Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Elszellentettem magam Istentis...

Elszellentettem magam Istentiszteleten. Nagyon bánom az egészet. Isten meg fog valaha bocsátani?

Figyelt kérdés

2014. okt. 29. 18:34
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

Ha a kérdés komoly,akkor bizony nem ismered Istent.

Persze,hogy meg fog.

2014. okt. 30. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 Sztracsatellavagyok ***** válasza:
Szerintem még az sem jutott eszébe, hogy megharagudjon rád emiatt...
2014. nov. 1. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

Sztracsatellavagyok,


Valószínűleg külön nem, de alapból is egy dühöngő tömeggyilkos - teljesen jogos a kérdező félelme. Nem is olyan régen megölt minden élő embert és állatot (igen, az akkor született csecsemővel egyetemben, mindenkit! Kellemes, fulladásos halállal!) mert éppen nem tetszett neki a világ, a saját alkotásai...


Én ettől a csávótól bármit kinézek :)

2014. nov. 1. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 Sztracsatellavagyok ***** válasza:
Hát én viszont nem így ismertem meg Istent, kedves Sir Butcher! Szerintem te valaki másra gondolsz. :)
2014. nov. 1. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Hmm, te nem nézegetted a Bibliát? :)


Vagy neked másik kiadásod van, amiből a tömeggyilkosságok, és a különös kegyetlenséggel elkövetett mészárlások kimaradtak?

2014. nov. 1. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Hát igen, ne számíts túl nagy könyörületre egy olyan valakitől, aki csak azért, hogy a Sátánnak bizonyítson, megnyomorított egy embert, elvette a családját és a megélhetését, mindezt azért, hogy a nagy patás ember orra alá dörgölhesse milyen jó szolgái vannak. Az egyiptomi elsőszülött gyerekek is hatalmas bűnöket követhettek el, hogy halálra ítélte, majd megölte őket, hisz ilyen mértékű büntetést csak a Hitler-kaliberű emberek érdemelnek, eszerint ők mind borzasztóan gonosz lények lehettek.

Szóval ja, ha egy ilyen lény házába befingasz szerinted mit fogsz kapni utána? Ezt nem úszod meg egy körmössel az ziher.

2014. nov. 1. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

"Szerencsére Isten az üdvösséghez hitet kér, nem pedig a jehovisták szerinti követelményeket."


Nem szerencsére, hanem Istennek hála, Ő leíratta az általam idézett versben, hogy mit kér az embertől! :-)

2014. nov. 1. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 Sztracsatellavagyok ***** válasza:
Nem tudom, neked milyen Bibliád van, és mennyit forgattad, de ha az enyémet megnézed, láthatod, hogy elolvastam párszor. Csak nem keverem a dolgokat össze, hanem előbb inkább megpróbálom megérteni.
2014. nov. 3. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Őszintén érdekelne a véleményed, hogy milyen indíttatás és magyarázat lehet az özönvízre?


Vagy az egyiptomiak összes elsőszülött fiának megölésére? Vagy városok elpusztítására? Vagy a zsidóknak megengedni, hogy ellenségeiket (meg úgy általában, a nem zsidókat) megöljék?


Meg hogy, bár a paráználkodás bűn, de a nemi erőszaknál semmi gáz, csak el kell venni a nőt (neki külön élmény lehet). Meg persze ezüstöt adni az apjának, mert az is fontos. A nő amúgy is csak egy másodrendű valami, elvégre a teremtés igazságos.


Csak így hirtelen ennyi, de gond nélkül lehet tízszer ennyit kiemelni. Én ezeket a mindenkit szerető, és mindenkinek megbocsátó, igazságos és jóságos teremtővel nehezen tudom összeegyeztetni. Ilyeneket egy dühöngő őrült művel...

2014. nov. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

"Őszintén érdekelne a véleményed, hogy milyen indíttatás és magyarázat lehet az özönvízre?"


Mert mi a baj vele? Ha kifejtenéd - de a bibliai isteni igazságosság szerint, nem rövidlátó, szűklátókörű és elfogult emberi mérce szerint. :-)


"Vagy az egyiptomiak összes elsőszülött fiának megölésére?"


Ki is volt a felelős a halálukért? Miért Istent okolod azokért a csapásokért, amik a pogány emberek és népek engedetlenségei miatt történtek meg a családjukkal is? Ha te, mint szülő, rosszul döntesz, határozottan és szándékosan ellene szegülsz Istennek, a gyermeked sorsát is a te kezedből kéri számon Isten!!! Nem tudom érted-e? Mind a vízözönkor, mind minden más ítéletkor (így Armageddonkor is majd) Jehova a szülők kezében hagyja annak a jogát, hogy rendelkezzenek a saját családjuk életével. Nem is vennéd jó néven te sem, ha Isten kivenné a kezedből ezt a jogot. De akkor ne csodálkozz, ha a te végzetesen rossz döntéseid gyümölcseit a gyermekeid is viselik. Ez EGYSZERŰEN AZ OK-OKOZAT TÖRVÉNYE. Ez minden más hétköznapi esetben is megnyilvánul, pl. akkor is, amikor a felelőtlen anya káros, egészségromboló szokások rabjaként, beteg, vagy torzszülött csecsemőt hoz a világra. Vagy a megszületett gyermeket olyan módon veszélyeztetik és nevelik, ami árt a gyermeknek, és életre kiható negatív hatása van.


Jehova nem fogja az ok-okozat törvényét érvényteleníteni, és a következményeket eltörölni az ilyenek miatt sem. "Amit vet az ember, azt fogja learatni is" - mondja Isten Szava.



"Vagy városok elpusztítására?"


Ezekre nagyjából ugyanez vonatkozik - hozzátéve, hogy azok is mindenkor Isten igazságos ítéletei voltak, NEM PEDIG VÁLOGATÁS NÉLKÜLI, és FÉKTELEN ERŐSZAK, mint ahogy szeretitek beállítani!


"Vagy a zsidóknak megengedni, hogy ellenségeiket (meg úgy általában, a nem zsidókat) megöljék?"


Na itt van! "Csak úgy általában ..." Jó lenne megismerni azt, amit gyalázol.


"Meg hogy, bár a paráználkodás bűn, de a nemi erőszaknál semmi gáz, csak el kell venni a nőt (neki külön élmény lehet)."


Akkor talán a körülményeket és a teljes sztorit is le kéne írni, nem csak egy elemét. Azt is, hogy ma miért van ez másként. :-)


"A nő amúgy is csak egy másodrendű valami, elvégre a teremtés igazságos."


A nő SOHASEM volt a bibliában "másodrendű", ez megint egy súlyos torzítás, sőt! Az ókori népek között az Izraeliták voltak ebben kirívók a többi nép közül, amikor Isten törvényeinek a szellemében éltek.


"Én ezeket a mindenkit szerető, és mindenkinek megbocsátó ..."


Isten NEM MINDENKIT szeret, s nem is mindenkinek bocsát meg, honnan veszitek ezeket a marhaságokat? Persze tudom, a félretájékozottság sajnos nagyon rányomja a bélyegét az alaptalan vádakra is.

2014. nov. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!