Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a különbség az ismeret és...

KZitus kérdése:

Mi a különbség az ismeret és a bölcsesség között?

Figyelt kérdés
Vagyis mi a különbség, ha valaki azt mondja "ismeretem van", vagy azt mondja "bölcsességem van"?

2013. okt. 18. 18:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A bölcsesség az ismeret befogadásnak, feldolgozásának módja.
2013. okt. 18. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
59%

"Vagyis mi a különbség, ha valaki azt mondja "ismeretem van", vagy azt mondja "bölcsességem van"?"


Semmi. Mindkettő külföldi.

2013. okt. 18. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Kérdéshez kapcsolatos információk:


1, Aki magát bölcsnek vallja, az bolond!


"Magokat bölcseknek vallván, balgatagokká lettek"

Róma 1:22


"Hol a bölcs? hol az írástudó? hol e világnak vitázója? Nemde nem bolondsággá tette-é Isten e világnak bölcseségét?"

Korinthusbeliekhez írt I. levél 1:20


2, Nem szerencsés kijelenteni olyanokat, mint pl: "Nekem ismeretem van a törvényekről és látok!"


"Monda nékik Jézus: Ha vakok volnátok, nem volna bűnötök; ámde azt mondjátok, hogy látunk: azért a ti bűnötök megmarad."

János 9:41

2013. okt. 18. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Bölcs az aki tudja használni is az ismeretét.


Ismeret a tények tudása.


Péld 1,7

Az Úrnak félelme feje a bölcseségnek; a bölcseséget és erkölcsi tanítást a bolondok megútálják.

2013. okt. 18. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

*Bölcs az aki tudja használni is az ismeretét. lsd:Salamon király történetét.



Kedves Zita,



A betű öl-a szellem elevenít.


Kérdéseidból nem fogod tudni összeszedni, alkalmazni és használni Isten igéjét. Ahhoz jóval több kell.

2013. okt. 18. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

A Szent Lélek az, ami elvezeti a hívőt minden igazságra, és azoknak megismerésére:


"De mikor eljő amaz, az igazságnak Lelke, elvezérel majd titeket minden igazságra. Mert nem ő magától szól, hanem azokat szólja, a miket hall, és a bekövetkezendőket megjelenti néktek."

János 16:13


Ha úgy érzed, hogy nem rendelkezel Szent Lélekkel, akkor csak egyet tehetsz: Letérdelsz, és kéred Istentől a Szent Lelket :)


"Ha azért ti gonosz létetekre tudtok a ti fiaitoknak jó ajándékokat adni, mennyivel inkább ád a ti mennyei Atyátok Szent Lelket azoknak, a kik tőle kérik."

Lukács 11:13

2013. okt. 18. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

*Ha úgy érzed, hogy nem rendelkezel Szent Lélekkel, akkor csak egyet tehetsz: Letérdelsz, és kéred Istentől a Szent Lelket :)


De mielőtt ezt tennéd, mert tudjuk, hogy Isten nem egy autómata, az előtt betöltd az Igei feltételeket.

Különben itéletnapig is várhatsz, és nem lesz eredmény, mert:


Mt 9,17

Új bort sem töltenek ó tömlőkbe; máskülönben a tömlők szétszakadoznak, és a bor kiömöl, a tömlők is elvesznek; hanem az új bort új tömlőkbe töltik, és mindkettő megmarad.



Magyarul, megszentelt ujjászületett állapotban kell lenned, és úgy venned Szent Lelket.


tömlő=emberi test.

2013. okt. 18. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
bor= Szent Lélek. Szövegkörnyezettől és még sok-sok egyébtől függően.
2013. okt. 18. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Akinek sok az ismerete, és jól rendezett, az művelt. A bölcs viszont nemcsak rendszerezte ismereteit, hanem rengeteget gondolkodott rajtuk, így rengeteg olyan összefüggést vett észre, amit nem tanulhatott meg könyvből, vagy tapasztalatból.
2013. okt. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

tattila!


" Aki magát bölcsnek vallja, az bolond!"


Akkor én bölcs vagyok, mivel bolondnak mondom magam, és az is vagyok . Isten bolondja egészen.


Az általad idézett Ige tulajdonképpen a farizeusokról szól akik azt mondják értik az Ige-t...róluk mondja Jézus, hogy azt modják hogy értik, mégsem az IGE szerint cselekszenek (valójában az IGE szellemében cselekedni néha ellenkezője lehet annak, amit az IGE betű szeint mond.

2013. okt. 19. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!