Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanui, mit tensztek ha...

Nutellasbanan kérdése:

Jehova tanui, mit tensztek ha a lanyotok szerelmes lesz egy fiuba aki nem jehova tanuja?

Figyelt kérdés
Nem onfenyezeskent mondom ,egy rendes , normalis sracnak tartom magam. Szeretem ezt a lanyt, o is szeret engem. O mar azt vallja magarol hogy kozel sem annyira "jehova" mint a szulei , de ok aztmondjak kirakjak otthonrol ha olyannal jon ossze aki nem jehova tanuja. Inkabb legyen egy szerencsetlen, de jehova mint egy rendes,joszivu de "vilagi" ?

2015. febr. 5. 11:57
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

irtam neked privátban,

magam is voltam ilyen helyzetben amikor a lányom maradt világi a döntése szerint és hozzá ment egy világi férfihoz,

2010-ben házasodtak 24 éves volt akkor a lányom, azóta már elváltak nem élnek együtt.

De akkor is és azóta is tartom vele a kapcsolatot,

De az Istennek tetsző keresztény életemet nem adom fel még Ő érte sem.

Nem fogok az életadommal szembe szállni vesztett ügy lenne...


Egyébként pedig ha szembe szállnék a Teremtővel akkor igazából nem is értem az Istennek tetsző keresztény élet lényegét, és jelentését...


S ezzel nem bántani vagy sértegetni akarlak titeket, kivánom, hogy hozzatok helyes döntést s legyetek boldogok, amig lehet...

2015. febr. 5. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Na ez a vallás igazi arca...a szent eszmék mindenek fellett. El sem tudom hinni, hogy vannak olyan emberek, akik képesek kitagadni a szeretett gyermeküket, csak mert valami gyülekezet meg kitalált személyek elvileg azt mondták, hogy ez így jó.

Ez az elítélendõ cselkedet, nem fiatalok szerelme...


Kérdezõ, a lánnyal kéne átbeszélni, hogy õ miben hisz...ha õ is vallásos, ott viták lesznek a hitetek különbözõsége miatt, de ha tènyleg nem hisz ebben az egészben, csak a szülei nyomàsára teszi, akkor ne hagyd annyiban a dolgot, elõbb utóbb õ is ki akar majd törni ebbõl,ha megunja a kényszert.

2015. febr. 7. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!