Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanui, mit tensztek ha...

Nutellasbanan kérdése:

Jehova tanui, mit tensztek ha a lanyotok szerelmes lesz egy fiuba aki nem jehova tanuja?

Figyelt kérdés
Nem onfenyezeskent mondom ,egy rendes , normalis sracnak tartom magam. Szeretem ezt a lanyt, o is szeret engem. O mar azt vallja magarol hogy kozel sem annyira "jehova" mint a szulei , de ok aztmondjak kirakjak otthonrol ha olyannal jon ossze aki nem jehova tanuja. Inkabb legyen egy szerencsetlen, de jehova mint egy rendes,joszivu de "vilagi" ?

2015. febr. 5. 11:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?
2015. febr. 5. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
93%

nos leirtam a másik kérdésedben a lényeget.


Mit teszek?

leülök vele megbeszélni a helyzetet, és Isten utmutatása szerint próbálok érvekkel segiteni, hogy ne lépjen el Isten utjáról,

Ha még is azt a döntést hozza, akkor nyilván nem örülök neki, de nem tagadom meg a gyermekemet, és amennyire tudok, példát mutatok neki továbbra is és bár a döntésében nem támogatom, mert akkor a hitem ellen beszélnék, de nem is fogok keresztény ellenes magatartást felvenni


Persze beleszólni nem lehet, mert nem ismerünk minden körülményt, ezért csak annyit irtam le amennyit a magam helyzetében jónak látok.


A többi hozzá szóló aki pedig durva ellenséges érzülettel vannak gondolkodjanak el, ezen, mert Ők sem tudnak minden részletet, és ezért igy nem bölcs dolog itéletet mondani mások felett

2015. febr. 5. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
En 19 a lany pedig 20.
2015. febr. 5. 12:25
 4/12 anonim ***** válasza:
Itt probléma lesz a későbbiek folyamán közöttetek. Mert a világnézeti vallásotok nem egyezik.
2015. febr. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
De o mar nem vallja annyira ezt az egeszet . Nem mondja ki , de latszik rajta. Velem akar lenni de azt hogy a szulei kirakjak otthonrol , se. O , se en nem szeretnem.
2015. febr. 5. 12:32
 6/12 anonim ***** válasza:
0%

Nézd fiatalember,

a gyermek tisztelje a szüleit és álljon oda és mondja meg a szüleinek, hogy nem akar Isten néphez tartozó lenni és ha meg van keresztelve akkor a vénekkel is közölje.


a szomorú az-- s ezért is irtam hogy ebbe nem lehet beleszólni, hogy ha a lány megkeresztelt Tanú akkor azzal, hogy nem akar tanú lenni az egyenlő azzal, hogy kiközösitteti magát a gyülekezetből.


S bizony ebben az esetben a családtagok nem tarthatják vele a kapcsolatot,

Ha nincs megkeresztelve akkor a szüleinek továbbra is jó példával kell előljárni, és mint gyermeküket fogadni, de nem kötelezheti a szüleit, hogy Te oda költözzél, nyilván elkell mennetek vagy a Te szüleidhez, vagy albérletbe.


Hogy megértsd:

a Biblia azt irja, hogy egy keresztény nem élhet parázna életet. most képzeld el, milyen kellemetlen annak a szülőnek aki ebben nevelte a gyermekét, hogy a parázna életet akar élni, ami a Biblia szerint halálos bűn.


Nyilván való, hogy a szülők nem fogják megengedni hogy az otthonukban parázna életet éljetek, mert nem vagytok összeházasodva.

Gondolj bele, hogy te hiszel valamiben és vallasz valamit, de a tetteiddel pedig támogatod azt amit igazából tilos Isten szemében.

