kinek (ISTEN, Jézus)melyen tisztelet jár:


A 2. zsoltár irgalmas felhívást intéz a nemzetek uralkodóihoz. Azt a tanácsot kapják, hogy ne tömörüljenek ellenállásba, hanem ’csókolják a fiút, nehogy haragra gyúljon Isten, és kiirtassanak az útról, mert könnyen fellángol haragja’ (Zsoltárok 2:12a). Ha Isten, a szuverén Úr kibocsát egy végzést, akkor azt be kell tartani. Mire Isten trónra emeli Fiát, addigra a föld uralkodóinak már fel kell hagyniuk azzal, hogy ’hiábavalóságot morognak’. Haladéktalanul el kell ismerniük a Királyt, és mindenben engedelmeskedniük kell neki.

Miért kell ’csókolniuk a fiút’? Amikor ez a zsoltár íródott, a csók a barátság kifejezése volt, és így üdvözölték a vendégeket annak jeléül, hogy szívesen látják őket. A csók a hűség jele is lehetett (1Sámuel 10:1). A 2. zsoltárnak ebben a versében Isten azt parancsolja a nemzeteknek, hogy csókolják, vagyis üdvözöljék a Fiát mint felkent Királyt.

Azok, akik nem ismerik el Isten választott Királyának a hatalmát, megsértik Jehovát. Elutasítják Isten egyetemes szuverenitását, valamint a hatalmát és képességét, hogy olyan Királyt válasszon, aki a legjobb uralkodó az emberiség szempontjából. A nemzetek uralkodói rá fognak jönni, hogy Isten haragja hirtelen utoléri őket, miközben saját terveik megvalósításán fáradoznak.


Hát így kellene tisztelnünk Istent és a Fiát. Isten nézőpontja fontos ebben, nem embereké.


Üdvözlettel: Zita

2013. szept. 25. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Zita!


„Ha őszinte lenne a kérdésed...”


Igen, őszinte.


„De te azt akarod a válaszolókból kihúzni, hogy leborulnak Jézus előtt, vagy sem.”


Igen, ez a kérdés!


Tulajdonképpen te is írtál és bemásoltál, de saját magad nem tudod, hogy miben nyilvánul meg a Krisztushoz és az Istenhez való imádatod különbözősége.

Hiszen, ha azt cselekszed, amit Isten mond, és azt cselekszed, amit Krisztus tanított. Akkor mindegyiket ugyan úgy imádod. Tehát te magad sem tudod megválaszolni a kérdést.

2013. szept. 25. 22:04
 17/21 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, a Biblia szerint nem mindenki fog Isten előtt állni, csak egy konkrét csoport, akinek a számát közli a Jelenések könyve. Azok akik a földön fognak örökké élni, nem fognak Isten színe előtt szó szerint megjelenni. Ez nem feltétele annak, hogy imádjuk őt.

Egy távoli személyt is tudunk tisztelni, még ha nincs is a közelünkben, ha engedelmeskedünk a követelményeinek.

2013. okt. 30. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező szerintem a Tanúk elég jól kimutatják, hogy mennyire szeretik, tisztelik és követik Jézust. Ugyanazt a munkát végzik mint Ő, tanítják az embereket az egész földön. Ezt a kérdést szerintem más személyeknek kellett volna feltenni. Üdv.
2013. okt. 31. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

17-es!


Jel 20,12 És látám a halottakat, nagyokat és kicsinyeket, állani az Isten előtt; és könyvek nyittatának meg, majd egy más könyv nyittaték meg, a mely az életnek könyve; és megítéltetének a halottak azokból, a mik a könyvekbe voltak írva, az ő cselekedeteik szerint.

2013. okt. 31. 11:10
 20/21 A kérdező kommentje:

18-as!


Szerintem meg nem, de a válaszodból is csak az derül ki, hogy milyen módon magasztalod fel magatokat. Jézus nem tett ilyet.

2013. okt. 31. 11:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!