Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Biblia szerint csak a...

A Biblia szerint csak a Földön van élet, sehol máshol az univerzumban?

Figyelt kérdés
Ha így gondolja a Biblia és a többi keresztény, akkor mi lenne, ha egy napon bebizonyítanák, hogy léteznek földönkívüliek? Hiteles lenne nekik a vallás azok után is?
2009. nov. 11. 14:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
83%

A Biblia szimbolikus és ahhoz, hogy megértsd, meg kell értened az akkor élt emberek gondolkodásmódját, és ismerned kell, mit ismertek az akkori világból, ahhoz, hogy ne írj ilyen butaságokat, mint amit most feltételezel.

Sokkal kevesebbet ismertek az akkor élt emberek a világból, mint amennyit mi ma ismerünk, össze se hasonlítható. Ha elmennénk értük egy időgéppel, és elhoznánk őket, nagyon csodálkoznának, mennyire más a mai világunk, mint az ő akkori világuk. Ne a mai fejeddel gondolkodj az akkori ember világáról, hanem gondolkodj az akkor élt emberek fejével.

Ma sokkal többet ismerünk, akkor még azt hitték az emberek vallástól függetlenül, hogy az égbolt egy kupola, ami a lapos, tányér alakú föld fölé borul. Ezt jóval később cáfolták csak meg. Sokáig nagyon elszigetelten éltek a társadalmak, gondolj csak arra, hogy Kolombusz még úgy halt meg, hogy azt hitte, Indiába jutott el, fogalma sem volt arról, hogy Amerikát, vagyis egy addig ismeretlen földrészt fedezett fel.

2009. nov. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Most lehet hülyeséget írok, mert sose olvastam a Bibliát, azt sem tudom honnan származik pontosan, de megkockáztatom: Nem Isten küldte le hozzánk a Bibliát? Ha igen, akkor ő csak tud mindenről, ami létezik. Egyébként akkor a Bibliában van a földönkívüliekről szó vagy nincs?
2009. nov. 11. 14:54
 3/14 anonim ***** válasza:
63%

A biblia nem tesz említést földönkívüliek létezéséről!Nem tagadja hogy lehetséges hogy léteznek de nem is írja hogy nem léteznek!Viszont a Biblia Isten könyve ezért nem az akkor élt emberek gondolatát írták le benne hanem Istenét!pl akkoriba úgy gondolták hogy a föld lapos!Ézsaiás mégis Jézus születése előtt több 100 évvel leírta hogy a föld lapos:

(Ézsaiás 40,22) Ki ül a föld kereksége fölött, a melynek lakói mint sáskák előtte, ki az egeket kiterjeszti mint egy kárpitot, és kifeszíti, mint a sátort,"

De pl Jób azt írta hogy Isten a semmire függesztette a földet ami szintén bebizonyosodott mivel a napkörül kering a föld a "semmiben"

2009. nov. 11. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Másképp fogalmazok akkor. Jézus példabeszédekben beszélt, és úgy beszélt az emberekhez, hogy ők azt megértsék, olyan hasonlatokat hozott, amiket az emberek ismertek. Ha pl. most jönne közénk, vagy a honfoglaló magyarokhoz jött volna, már más szavakkal fejezné ki magát, más hasonlatokat használna a példázataiban. Tehát oké, Isten szava, de Isten tudja, hogy az adott kor és kultúra embere mit érthet meg és miről nincs igazán fogalma. A Biblia pedig egyrészt már lezárt irodalom, de Isten szava nem fejeződött be a Biblia lezárásával, ma is "írja a folytatást".
2009. nov. 11. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

[link]


Én sem olvastam a bibliát, de ha már a vatikán is 'készül' a földönkívüliekhez, akkor nem problémáznának.

2009. nov. 11. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Az útlevélbe az van írva, hogy a világ összes országába érvényes. Egy hívő ismerősöm jelenlétében szóvá tettem, hogy el van írva, a Föld országairól van szó. Ő erre úgy nézett rám, mintha gyilkoltam volna, és megkérdezte, hogy hiszek az ufókban?

...

Ebből én azt szűrtem le, hogy valószínűleg a tanítások csak a földi élettel foglalkoznak, más planéta szóba sem jöhet.

2009. nov. 11. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy a Bibliában nincs megemlítve, hogy lenne élet a Föld bolygón kívül nem azt jelenti, hogy el is veti ennek a lehetőségét. Mint írtam, Isten "ma is írja a folytatást", a Biblia véges, de Isten üzenetei és az emberek fejlődése nem értek véget azzal, hogy a Biblia lezárult.

Hasonlíthatjuk a tanulmányokhoz is. A matekot is az összeadásnál és a kivonásnál kezdik el oktatni, és nem kezdenek bele egyből a differenciálegyenletekbe. Gondolom, mindenki számára világos, hogy miért. Isten üzenetei és az emberiség fejlődése ugyanilyen. Nem lehetett egyből a legbonyolultabbal kezdeni, amikor még az emberiség is fiatal volt. Főleg, hogy bár voltak nagyon fejlett kultúrák, de természeti csapások és háborúk elmosták, vagyis hiába vannak a nagy tudások, nagy koponyák, ha nem a megfelelő időben érkezik, a többség éretlen a fogadására, nem marad meg hosszú távon, ezért meg kell ismételni később. A papírt is "kétszer találták fel".

2009. nov. 11. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarok igazán beleszólni a fejtegetésedbe, de a kérdező nagyjából vázolta az álláspontját. Nyilvánvaló, hogy elolvasná a Bibliát, ha meg akarná érteni. Odafigyelt volna az iskolában, amikor a Biblia megírásának körülményeit tanították, ha érdekelte volna.

Szerintem ez lehet a válasz: A Biblia szerint nem csak a Földön van élet, hiszen Isten teremtette az eget, így Ő már eleve máshol az univerzumban élt. A vallás nyilvánvalóan nem veszítene a hiteléből, ha más teremtmények is ismeretessé válnának számunkra. A bibliai Istenben való hit nem rendülne meg, hiszen a Biblia az embereknek szól, olyan dolgokról olvashatunk benne, amelyeket az ókori ember érthetett meg a legkönnyebben. Ahogy "öregszünk" egyre nehezebben értjük, a Biblia egyre több magyarázatot kíván, sokan vagyunk olyanok, akik szinte csak a magyarázatokból ismerjük a Bibliát, de már a fordítás is csak egy magyarázat... A kereszténység túlélt más néhány megrázkódtatást, az UFO-kat is túlélné.

2009. nov. 22. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 aulac ***** válasza:
20%

„Teremté tehát Isten az embert az Ő képére, Isten képére teremté őt: férfiúvá és nővé teremté"

Ezek szerint. Vagy az egész univerzumban csak az ember és Isten létezik, vagy mindenhol emberek élnek.

100 milliárd Galaxis, minden Galaxisban 100 milliárd naprendszer.

Csak azt nem értem miért pusztította ki szegény dinoszauruszokat. Azok miben vétkeztek?

2009. nov. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
a hit a remélt dolgok biztosítékon alapuló várása, a nem látható valóságok nyílvánvaló bizonyítása. a biblia egyértelműen kijelenti, hogy a földön kívűl is van élet, ezért bizony nem rendülnék meg. ellenben vajon te megrendülnél, ha kiderülne, hogy a biblia pontos és megbízható? érdemes vele foglalkozni, mert bár emberek írták, de isten diktált nekik.
2009. nov. 23. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!