Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit ir a Biblia anok feldataro...

Mit ir a Biblia anok feldatarol? Kell gyeeket vallalni mindekepp vagy az sem gond ha nem szulunk. En nem talaltam semmi konkretat erre vonatkozoan. Kivancsi lennek ti hogy latjatok ezt?

Figyelt kérdés
2009. nov. 9. 23:08
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
73%

Rögtön az elején: "Szaporodjatok és sokasodjatok!"


Ez pedig szülés nélkül eddig nem nagyon ment. De ma már otta klónozás is :)

2009. nov. 9. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
52%
Mózes első könyve, 1. fejezet, 28. vers egész pontosan.
2009. nov. 9. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
45%
A gyermek áldás, ajándék, nézd meg, hány nő szült öregségére a Bibliában, de biztos volt, aki meg egyáltalán nem. Isten legfőbb parancsa a szeretet, és nem a fajfenntartás, attól függetlenül, hogy arra is adja áldását, ha a szülőknek megadatik a gyermek, de nem elsődleges, ha valakinek bármilyen okból nem lehet gyereke.
2009. nov. 10. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
79%

1Timóteusz 5:8 "Bizonyos, hogy ha valaki nem gondoskodik az övéiről, és kiváltképp a háznépéne tagjairól, az a hitet megtagadta, és rosszabb a hitetlennél"

magyarul: annyi gyereket vállalj, amennyit tisztességgel fel tudsz nevelni

2009. nov. 10. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
25%
nyugtass meg kérlek, ugye nem a biblia alapján akarod eldönteni, szülsz e gyereket vagy sem?
2009. nov. 10. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
51%

Nem hinném,hogy bárki Biblia alapján kezd gyerekszülésbe.

Viszont talán el tudod képzelni,hogyha valaki abban nő fel,hogy a gyerek jó,ajándék,szeressük,tudja,hogy segíteni fogják felnevelni,akkor az nem fog 30 évesen tiltakozni,hogy neki nem kell gyerek,mert az csak nyűg,meg tönkreteszi.

2009. nov. 10. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
31%
Dehogynem! Ne tudd meg, hányan keresnek a gyerekvállaláshoz bibliai útmutatást. Az emberek szeretik magukról elhárítani a fontos döntéseket.
2009. nov. 10. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
51%

Kedves Kérdésfelvető!

Talán a legismertebb szakasz a "Derék asszony dícsérete":

"Derék asszonyt kicsoda találhat? Mert ennek ára sokkal felülhaladja az igazgyöngyöket.

Bízik ahhoz az ő férjének lelke, és annak marhája el nem fogy.

Jóval illeti őt és nem gonosszal, az ő életének minden napjaiban.

Keres gyapjat vagy lent, és megkészíti azokat kezeivel kedvvel.

Hasonló a kereskedő hajókhoz, nagy messziről behozza az ő eledelét.

Felkel még éjjel, eledelt ád az ő házának, és rendel ételt az ő szolgálóleányinak.

Gondolkodik mező felől, és megveszi azt; az ő kezeinek munkájából szőlőt plántál.

Az ő derekát felövezi erővel, és megerősíti karjait.

Látja, hogy hasznos az ő munkálkodása; éjjel sem alszik el az ő világa.

Kezeit veti a fonókerékre, és kezeivel fogja az orsót.

Markát megnyitja a szegénynek, és kezeit nyújtja a szűkölködőnek.

Nem félti az ő házanépét a hótól; mert egész házanépe karmazsinba öltözött.

Szőnyegeket csinál magának; patyolat és bíbor az ő öltözete.

Ismerik az ő férjét a kapukban, mikor ül a tartománynak véneivel.

Gyolcsot sző, és eladja; és övet, melyet ád a kereskedőnek.

Erő és ékesség az ő ruhája; és nevet a következő napnak.

Az ő száját bölcsen nyitja meg, és kedves tanítás van nyelvén.

Vigyáz a házanépe dolgára, és restségnek étkét nem eszi.

Felkelnek az ő fiai, és boldognak mondják őt; az ő férje, és dicséri őt:

Sok leány munkálkodott serénységgel; de te meghaladod mindazokat!

Csalárd a kedvesség, és hiábavaló a szépség; a mely asszony féli az Urat, az szerez dicséretet magának!

Adjatok ennek az ő keze munkájának gyümölcséből, és dicsérjék őt a kapukban az ő cselekedetei!"

(Példabeszédek könyve 31:10-31)

Úgy gondolom ez alapján egyértelmű, hogy az asszony igazi boldogsága, amikor a gyermekei "boldognak mondják őt" meg persze a férje. Az újszövetségben látunk arra példát, hogy Pál apostol biztat arra, hogy aki életét csak az Úr szolgálatába akarja szánni, az emberek megmentésére, akkor az ne vállaljon családot:

1Kor 7,34 "Különbözik egymástól az asszony és a hajadon. A ki nem ment férjhez, az Úr dolgaira visel gondot, hogy szent legyen mind testében, mind lelkében, a ki pedig férjhez ment, a világiakra visel gondot, mimódon kedveskedhessék a férjének."

Ma is van példa arra, hogy valaki ezért nem vállal családot, és az én tapasztalatom szerint az Isten kipótolja az ilyen hajadonok, és nőtlenek áldozata miatti űrt, olyan lelki tapasztalatokkal, amelyek felérhetnek a családi örömökkel.

Kicsit közönségesebb fordításban így olvasunk erről:

Mt 19,10-12 "Mondának néki tanítványai: Ha így van a férfi dolga az asszonynyal, nem jó megházasodni.

Ő pedig monda nékik: Nem mindenki veszi be ezt a beszédet, hanem a kinek adatott.

Mert vannak heréltek, a kik anyjuk méhéből születtek így; és vannak heréltek, a kiket az emberek heréltek ki; és vannak heréltek, a kik maguk herélték ki magukat a mennyeknek országáért. A ki beveheti, vegye be." Vagyis aki az Isten Országáért való munka miatt vállal önkéntes önmegtartóztatást, azt az Isten meg tudja áldani!

Remélem tudtam segíteni!

Üdvözlettel: Péter

(Bibliaház Gödöllő)

2009. nov. 10. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat :) Nem a Biblia alapjan akartam eldonteni. Igazandibol bennem neha elojon az erzes hogy szeretnek gyereket, de neha nem, mostanaban a nem van tulnyomotobbsegben, plane hogy erzem es latom milyen vilagban elunk, es nem gondolom, hogy jo lenne egy gyermeknek ebben felnoni, plusz meg itt van a kozeledo vilagvege gondolata is, szoval vegulis ezert kerdeztem, hogy igazan bun-e ha nem lesz gyermekem. Koszonom a valaszokat! Ha nem is lesz ez termesztesen nem jelenti azt hogy nem fogok valami mas Istennek hasznosat tenni :) Csak nem tudtam hogy ez szuksegszeru-e..
2009. nov. 10. 18:20
 10/16 anonim ***** válasza:

nem tudom, miért pontoztatok le, komolyan aggódni kezdtem és nem szemétségből tettem fel a kérdést...ugyanis el tudom képzelni,hogy van olyan, aki a biblia alapján dönt még erről is...ti nem?


a kérdezőnek: majd ha eljön az ideje, tudni fogod! de nehogy azért foszd meg magad a legcsodálatosabb élménytől, mert gonosz ez a világ....a világban mindig lesznek rossz dolgok, csak esetleg másképp hívjuk majd őket...az embernek sosincs megelégedve azzal, amiben éppen él, és ez így lesz mindig és így is volt mindig...

2009. nov. 10. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!