Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az lenne a sorsom, hogy apáca...

Az lenne a sorsom, hogy apáca legyek? Ezeket a jeleket vehetem úgy, hogy az Úr szólít magához?

Figyelt kérdés

23 éves lány vagyok. Már régebben is többször megfordult a fejemben az apácaság.Eleve "apáca életet élek". Nem pasizok soha nem is volt senkim,nem iszom,nem drogozok nem bulizok és szándékosan nem ártok senkinek.Egész életemet mások boldogságára áldoztam fel. Mindig azon vagyok,hogy másnak jó legyen véletlenül se sérüljön a lelke,közben magamat emésztem folyamatosan .. minden hibáért mardos a bűntudat pedig nem lehetek tökéletes ..sajnos.. minden ember hibázik..nem találom a boldogságom semmiben nem lelem örömöm,mások jobb életéért cselekszem.Továbbá hiszem,hogy azért nem volt még soha egy olyan férfi sem az életemben aki viszont szeretne mert nekem nem lehet,mert nem ez a sorsom.

Még egy kérdés: ha az apácaságot választom lehetek orvos?nagyon sokat küzdöttem azért,hogy most ott tanulhassak ahol és nem szeretném feladni de úgy érzem apácának kell állnom..a kettőt lehet együtt?


2015. febr. 8. 13:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
66%
Te valamiért nem szereted saját magadat. Ebben a korban már elég nehezen lehetsz orvos, hacsak valahogyan nem tudod a képzési költségeket fedezni.
2015. febr. 8. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
66%
Ezeket miért ide írod?
2015. febr. 8. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
75%
Érdemes lenne felkeresned egy vagy több apácát és elbeszélgetned velük ezekről a témákról. Hasznosabbakat fognak tudni mondani, mint itt bármelyikünk.
2015. febr. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
69%
Téged nem apácaságra predesztináltak, csupán olvastad a Bibliát, szimpatikus volt a Jézus-karakter, úgyhogy te is az övéhez hasonló személyiségjegyeket kezdtél magadra aggatni. De egyébként vedd fel a kapcsolatot egy kolostorral (ha egyáltalán léteznek még ilyenek), és tőlük kérdezd meg. Nem hinném, hogy itt sok apáca fog válaszolni.
2015. febr. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
67%
Azért 23 évesen nem késő még orvosnak tanulni, de nagyon sokba kerül. A rendek általában nem képeznek ki, viszont ha ez lenne az első diplomád, akkor egy szerződés keretében ingyen is tanulhatsz. Nem hiszem, hogy az Irgalmas rend vagy a Szent Erzsébet Nővérek visszautasítanának egy orvosnőt.
2015. febr. 8. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Valóban nem szeretem magam.Azért a vallás témába írtam mert az apácaság valláshoz tartozik és nem tudom,hogy ezek a dolgok azt jelentik,hogy apácának kell lennem vagy nem? Én úgy érzem igen.
2015. febr. 8. 13:52
 7/16 anonim ***** válasza:
59%
és milyen a viszonyod a nemiségedhez? ez alapján a legkönnyebb eldönteni, hová tartozol
2015. febr. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Őszintén szólva sosem olvastam végig a Bibliát.De hiszek és imádkozom minden nap,mindkettőt a magam módján.Igen,talán próbálok Jézushoz hasonló lenni.A nemiséggel sehogy sem állok.Régebben szerelmes voltam és küzdöttem egy férfiért 5 év után viszont bekellet látnom,hogy hiába mert neki sosem leszek elég jó..viszont ma már nem érdekelnek a férfiak semmire nem vágyom ami a szerelmet és a testiséget illeti..
2015. febr. 8. 14:12
 9/16 yuda ***** válasza:
84%

Az apáca szót nem tartalmazza a biblia. Nem véletlenül.

Sem a szerzetes kifejezést.

Ezek emberi találmányok és olyan terhek, amikben az ember személyisége szükségszerűen eltorzul.

Határozottan kijelenthetem a biblia fényében, hogy senkinek nem szán Isten ilyen életet.

Sőt: Jézus kifejezett imája, hogy ne vonuljanak ki a hívők a világból, hanem az Atya itt, ebben a világban tartsa meg őket.

Ugyanolyan hétköznapi, egyszerű életet kell élned, mint bárki más, kivéve a bűnt. Családban felnőni, dolgozni, tanulni.... Itt kell helyt állnod, nem elmenekülni.

Jézus és tanítványai sem vonultak ki a világból. Néha félrehívta őket egy-egy bizalmasabb beszélgetésre, vagy imádkozásra, de minden esetben visszatértek. Ez csak rövid idő volt. Ott élték az életüket az emberek között és ott is laktak.

Az evangélium szolgálata, hirdetése minden ember feladata, nem pedig elvonultság és puritán környezetben köldöknézéses meditáció.

Ez teljességgel abszurd és bibliátlan.


Egyébiránt pedig érdemes lenne behívnod Jézus Krisztust az életedbe, elfogadnod őt személyes megváltódnak.

Ezt még nem tetted meg és mégis azt hiszed keresztény vagy?!

Nem érzel azért nüansznyi különbséget te és Jézus között?! Te és a tanítványok között?! Te és a a bibliai elvek között?!

Tényleg azt hiszed, hogy volt egy is a tanítványok között, aki saját magát sem szerette? Ez teljességgel ellent mond a bibliának.

Ez, amiben vagy, ez nem kereszténység. Térj meg és fogadd be szívedbe a Szeretet Urát. Még nem tapasztaltad meg Isten kegyelmi ajándékát, amit adott Jézus Krisztusban a világnak, ezen belül neked is, ha hajlandó lennél átvenni.


János Evangéliuma:17:15 Nem azt kérem, hogy vedd ki őket e világból, hanem hogy őrizd meg őket a gonosztól.

2015. febr. 8. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 pelgrim ***** válasza:
82%

«Egész életemet mások boldogságára áldoztam fel. Mindig azon vagyok, hogy másnak jó legyen véletlenül se sérüljön a lelke,»


Addig minden rendjén van, hogy szándékosan nem ártasz senkinek, nem iszol, nem drogozol, stb., de hogyan tudnál másokat boldoggá tenni, ha te folyton magadat emészted ? Ezek nagyon rossz jelek, a bűntudattól mindenképpen meg kell válnod. Jézus nem alapított semmilyen apáca rendet, de meghagyta tanítványainak, hogy akár hetvenszer-hétszer bocsássák meg azok bűneit akik hozzájuk fordultak segítségért.


«Továbbá hiszem, hogy azért nem volt még soha egy olyan férfi sem az életemben aki viszont szeretne mert nekem nem lehet, mert nem ez a sorsom.»


Ebben tévedsz, a sorsodat TE építed most a JELEN pillanatban; azért nem volt egy olyan férfi sem az életedben, aki viszont szeretne téged, mert te sem szeretted saját magadat. Légy hű saját magadhoz a saját isteni kilétedhez, szeresd magadat, akkor mások is fognak szeretni téged. Akkor elhatározhatod, hogy apáca leszel, amellett lehetsz orvos, de előbb gondoskodj saját testi, lelki jólétedről. Amit magadról írtál azok nem jó jelek, ilyen alapon ne légy apáca, ez csak kudarcra vezet.

2015. febr. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!