Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Éli könyve keresztény szemszög...

Éli könyve keresztény szemszögből?

Figyelt kérdés

Milyennek találjátok a filmet magát? Szerintetek mi az ami pozitívum benne és mi az amit esetleg máshogy kellett volna benne megvalósítani? Mert ama formában nem igazán passzol, túl gyenge a végeredmény stb.


[link]


[link]


https://www.youtube.com/watch?v=kAMUv22y1og



2015. szept. 4. 12:49
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

# 9


"Érdekes felfogás úgy elutasítani egy filmet, és lehúzni, hogy nem is látta az illető."


Tényleg nem akarom megbántani az érzéseidet, de nekem is az volt az első gondolatom, amikor az 5. hozzászólás kapcsán írt eredeti megjegyzésedet láttam, hogy vagy nem olvastál figyelmesen, vagy helytelen következtetést vontál le belőle.


Az a hozzászóló szerintem egyáltalán nem húzta le a filmet, mindössze annyit fogalmazott meg, - kicsit más szavakkal, - hogy önmagában a film nyomasztó témaválasztása (atomháború utáni szörnyű állapotok a földön) miatt döntött úgy, hogy nem nézi meg. Nemhogy azt nem mondta, hogy nem tetszik neki, hanem még történetesen meg is jegyezte, hogy "Ettől még lehet jó film".

2015. szept. 5. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
mint filmélmény nekem nagyon bejött, vallásos szempontból, hát látszik h azért ateista nézőkre van írva, de még mindig ezerszer jobb "missziós film" mint pl a passió
2015. szept. 5. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Köszönök eddig minden választ. Ahogy elnézem akkor más is kedveli rajtam kívül eme filmet, függetlenül attól hogy azért nem az évszázad műremeke. De a témaválasztás azért príma.


# 5


Megértelek, ez a műfaj elég drasztikus tud lenni. Mind megvalósítás, mind történetvezetés terén. Mondjuk én valamiért igencsak kedvelem. A sci-fi műfaj mellett. :D

Függetlenül ettől tudom ajánlani a filmet, hátha egyszer kedvet kapsz rá az életben.

egyébként tudtuk esetleg még hasonló műveket? Akár film akár könyv ahol jelen van a vallás, a hit és annak a helyzete egy ilyen poszt-apokaliptikus világban.

2015. szept. 5. 18:05
 14/14 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon nem jött be, keresztény szemszögből amiatt, hogy a végül biztonságba helyezett Biblia egyszerűen csak felkerül egy könyvespolcra, vallási és filozófiai könyvek mellé, holott korábban magában a történetben is sokkal nagyobb jelentőséget tulajdonítottak neki. Amúgy meg nem tetszett a film, nekem nagyon vontatott volt, nagy csalódás a pörgős trailer után, illetve volt pár logikai buktató, amire most így pár év távlatából nem emlékszem, csak megmaradt, hogy nem volt egészen kerek a sztori.
2015. okt. 3. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!