Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit gondolnak a sátánisták...

Mit gondolnak a sátánisták arról, hogy mi van a halál után?

Figyelt kérdés

Nincs kedvem kilométeres belinkelt szövegeket olvasni, nincs kedvem idióta szövegekről olvasni azzal kapcsolatban, h mi az az ördögimádás. Arról a LaVay, vagy mi, semmiben nem hívős sátánizmusnak a véleményére vagyok kíváncsi, aki ért hozzá, egyszerűen könnyen gyorsan írja le nekem, ha van kedve.

Nem kívánok belépni ebbe az egyházba, csak érdekel, több okból is.

Kicsit kérdés a kérdésben, de mégis ide kapcsolódik, hogy mit gondol ez az egyház az öngyilkosságról?


2009. máj. 1. 16:32
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
95%
nem vagyok sátáinsta, de régen olvasgattam, kutakodtam arról a LaVay féléről... ők úgy gondolják, nincs semmi a halál után,egyszerűen ez az egy életünk van és ezt kell kihasználni... nincs pokol meg menny, meg ilyen hülyeségek,egyszerűen megszűnünk létezni a halál után...azt nem tudom, hogy az öngyilkosságról mit gondolnak...talán majd egy okosabb megmondja :)
2009. máj. 2. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Jó lenne, mert ez volt számomra az igazán fontos kérdés, de ez már egy kiinduló pont. Ha ez az egy életünk van, akkor az akármilyen is, mi értelme lenne eldobni, ha több lehetőség nincs ennek a kihasználására.


Egy ismerősöm követi ezt a vallást, és elég depressziós típus, ráadásul nem mennek neki fényesen a dolgok. Itt a gyakori kérdéseken olvastam öngyilkosság megelőzésére olyan ötletet, hogy ha vallásos, meg lehet neki mondani, hogy ez bűn. Gondoltam hátha ezzel a vallással is lehet így érvelni, mert elég komolyan gondolja, hogy ő ezt követi.

Áh, mindegy, túl sok választ sajnos nem kaptam rá, de ez is valami, köszönöm :)

2009. máj. 2. 11:40
 3/22 anonim ***** válasza:
nincs mit :) amugy ezen az oldalon próbálj meg kutakodni...nekem nincs türelmem hozzá, mert nagyon sokminden van, de lehet, találsz valamit az öngyilkosságról: [link]
2009. máj. 2. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
az egyház elítéli az öngyilkosságot, de igazából az öngyilkosság nem bün, mert mindannyiunk rendelkezik a szabad akarattal,ami azt jelenti, hogy amikor a földre születünk magunk választjuk meg az életutunkat, ha valaki öngyilkos lesz, azt ö választotta, valószínü ebböl a környezetében élök, ismerösök hozzátartozók kell tanuljanak valamit,az ö életútjukhoz járul ez hozzá.
2009. máj. 2. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Hát igen, ez egy rendkívül érdekes teológiai elképzelés, és nem mondom, elgondolkodtató, de mi köze ennek a sátánizmushoz, és az ő véleményükhöz?
2009. máj. 2. 18:12
 6/22 anonim ***** válasza:

az élet értelme:az élet csak egy köztes állapot azért kapunk egy testet, hogy fejlödjünk alakuljunk életünk során, mindenki annyit amennyit kell. pl ha egy bébi meghal valószínü csak egy testre volt szüksége, szellemileg már nem kellett fejlödnie

azt meg nem értem hogy a sátánisták miért hiszik hogy az élet után nincs semmi, akkor hogy hihetnek egy léleklényben azaz a sátánban, meg akkor azt is el kell ismerniük hogy isten is van.

elözö voltam

2009. máj. 2. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
bocs elolvastam a kérdést azt hittem azt kérded az egyház mit gondol az öngyilkosságról bocsi
2009. máj. 2. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Igen ez még mindig nagyon érdekes, és vannak amúgy erre kérdések dögivel.

De ez egy kérdés, én erre hasznos választ várok, és ha te elmondod, hogy a válaszodból hol derül ki, hogy milyen érvekkel akadályozzam meg, hogy a srác ne végezze ki magát egy gyenge pillanatában, akkor azt mondom, jó, nem pontozlak le.

A sátánizmus tanaival kívántam neki érvelni, amúgy nem igazán érdekel ez a vallás, és semelyik másik sem.

2009. máj. 2. 18:15
 9/22 anonim ***** válasza:

hát ez nem egyszerü dolog valakit megakadályozni abban, hogy elvegye az életét. gondolom nincs valami szép élete a srácnak, hol vannak a szülei barátai? nekik kell mellé állni, gondolom egyedül érzi magát a világban.

talán fenyegesd meg, hogy ha megöli magát soha nem lesz nyugta

tudod mit ajánlok vannak ilyen könyvek amit azok írtak akik öngyilkosság miatt klinikai halálban voltak és visszajöttek. az egyik nö pl elmesélte hogy azt mondták neki odaát ha most meghal és nem jön vissza a földre akkor az örökkévalóságig újra és újra át kell élnie az öngyilkosságát és a velejáró minden fájdalmat. szerintem elég elrettentö már ha hisz ebben a srác

na de ha mégis megöli magát akkor az nem a te hibád az életröl halálról nem mi döntünk

2009. máj. 2. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Na jó,jó, de ez egy elég hosszú történet, meg minden, meg mint már írtam a fenti vallásban hisz, ezt gondoltam egy érvelési alapnak, hogy lehetséges-e, erre várom sátánisták, vagy ebben jártas személyek válaszát.

Meg én hibám, vagy sem, hát semmiképpen sem, nyilván, de azért csak megpróbálok megtenni mindent, amit tudok. Olyan közvetlen kapcsolatban nem vagyok vele, hogy erről én üljek le vele beszélgetni, és mint már írtam régi ügy, én csak segíteni akarok finoman, a magam módján, ahogy csak tudok. Szóval itt a kérdés még mindig ez.

2009. máj. 2. 18:35
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!