Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A sátánisták szerint mi van a...

A sátánisták szerint mi van a halál után?

Figyelt kérdés

2015. szept. 26. 21:14
 1/6 anonim ***** válasza:
56%
14 évesen nem gondolkodnak erről.
2015. szept. 26. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
52%

Én úgy tudom, hogy sok féle sátánista nézet van. Vannak akik hisznek abban, hogy van egy személyes Isten és Sátán, azok hisznek a feltámadásban, a mennyben és a pokolban, ahol nekik jó helyük lesz, ami persze butaság, hiszen a pokolról azt Irja a Biblia, hogy az örök szenvedée helye.

Vannak olyan sátánisták, akik abban hisznek, hogy van egy pozitív és egy negatív erő. Ez egy dualista világkép, ahol nincs személyes Isten, vagy sátán, hanem minden egy forrásból fakad, majd szétválik pozitív, negatív erőre és végül minden összeolvad egy közös masszába.

2015. szept. 26. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
52%

első válaszoló szerintem nagyon jól megválaszolta :D


egyébként meg irányzatfüggő, van akik szerint a pokolban fog uralkodni, van akik szerint eleve sosem hal meg, stb

2015. szept. 26. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
35%

Luciferánus vagyok, nem sátánista. Nem szeretem, ha sátánistának hívnak. A "Sátán" szó ellenséget jelent, márpedig nem vagyok ellenséges, a békére és a harmóniára törekszem, ahogy vezérem, Lucifer is.

Ha itt valaki lehetne Sátán, akkor az maga Isten.


A halál után kétféle lehetőség adott. Ha Istennek tetsző, gonosz, számára szórakoztató életet éltél, akkor jutalmat ad neked és a Mennyországba kerülsz, viszont ha jó ember voltál és békés volt az életed, aminek során másokkal jót cselekedtél és megértő voltál, akkor pokolra jutsz, mert Istennek nem tetszenek az ilyen unalmas emberek.

Nem véletlenül teremtett ilyen aljas világot, a szórakozásért csinálta az egészet. Viszont, ha valaki nem szórakoztatja őt, akkor abban az emberben nem leli örömét és kárhozatra taszítja őt.

2015. szept. 26. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A 2. válaszoló az elejét jól írta. Nem mindegy melyik irányzatról beszélünk.


Vannak a lavey-i egoisták. Ők nem személyesítik meg a sátánt, csak az ego definiciójaként használják. Ők a halál utánnal nem nagyon foglalkoznak.


Vannak a spirituálisok, ők az említett "közös forrás"-ra esküsznek.


Vannak a sátán egyházába tartozók, akik sátánt mint személyt tisztelik, de a halál utánra a bibliai értelmet veszik.


Vannak a luciferánusok, akik (ahogy az utolsó válaszoló jól is írta) szintén a bibliai értelmet veszik csak másképpen, illetve ők tényleg nem sátánisták.


Vannak még az ördögimádok, különböző szekták.


Az ES alapján nem pokol és menny van, hanem "párhuzamos dimenziók", úgynevezett asztrális síkok. Más elnevezéssel, de a legtöbb vallással egybevág. Még életedben eljárhatsz az adott síkokra, halálod után pedig szintén szabad az átjárás, csak a jelenlegi síkunkra vezető kapu lesz lezárva.


Üdv, egy ES-t valló...

2015. szept. 27. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat
2015. szept. 27. 17:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!