Nem kötelezheted a szülőket, hogy a biblia ellenes dolgokban támogassanak valamit, akkor bort innánk és vizet prédikálnánk.

nem véletlen mondta Jézus hogy az embernek a Saját háza népe lesz az ellensége, hiszen akik a családban a biblia szerint akarnak élni nem támogathatják azokat akik pedig világi életet élnek,


Erre mondta Jézus hogy aki jobban szereti a családtagokat mint Őt az nem méltó hozzá,

S ezzel nem azt akarta mondani hogy nem kell a családtagokat szeretni,, hanem ha olyan dolog történik mint a Te esetedben akkor nyilván a keresztény Isten törvényét támogatja előbb, és nem a családtagot aki épen Sátán világának erkölcsét kezdi élni.


Tudom nem könnyű, de Jézus soha nem mondta,, hogy egy kereszténynek ebben a világban ahol nem az Isten erkölcsi értékei az uralkodó, Hawai Dj. napfény lesz az élete.

erre mondta Jézus hogy a keresztényeket a világ ezért is gyűlölni fogja, mert nem alkusznak meg hogy embereknek tetszenek.


Talán tudtam segiteni, hogy ebből a szemszögből is lássd ezt.


Egy Tanú szülő

2015. febr. 5. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Lám, mégis kitagadják a szülők a gyereket, ha nem egyezik az imádatuk tárgya az övéivel. Ha a gyerek Jézust imádja, a szülők pedig a szervezetet, akkor repül.

Ez nem ellenségeskedés, te szülőnek mondott rém, hanem gyűlölet az undorító tanításotok felé. Förmedvény ez az egész, amit képviseltek és ami tragédia, hogy meg sem mozdul a szívetek a saját gyerekeitek felé.

2015. febr. 5. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nézzétek meg A hit fogságában (To verdener) c. filmet.Aztán döntse el mit akar.Ha már látszik,hogy nem teljesen ért egyet a szabályaikkal,él úgy mint egy Tanú,akkor van esélyed.A gyerekkora óta belesulykolt értékrendszert,önszabályozást,gátlásokat nehéz lesz átlépnie.Egyáltalán nem biztos,de egy darabig olyan lesz,mint ha babonás lenne,lesznek "furcsa"szokásai.(Borzasztó állapot,én hidd el hogy tudom,idő kell a "gyógyuláshoz".)

Arra készülj fel,hogy a szüleivel soha nem fogsz kijönni,mert rossz útra vitted a kicsi lányukat,szemük fényét és ez már csak a közösségük vehemenciáján múlik milyen következménnyel jár.

2015. febr. 5. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

7-es válaszolónak


Nos kedves válaszoló, akkor Te a bibliát vagy Isten szavát felülbirálod, amit végül is megtehetsz.


Ám ne felejtsd el, hogy Jézus is kifejezte ez irányú nézetét, ahogy Isten az Izraelitáktól is megkövetetltetett.


HA egy Szülőnek a felnőtt gyermeke olyat tett ami ellenkezett Isten útmutatásával, akkor megkellett kövezni és az első követ a szülőknek kellett rá vetniük és utána a gyülekezetnek


evvel bizonyitották, hogy Istent tisztelik vagy sem.

De Te döntsd el kinek az akaratát támogatod,


(5Mózes 21:18–21) 18 Ha valakinek makacs és lázadó fia van, aki nem hallgat apjának a szavára vagy anyjának a szavára, és helyreigazítják, de nem hallgat rájuk, 19 akkor az apja és anyja fogják meg, és vigyék ki a város véneihez ....., 20 és mondják ezt a város véneinek: »Ez a fiunk makacs és lázadó.... 21 Akkor a város minden férfia kövezze azt meg, és meg kell halnia. Így gyomláld ki magad közül, ami gonosz; ....

2015. febr. 5. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Utolso valaszolo ...kerlek ne vedd sertesnek ha lepontozlak vagy most olyat irok amit amugy lehet hogy nem irnek . De oszinten kivanom neked hogy ilyen helyzetbe kerulj ! Remelem akkor is csak az idezeteidre tamaszkodva , elfutsz a valo vilag elol es eltaszitod magadtol sajat , szeretett gyermekedet. Megneznem sikerulne e ...
2015. febr. 5. 16:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!