Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi miért tiltják a...

Jehova tanúi miért tiltják a szexualitás bizonyos (egyébként kb mindneki által gyakorolt) formáit a házasfelek között is?

Figyelt kérdés
2015. jún. 4. 09:41
1 2 3 4 5 6
 31/52 anonim ***** válasza:
"az ember szexuális élete magánügy" ez hitehagyott tanítás a zrt szemében!!!! csak szólok, mert ellentmondasz a h.é.é nek.
2015. jún. 4. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/52 anonim ***** válasza:
62%

29. nézd tényleg nem kötekedni akarok, de ha az orálszex ha perverzítás nálad akkor egészen biztos vagyok abban, hogy hiszed a remek nemi életet, de kivülállóként kicsit máshogy látjuk. érteném ha azt mondod, hogy undorít, próbáltad de nem jön be, stb... de a merev kategorizálás ráadásul ideológiai alapon kizárja amit állítasz. persze jogod van úgy élni a nemiségedet ahogy, és hinni amiben akarsz, barátilag szóltam, garanáltan nem teljes a nemiséged, és ami nagyobb baj (lehet) a párodnak sem.


(a foghijjas orgazmust biztosra veszem, tehát hol van hol nincsen)

2015. jún. 4. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/52 anonim ***** válasza:
hagyd, tesó, nem tudhatod, hogy miként a grkaty, és a kzitus, lehet mariann is elég idős testvérnő már... nem biztos, hogy annyira foglalkoztatják már ezek a dolgok. azt ismeritek, hogy hajnal kettőkor felriad a papa arra, hogy nem ketyeg a falon a felhúzós falióra. neszez, motoz, felijed a mama: mi van apjuk, miért nem alszol? áááh, áll ez az öreg szerkezet.... odaforduljak, apjuk?
2015. jún. 4. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/52 anonim ***** válasza:
36%
tényleg csak barátilag szóltam neki, pár éve már foglalkozom szexuálpszichológiával és nem ő az első akitől ezt hallom :) (tudom, hogy nem látja be csak ha baj lesz mégis)
2015. jún. 4. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/52 anonim ***** válasza:
tévedsz, nem vagyok öreg.
2015. jún. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/52 anonim ***** válasza:
csak védeni próbáltalak... nesze nekem.
2015. jún. 4. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/52 anonim ***** válasza:
50%
ha nekem írtad, akkor tudom, és köszönöm. félreérthető volt ahogy válaszoltam, sry.
2015. jún. 4. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/52 anonim ***** válasza:
85%

"azoknak pedig akik gonoszkodnak elmondom, hogy a Teremtő nem csak gyermeknemzés céljából teremtett minket, hanem hogy egymást kiegészítve is örömet szerezzünk egymásnak, persze egészséges keretek között.

ebbe pedig nem fér bele a perverzitás "


A perverzitás egy elég amorf, képlékeny kifejezés, sok mindent magában foglalhat, és sok mindent nem. Nincs egységes megállapodás arról, hogy mi minősül perverzitásnak és mi nem. Vannak, akiknek már az egymás előtt meztelenül történő megjelenés is a perverzitás körébe tartozik, és vannak, akiknek még olyan dolgok sem, amelyeket te már simán istenkáromlásnak neveznél. A szexuális élet mozzanatai elég tág határok között mozognak, és csak a két (esetleg több) fél hozzáállásán múlik, hogy melyeket sorolják a perverzitás körébe, és melyeket nem.


Te az orális szexet a perverzitás körébe sorolod. Én pedig úgy gondolom, hogy ahhoz, hogy elvárhasd, hogy ezen meggyőződésedet tiszteletben tartsuk, neked is tiszteletben kell tartanod azt, hogy sokunk számára viszont semmi probléma sincs az orális szex-szel, nem minősül perverz dolognak a másik fél nemzőszervei szájjal történő izgatása, kielégítése.


"s ahogy mondtam, minden vetés után aratás jön-"


Ez egyrészt nem igaz, mert olykor a vetést nem követi aratás. Másrészt a vetésnek akkor lesz jó hozama, ha gondozzák is azt. Harmadrészt pedig ez csak egy amolyan szólás, ami - legalábbis ami a jehovistákat illeti - igen borús felhangot hordoz magában, ezzel is félelmet ültetve el az elméjükben. Igen, ha úgy vesszük, minden vetést aratás követ, legfeljebb nem az aratja le, aki vetette. Másrészt aki nem mer, az nem is nyer, ha már a hangzatos szólásoknál tartunk.


