Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit gondoltok ezekről az...

Mit gondoltok ezekről az Istenérvekről?

Figyelt kérdés

Itt az oldalon van egy reklám, hogy "6 erős érv Isten létezésére". Ha figyeltetek, már láthattátok.

Szerintetek ezek mennyire meggyőző érvek?


...Nekem elég gyatráknak tűnnek...



2015. jún. 10. 16:39
1 2 3
 1/21 selvian ***** válasza:
24%

Szia!


Szerintem a legmeggyőzőbb érvek Isten létezése mellett, mind benne van a Bibliában, a próféciák teljesedése vagy maga a teremtésmű, mind tanúskodik arról hogy létezik. :)

2015. jún. 10. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

-.-

A Bibliában nem is fogsz Isten ellen szóló dolgot találni, ha másért nem, hát mert a kanonizáció során kihagyták belőle...


De a válaszod nem válasz a kérdésre.

2015. jún. 10. 17:00
 3/21 anonim ***** válasza:
44%

Ja, találkoztam már vele jópárszor. Egyrészt valóban gyatra, másrészt szokták ezt úgy reklámozni egyes kedves hívő embertársaink, hogy "na ez végre betesz az ateistáknak" meg hogy "na erre varrjatok gombot", és így még visszataszítóbb.


Számomra az lenne a legmeggyőzőbb érv, ha az emberiség végre eldöntené, melyik vallás az igazi, és egy istent imádnának egyféleképpen. Ha ez megtörténik, feltétlenül csatlakozom én is.

2015. jún. 10. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 Ozmium42 ***** válasza:
37%
Régebben olvastam, de már nem emlékszem rá, konkrétan mik voltak. Belinkelhetnéd az AdBlock használók számára.
2015. jún. 10. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Ozmium, bocsi, még vágólapra is raktam, aztán elfelejtettem belinkelni:D


[link]

2015. jún. 10. 17:24
 6/21 anonim ***** válasza:
36%

Szerintem érdekes írás...

Aki hisz Istenben az enélkül is hinne mondjuk, aki ateista, azt pedig valószínűleg nem ez a cikk fogja elindítani Isten felé. Aki bizonytalan, annak akár felkeltheti a figyelmét a cikk, és akkor már el is érte a célját...

2015. jún. 10. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

de pl az ősrobbanásos érv... "vajon mi okozta?"

hát ilyenre aztán elég könnyű ráhúzni Istent, hisz pont ez a lényeg, hogy nem tudjuk.. bárHowkings elmélete szerintem egész jól hangzik, de ez mindegy


vagy pl a fizikai törvényeket Istennek tulajdonítani... nemár, mint a középkorban, amikor tudomány nem létezett, csak vallás meg máglyahalál..:(

2015. jún. 10. 17:41
 8/21 anonim ***** válasza:
76%

"hát ilyenre aztán elég könnyű ráhúzni Istent"

Pont ez a lényeg... :D

2015. jún. 10. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
23%

aki meg ismerte és befogadta istent az e nélkül is hisz.

mert ha meg tette az azért volt mert isten bizonyított neki a hitére. és vele van.

2015. jún. 10. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Én hiszek Isten létében, de ez nem azt jelenti, hogy a fizikai törvényektől kezdve mindent ő írt, vagy ilyesmi... szerintem Isten, az evolúció és a tudomány simán, sőt tökéletesen összeférnek..

nem kéne mindent ráfogni, hogy Ő és Ő és Ő az oka mindennek.. csak az élet értelmét veszi el...

2015. jún. 10. 17:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!