Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A református vallásu férfiakná...

A református vallásu férfiaknál bűn a maszturbálás?

Figyelt kérdés

2014. jún. 25. 17:25
 1/10 anonim válasza:
én szivesen kiprobálnám
2014. jún. 25. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
10%
Nem az, úgy tudom. Legalábbis ha mértékkel csinálja az ember. A fáradt olajat néha le kell ereszteni.
2014. jún. 25. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
és mire jo
2014. jún. 25. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A protestáns keresztények között nincs ez kimondva, ahogy az autanáziáról vagy az abortusról sincs dogmatikus kijelentés, egyszerűen csak a legtöbb ember véleménye egyezik.


Hogy kérdésedre válaszoljak: az egyén dönti el, csinálja e és ha igen mennyit és hogyan


egy református fickó voltam

2014. jún. 25. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Mivel a református egyháznak nincs központi tanítóhivatala, sok minden az egyén lelkiismeretére van bízva, ami remélhetőleg nem átalkodott meg bűnökben, ezért meglehetősen tiszta, és Isten tud megszólalni benne. Ez is egy ilyen kérdés. Én reformátusként csináltam, soha nem mondta senki, hogy nem lehet, nem olvastam róla a Bibliában, sőt, mindenféle pszichológiai meg biológus cikkben csak jót olvastam róla. Mégis bűntudatom volt folyamatosan. Úgyhogy állandóan törekedtem a leszokásra, ami nagyon kínkeservesen, és nem 1000%-ig elbukás nélkül, de sikerült.


Nem református írta, de ez a bejegyzés nekem sokat segített, ami elmagyarázza, lelkileg miért érezhettem ezt: [link]

2014. jún. 26. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Hát azt nem tudom, de az biztos, hogy az abortusz bűn, és az eutanázia aktív formáját is ellenzik.

Tanítói hivatal nélkül is :)

2014. jún. 29. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 KZitus ***** válasza:
16%

A maszturbálás a tisztátalan szokások közé tartozik a Biblia szerint. Minden keresztény számára az. Ez is egy rossz szokás, mint pletyka, trágár beszéd, sok evés.... Mind az önuralom hiányáról tanuskodik.

2Timóteusz 3:1–5

" Azt pedig tudd meg, hogy az utolsó napokban nehezen elviselhető, válságos idők lesznek. Mert az emberek ÖNMAGUKAT SZERETŐK lesznek, pénzszeretők, önteltek, gőgösek, káromlók, szüleik iránt engedetlenek, hálátlanok, illojálisak, természetes vonzalom nélküliek, olyanok, akik nem készek semmilyen megegyezésre, rágalmazók, ÖNURALOM NÉLKÜLIEK, vadak, a jóságot nem szeretők, árulók, keményfejűek, büszkeségtől felfuvalkodottak, INKÁBB GYÖNYÖRSZERETŐK, semmint Istent szeretők, akiknél megvan az Isten iránti odaadásnak egy külső formája, de erejére nézve hamisnak bizonyulnak; és ezektől fordulj el."

2014. jún. 30. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Csak a nők maszturbálnak. A férfiak onanizálnak.
2014. júl. 7. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 fGhw39-84th ***** válasza:
83%

"2Timóteusz 3:1–5 "

Oh bakker, ebbe bármit bele lehet magyarázni, ami nem imádkozás és nem kifejezetten rossz, ha csak egy kicsit is jólesik az embernek. pl megeszek egy kakaós csigát, akkor én: éppen önuralm nélküli vagyok, mert ugye ehetnék vajas kiflit, és mivel jól is esik tulajdonképpen örömöt szerzek magamnak, szóval magamat szeretem. :D Ezért ezek a példabeszédek egy lukas fabatkát sem érnek.

2014. júl. 8. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én református vagyok, hívő is, de csak nagyon ritkán maszturbálok (félévente kb), ja és nincs feleségem sem!
2014. júl. 8. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!