Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ki az "igaz"? Tattlia válaszát...

Ki az "igaz"? Tattlia válaszát szeretném értelmezni, ill. megtudni ki mit gondol erről, hogy vajon az Isten előtt is az számít igaznak, ami az ember előtt?

2013. okt. 19. 10:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Ha megengeded, majd én értelmezem a válaszom :)


Sokan úgy fogják fel az igazságot ahogyan értelmezik. Sokan elolvassák a Bibliát (ugyan azt az egyet!) és felekezeteket alapítanak más más tanításokkal és filozófiával.


-Dehát ugyanazt az egy Bibliát olvasva mindenkinek egy véleményen kéne lennie nem?


Igen. Viszont nem mindegy, hogy a Szent Lélek vezet-e el minket az igazságra vagy pedig valaki más.


A Sátán is ismeri a Bibliát, jobban ismeri mint más ember és kedvenc eszköze a megtévesztéshez.


Az igazságot nem más embertől fogjuk megtudni/megismerni, hanem a Szent Lélektől.


"De mikor eljő amaz, az igazságnak Lelke, elvezérel majd titeket minden igazságra. Mert nem ő magától szól, hanem azokat szólja, a miket hall, és a bekövetkezendőket megjelenti néktek."

János 16:13


És ezt sokan nem tudják elfogadni arra hivatkozva, hogy: "nem kell ilyen beszűkült látásmód".


Mint például ahogy ez az egyén is vallja (6. és 9. válaszokat nézd meg):

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__4..


Remélem tudtam segíteni.

2013. okt. 19. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Kiket nevezhetünk igazaknak valamint szenteknek lényegében?


"Itt van a szenteknek békességes tűrése, itt a kik megtartják az Isten parancsolatait és a Jézus hitét!"

Jelenések könyve 14:12


János szerint azok a szentek akik megtartják az Isten parancsolatait és a Jézus hitét.


"Ha engem szerettek, az én parancsolataimat megtartsátok."

János Evangyélioma 14:15


Mire törekedjünk akkor ennek érdekében?


"Szólj Izráel fiainak egész gyülekezetéhez, és mondd nékik: Szentek legyetek, mert én az Úr, a ti Istenetek szent vagyok."

Mózes III. könyve 19:2


"Legyetek azért ti tökéletesek, miként a ti mennyei Atyátok tökéletes."

Máté Evangyélioma 5:48

2013. okt. 19. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Aki nem akarja megfogadni Jézus parancsolatait és aki nem akar az Ő szavainak engedelmeskedni, azok nem lehetnek igazak, sőt! Pál szerint az ilyenek átkozottak!


"Ha valaki nem szereti az Úr Jézus Krisztust, legyen átkozott! Maran atha."

Korinthusbeliekhez írt I. levél 16:22


Ez pedig nem a világi embereknek szól, hanem keresztényeknek! Pál hívőknek írta a leveleit és ha elolvasod az egészet láthatod, hogy RÁADÁSUL az üdvözletekhez írta oda ezt a részt!


Rengeteg keresztény van akiknek fogalmuk sincs arról, hogy Pál apostol átka van rajtuk.


Jézus azt mondta, hogy ha szeretjük őt akkor megtartjuk a parancsolatait.

Ha nem tartjuk meg az ő parancsolatait akkor nem szeretjük Őt és nem vagyunk igazak, ráadásul még átkozottak is leszünk.


"Ez a nép szájával közelget hozzám, és ajkával tisztel engemet; szíve pedig távol van tőlem."

Máté Evangyélioma 15:8

2013. okt. 19. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Keresztelő János szüleiről, Zakariásról és Erzsébetről ezt olvashatjuk:


"És mind a ketten igazak valának az Isten előtt, kik az Úrnak minden parancsolataiban és rendeléseiben feddhetetlenül jártak." Luk 1:7


Ez a valódi megigazulás - minden más, amit a gyülekezetekben hirdetnek, hazugság!


"Fiacskáim! senki el ne hitessen benneteket: aki az igazságot cselekszi, igaz az, amiként Ő is igaz" 1 Ján 3:7


Nem számít, hogy hogy forgatjuk ki Pál szavait, és hogy mi mindent magyarázunk bele. Az az igaz, aki igaz módon él, az a szent, aki valóságos szentségben él.

2013. okt. 19. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


Gondolat-szó-tett. Ha a három egy, akkor igaz vagy.

2013. okt. 19. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

"Gondolat-szó-tett. Ha a három egy, akkor igaz vagy."


A te értelmezésed szerint, akkor a gyilkosok is igazak?


Például: Valaki elgondolja magában, hogy megöl valakit. Később fog egy kést és mondja is annak akit meg akar ölni, hogy: "Megöllek!" -majd rövid időn belül ezt meg is teszi.


Szerinted kedves Pietrosol ez az ember aki megölt egy másikat, igaz lenne?

2013. okt. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Szerintem arra gondolt, hogy akkor vagy valójában önmagad.

Csak félreérthető volt....

Mert vannak akik máshogy cselekszenek, beszélnek és gondolkodnak. Van

2013. okt. 19. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Mármint mindig önmagunk vagyunk, minden látszat ellenére, csak vannak, akik hamisak, manipulátorok, tévelygők, álszentek stb..
2013. okt. 19. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"Mármint mindig önmagunk vagyunk..."


Ha valaki megtagadja magát és még a saját lelkét is meggyűlöli Jézusért az egész életével együtt, az NEM TUD önmaga lenni.


"Mondja vala pedig mindeneknek: Ha valaki én utánam akar jőni, TAGADJA MEG MAGÁT, és vegye fel az ő keresztjét minden nap, és kövessen engem.

Mert a ki meg akarja tartani az ő életét, elveszti azt; a ki pedig elveszti az ő életét én érettem, az megtartja azt."

Lukács Evangyélioma 9:23-24


"Ha valaki én hozzám jő, és meg nem gyűlöli az ő atyját és anyját, feleségét és gyermekeit, fitestvéreit és nőtestvéreit, SŐT MÉG A MAGA LELKÉT IS, nem lehet az én tanítványom."

Lukács Evangyélioma 14:26

2013. okt. 19. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Néha tök jó dolgokat írsz, de van amikor a falra bírnék tőle mászni. Ez most az utóbbi eset volt :P
2013. okt. 19. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!