"boldogok vagyunk, tiszta lelkiimerettel élünk, és nem érezzük hogy valamitől meglennénk fosztva."


Mindenki úgy érzi hogy boldog, mert alapvetően fél bevallani, hogy nem tudott többet elérni az életben, mint amit elért. Ennek elismerése ugyanis magában hordozza annak elismerését is, hogy nem voltunk többre képesek, nem voltunk annyira képesek, mint más embertársaink, akik többet értek el az életben, vagyis nem rendelkezünk olyan képességekkel, mint azok, akik többet értek el az életben mint mi, vagy legalábbis azon képességeinket nem használtuk ki megfelelő mértékben, amelyek révén többet is elérhettünk volna életünkben.


De az erre történő törekvés elkezdése sosem késő.

2015. jún. 5. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/52 anonim ***** válasza:

Szóval a 'perverzitás' tág fogalom? Ne aggódj, sokaknak még a legnyilvánvalóbb szavak is csak tágan és szellősen értelmezhetőek, mindenkinek a saját lelkiismerete szerint. Ez sem kivétel, de ettől a Mindenható még egyfajta értelmezést tart helyesnek. Márpedig biztosan nem hagyta homályban ezt a fontos, az erkölcsöt és a szexualitást alapjaiban érintő kérdést. Tessen csak BECSÜLETTEL kutatni a bibliában.

Ja, és az is sokaknak elfogadott, hogy házasság előtt szexelnek, sőt, ma sok "felvilágosult" szakember is ezt vallja. Ettől még az ihletett Biblia nem engedi annak, aki komolyan veszi Isten parancsait.


"Te az orális szexet a perverzitás körébe sorolod. Én pedig úgy gondolom, hogy ahhoz, hogy elvárhasd, hogy ezen meggyőződésedet tiszteletben tartsuk, neked is tiszteletben kell tartanod azt, hogy sokunk számára viszont semmi probléma sincs az orális szex-szel ..."


Mert szerinted Mariann vagy bármely Tanú, hol nem tartotta tiszteletben a te jogodat (mely még megvan) ehhez? Miről is beszélsz? Tiltjuk tán neked és társaidnak ezt? Azt tesztek, amit akartok, míg Isten engedi!


""s ahogy mondtam, minden vetés után aratás jön-"


Ez egyrészt nem igaz, mert olykor a vetést nem követi aratás."


Te most tulajdonképpen tudod, hogy mi ellen lázadsz? Nem hiszem! Bizony MINDEN vetés után jön az aratás, ha tetszik neked, ha nem. Tudod miért? Mert a Biblia szerint AMIT VETSZ, AZT ARATOD. Azért emeltem ki így, hogy rögzüljön, hátha még nem gondolkoztál el az élet egyik legalapvetőbb törvényén, az ok-okozat törvényén, mely akkor is hatással lesz az életedre, ha te azt nem akarod! Nem tehetsz semmit ellene. Ez van. És tévedés, amit magadra nézve te vetettél el, azt te önnönmagad fogod learatni is, semmiképpen sem kerülheted el az örömteli, vagy éppen szomorú következményeket a saját életedre nézve. Persze befolyásolhat másokat is jól vagy rosszul a te viselkedésed, de a te aratásod semmiképpen sem marad el. Ez mindannyiunkra igaz, még mielőtt az lenne a kritika tárgya, hogy rád kihegyezve fogalmaztam.

2015. jún. 6. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/52 anonim ***** válasza:

"A kérdező kommentje:


honnan ilyen egyértelmű hogy az orális és anális szex tiltva lenne a Bibliában, mert idézetet eddig nem olvastam ám!


És akkor már vegyük az ószövetségi dolgot, ahol azt olvashatjátok ,hogy ne közösülj úgy férfival ahogyan asszonnyal szokás, a férfival nem lehet vaginálisan közösülni mert nincs vaginája... hogyan lehet akkor egy férfival és egy nővel is közösülni? hát orálisan és análisan, szerintem innen már nem kell magyarázzam..."


T. kérdező, éppen itt írtad le, hogy miért helytelen az anális és orális szex. Mivel ezek a homoszexuális kapcsolatokra jellemzőek, az pedig Isten előtt természetellenes és tiltott, tehát nyilvánvaló, hogy azok a gyakorlatok a heteroszexuális kapcsolatokban sem elfogadhatóak, hiszen ott megvan a megfelelő lehetőség a nemzésre és az örömszerzésre egyaránt.

2015. jún. 6. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!